Sayfa 594/1003 İlkİlk ... 94494544584592593594595596604644694 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 4,745 - 4,752 arası.

Konu: Viop - XIX

1. Şöyle bi geçmiş sayfalara baktım ,yazılanları okudukca nesem yerine geldi ,birçok yerde kahkaha attım,ya kaybettikce espri yeteneğimiz gelisiyor ya da paralar gittikçe ufak seylerden mutlu olmayı öğreniyoruz.

2. ABD ADR durum.

Nispeten baskı azalmış ama hala BIST e göre iskontolu hisseler. Yabancının güveni geri gelmedi, satışlarını yavaşlattığı için yerlilere cesaret geldi dendi BBHT de. Klasik ay başında yükseliyor genelde.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. Endeks ticareti genelde daha çok profesyonellerin veya bilinçli kişilerin işi.
    İndikatörlere bakarken daha çok hisseler için kullanılan bir indikatör ismi gördüm.

İsmi Smart Money Index yani Akıllı Para indeksi. "Cahil" insanlar gece okudukları haberler ile sabahları heyecan ile iş yapıyormuş, Akıllı Para durumu gün boyu gözleyip akşam pozisyonlanıyormuş. Bizde de açılışı acemiler kapanışı ustalar yapar diye söz var.

<<<<<<<<<<

What is the Smart Money Index (a.k.a. Smart Money Flow Index)

The Smart Money Index, or Smart Money Flow Index, was popularized by Don Hayes in the 1990s and seeks to understand what the "smart money" is doing relative to the "dumb money". This indicator exists in different variations, but is based on the same concept:

The “dumb money” trades at the start of the day since they're emotionally reacting to the overnight or early morning news. Trading on the news is not a smart thing to do. Meanwhile...
    The "smart money" trades during the last hour of each trading day since they spend the day evaluating the market's price action.

As a result of this concept, the Smart Money Index states that savvy investors and traders should bet on the stock market's direction towards the end of the day since that is what the "smart money" is doing, and bet against the stock market's direction at the start of the day since that is what the "dumb money" is doing.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. Demekki ben yanlış bakıyormuşum meğer tüm dünyada bu kadar hızlı yükselişi sağlayacak harika bir ortam varmış.
    Bundan sonra ticarete üretime turizme de gerek yok.
    Boşuna yorgunluk.
    Ytd.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1

Neymiş 122.000 den long yapan enayi MİYMİŞ ?
    .
    .
    ha ha haaaa...
    .

.
    .
    Bi de hodri meydan filan yazıyorlar.
    .
    .
    + makas isterük.
    Son düzenleme : secbul; 03-06-2020 saat: 05:32.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

6.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Bu hafta düşüş bekliyordun? Pala zihnini bulandırdı galiba...
    Sn Koç un tespitleri dogru olabiliyor fakat fazla temel bakıyor o nedenle 3-5 ay sonradan oluyor olan oda pek yaramıyor, kendine yarıyormu acaba viopta ...

7. Boga piyasasında gibi hareket ediyor kötü şeyleri tınlamıyor, herhangi güzel bir habere bile ihtiyaç duymadan alıyor.Halbuki 100 ve 200 günlük h.ortalamaların üzerinde hareket etmiyor.100 ve 200 günlük h.ort. yeni kafa atmış bulunmakta.Düşüşler genelde göstere göstere gelmez.Çat pat küt olur ne oldugunu anlamazsın.Dün bende şortladım tabiykide ve hep zarar yazdık ve sonunda stop olmadım Bankalar şu anda düşük seviyelerde kaldı sınai ye göre.Beraber hareket etmediler, şimdi eşitleme yapacakmı birisini satıp digerini mi alıcak yoksa hiç birini satmadan almayamı devam edicek eger endeksi almaya devam edecekse.Dün şort avına çıkmıştı besbelli bizide avladı.Pikler çok güclü olur genelde o nedenle ordan burdan şortlayalım iki kuruş alalım derken 10 kuruş vermeyi bırakalım izleyelim ilave pozlanma işi tehlikeli duruyor... :D Elimizdeki pozlar yetecektir birşeyler olacaksa.Gidene ilave şort açıp ortalama düzelticem derken düzeltir düzer dikkatli olun :D

8.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    Rep verip bir soru sormuş yeni bir arkadaş

açık pozisyon sayıları çok az olan ve istediğiniz (spread 25 puan) fiyattan pozisyon kapatamayacağınız vadelere faiz nedir teorik nedir kontratta ne kadar temettü etkisi vardır hesaplayamıyorsanız [nacizane tavsiyem] pek bakmayın derim .

arbitraj veya karşılıklı işlem yapıyorsunuzdur
    daha doğrusu ne yaptığınızı %100 biliyorsunuzdur o zaman bişey demem.
    Allah Razı Olsun. Teşekkür ederim. Umarım güzel bir gün olur hepimiz için.

Şimdi biraz çalışalım biz yine de güzel bir gün olması için.

Diğer vadelerde dişe dokunur bir açık pozisyon yok. Spread olduğunu sanmıyorum kontrat vadeleri arasında...

Toplam açık pozisyon 500.000 adet. Ben 1 aldım, Siz 1 sattınız açık pozisyon sayısı 2 oluyor bildiğim kadarıyla... Matriks de BIST VIOP'dan çekiyor veriyi tahminim ama nasıl hesaplıyorlar bilmiyorum. Bir ara gün içi uzak vadede 1 adet işlem yapar açık pozisyon sayısındaki değişime bakarım diyeceğim ama data yok yarın olacak inşallah. Biz 500.000 adedin tek taraflı olduğunu varsayalım.

500.000 X 12.635 = 6.350.000.000 .- TL toplam açık pozisyon piyasa değeri eder.

Endeks 30'daki hisselerin halka açık piyasa değerleri yanında bu rakam çok cılız kalıyor gibi...

Hadi diyelim ki % 10 yukarı götürdüler ve açık pozisyon sayısının % 70'i bir grubun elinde. Bu durumda grubun karı

6.350 X 0,70X 0,10 = 44,5 milyon TL olacaktır.

Bu kadar küçük bir rakam için bu kadar büyük bir risk almak anlamsız gibi geliyor bana...

Dün gece short'tan longa geçtim ben ama ana belirleyici tüm dünyada dövizdeki düşüş oldu...

Benim ana senaryomda Pala'yı malum devlet için mi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama, oradan kaynaklı bir hareket gibi geliyor bana ve asıl hedef Türkiye Piyasası değil. Diğer piyasalarda da bu analizi yapmak lazım risk almaya değip değmeyeceği için...

Ama banknot matbaaları çalıştığı sürece riskin adını anmak komik olur... Bu durumun asıl riski süper güç karizmasının çizilmesi olayıdır...

Olaylar (ABD baharı vs.) da bir tiyatrodan ibaret de olabilir bir ihtimal... Bütün dünyada shortları artırmak için... Ver coşkuyu... Kazanç büyük nasılsa...

Her koyun kendi bacağından asılır dostlar... Zor karar... Allah yardımcınız olsun... Nihayetinde bir tek karar vereceksiniz... Umarım hepiniz için en güzeli olur...

Yatırım tavsiyesi değildir. Syg.
    Paranızın, emeğinizin ve zamanınızın kıymetini bilin... Çaldırmayın...

Sayfa 594/1003 İlkİlk ... 94494544584592593594595596604644694 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •