Sayfa 746/1003 İlkİlk ... 246646696736744745746747748756796846 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 5,961 - 5,968 arası.

Konu: Viop - XIX

1.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Mali verdikten sonra konuştu iyiniyetli olsa mal çıkarken almayın derdi

Bu tip hisselri oven paragoz denen biri var dikkat edin bunlara
    Dusunsene yıllarca birikim yapmışsın 100 bin gelip 2 haftada hic ediyorsun
    Eregli petkim tüpraş zarar da otur o para batmaz zamanin gider ama bu hisselerde insan kafayi yer
    Bir kisi intihar etmiş zaten
    Zirt pirt vob topicine gelen bu les hisseleri ovenlere yaptırim uygulanmasi lazim
    Hayatında hiç hisse işlemi bile yapmayıp artık kimden etkilenip kimin gazına geldiyse adam viopa girmiş. Işlem komisyonu inanılmaz yüksek ve bana en son yazdığında 700-800 bin kaybetmişti hemde tek islemde al satta yok aynı pozisyonu sonraki vadeye taşıyıp zarar ettikçe teminat eklemiş. En son çok kötü durumdaydı hayatım bitti demişti. Bilmeden hisse almak yine viopa göre daha iyi ama hiç bişi bilmeden viopa girip çok büyük kaybedenler var. Kobani olaylarında short açıp ben batmistim 93 binden aralıksız 110 bine gitmişti piyasa. O gündemde nasıl borsa yükselir yukselemez düşmeli dönecek diye inat etmiştik 2-3 kişi aramızda. Yüzyüze görüştüğümüz arkadaşlar ve hepimiz battik. Biri delilik yapıp yüklü kredi çekmişti babasının evi bile gitti. Rüzgara karşı isememek gerek. Bunları yaziyorum belki aramızda yeni ve çok cesur arkadaşlar vardır belki dikkat eder. Bu viopta terste diretmek teminat eklemek full girmek kişinin ömrü boyunca kazandığı serveti bile bir hırsla vermesini sağlar.

2.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    Kardeş bimi kimseye devretmezler merak etme en sağlam hisse para basıyor
    Hemde yandaşta iken

Ülkenin gerçeği altın dolar petrol değil gıdadır

Adamlar iyi yere kapak atmışlar

Devletinde desteği var

Alırlarsa alırlar 100 de olabilir bölünür sanmıyorum 200 de olur para basan bir firma büyüyen bir firma

Ha benim bakış açım ucuza alırım gıdamı vs alacağımı ama hissesini almam

Fiyat verdik yanlış anlaşılmasın
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir sakın ha
    Vallahi ben de BİM müşterisiydim. Küçük diye gitmedim Pandemide. Ayrıca aldığım pek çok ürünü de BİM'in satış fiyatının yarısına ve daha kalitelisini doğrudan üreticilerden, internet ortamından sipariş verdim. Çok da güzel oldu... Ben müşteri ve pazar kaybettiğine inanıyorum... Rapor da zaten esas ciro artışının 400 m2 den büyük marketlerde olduğunu yazıyor delilleriyle...

BİM'in FAVÖK çarpanı 12, Migros ve ŞOK'un 5... Eşitlenmesi için çok zaman geçmesi lazım... Allah korusun Türkiye'de bir yağma olursa en korunaksız ve hedefteki marketler hangileri, İstanbul bir deprem bölgesi BİM Mağazalarının bulunduğu binalara iyi bakmak lazım...
    Paranızın, emeğinizin ve zamanınızın kıymetini bilin... Çaldırmayın...

3. Vob hergun oynarim ben bağımlılık oldu bende
    Oynamazsam vakit gecmiyor
    Vob da zengin olma hedefim yok her daim
    Amacim benzin raki param ciksin aylik 2 3 bin bana yeter
    Sadece Bir hedefim var endeks buyuk ralli yapacak orada buyuk vuracagim onu bekliyorum o olgunlasinca ciddi poz alicam vob da vob da yilda 4 5 kez poz almak lazim aslinda hergun almakta hata ama.aliskanlik oldu

Her gun 2 3 kontrat krizlerde arttiriyorum sadece pozlari iyi de kazandim son 2 yilda

4. Turk borsasi hem zor hem kolay
    2 parametrem var benim
    Fed konusmaya başlayınca long
    Erdoğan konusmaya baslayinca short
    Reis de bir iki gundur kipirdama var gibi bayadir suskundu
    Ocak ayinda libya suriye krizi ile basladi bankalari cokertti pusudayız her an formuna kavusabilir

5. Yakın stop.

Yakın stop.
    Batmamak için. Teminatınız bol değilse evet yakın stop. Kendinden %100 emin olmak kadar tehlikeli bişey yok burda. Paranoyanız hırsınız ve egonuzdan büyük değilse batarsınız viopta.

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Dışarıdan bakana borsa çok kolay gözüküyor. Düşükten alıp yüksekten satmak kadar basit diye.

Gerçek şu ki esas düşüşler ucuz diye milletin alması ile yükselişler de pahalı diye milletin satması ile oluşuyor.

Borsa deyimi var, dipte paran kalmaz, tepede hissen kalmaz diye.

Pahalının da pahalısını satın alan kişiler olabilir de, ucuzun da ucuzunu hala kim satıyor bilmiyorum.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

7.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Bu rtalb veya herneyse tongaua geldik diyelim
    50 den aldik taban oldu
    Gunlerce taban oluyor bu acilista hemen satamiyorlar degil mi
    Ben hic boyle dususe denk gelmedim
    Her taban da satış fırsatı verdi yanlış bilgin var ..Hep tabanlar açıldı kapandı..

8. Corona istatistiklerine göre Brezilya Meksika kötüleşiyor.

Borsada binde 1 komisyon bile fazla geliyor, hesaplamalarım doğru ise Belçikada nerede ise bin kişiden 1 kişi vefat etmiş corona nedeni ile. ABD'de durum 3 binde 1, Dünya ortalaması da 20 bin de 1 gibi.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 746/1003 İlkİlk ... 246646696736744745746747748756796846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •