Sayfa 678/1003 İlkİlk ... 178578628668676677678679680688728778 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 5,417 - 5,424 arası.

Konu: Viop - XIX

1.  Alıntı Originally Posted by Sanane Yazıyı Oku
    Amerika vadeliler düşüşle açıldı...
    Inanilmaz bir durum dow kirmizi yılda 3 4 kez oluyor sabaha +0.4 olur

2.  Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    yapma.
    dowdan bahset,rsi den,momentumdan
    ne olacak,ortalık o kadar karışıkki.
    bende 5 tl den aldım eczaneden maskeyi
    Daha ne kadar bahsedelim. Ne hareketler ne ky algısı nede sonuç değişiyor. Büük ihtimalle yükseliş trendinin sonu burası 129-130 arası. Olaya sadece viop olarakta bakmiyorum. Bim mgros asels müthiş primli, kardemir zaten önceden ekti hareketi yatayda, ereğli son gün iyi koştu, tüpraş çok iyi ve hızlı tepti, tekfen son 1 hafta %10 dan fazla gitti. Thy pegasus uçmadan uçtu sasa ve kozalar virüs öncesi fiyatında. Ekgyo evlere şenlik uçtu. Geriye bankalar kaldı onlar bile son 3-5 gün az biraz primli. Ve bu hisseleri yabancı ve teb çok daha aşağılardan verdi günlerce. Cep to cep yapmadilarsa gelsinler en tepeden alsınlar bizde batalim.

Şu açığa satış yasağı bizi bu hale getirdi. Açığa satış olsaydı bu kadar korkusuzca alamazlardı. Endex 82 den biraz daha düşseydi bürüt bile getirirlerdi o zamanda şuan vadeli 150 Bin üstünde olurdu.

3.  Alıntı Originally Posted by Sanane Yazıyı Oku
    Şu an tam 18.15 seviyesinde abd vadeliler.
    18.15 seviyesi için 80 puan daha düşmesi gerek.

4.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Her gece 1 den eksi açıyor sonra yeşil oluyor

5.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku

Benim için değişen bir şey yok. İster +40 ister -40. XU030 da öyle değişmez durum.

Ama pek çok arkadaşımız çıplak short taşıyor anladığım kadarıyla... Düşük açarsa onlar için iyi olur... Hisse longlar ise, hissesine güveniyordur diye tahmin ediyorum.

Sabaha +40 mı yoksa -40 mı olur, senede 3-4 defa mı olur bilemem ama hepimiz için güzel bir gün olur yarın inşallah.
    Paranızın, emeğinizin ve zamanınızın kıymetini bilin... Çaldırmayın...

125 üstü şahsen bir ayı olarak ümidim kırıldı. Sağlam da zarar yazdım. 200 bin zarara ramak kaldı. Bir önceki düşüşte, sağlam para almıştım. Ayılara 2 haftadır düzenli dayak var. Salalım gitsin bakalım zincirini. Mantığımıza ters gelse de, bu kadarı da olmaz be desek te adam alıyor. Akşam seansı alıyor adam, sabah + gaplı açıyor, saatlerce açtığı yer ile 300-500 puan aşağı veya yukarı bir bantta gidip geliyor. Geçen sefer olan düşüşün intikamı bu. Kenardan izlemekte fayda var. 1'e 5 aldığım zaman oldu bu masadan ama şu anda korku moduna geçtim. Dakikalık sistemde sat verdirmedi 3-4 işlem günüdür. Pardon bugün 13 dk süren sat vardı bende. Lakin tekrar al verdikten sonra 2400 puan aldı adam. Hiç aklımda olmayacak bir zarara sahip oldum. Geçmiş kârdan düşersem 20-25 zarar oldu benim adıma. Herkese bol şans. Lakin burası sapıttı aman dikkat edin, inatlaşmadan poz alın.

7.  Alıntı Originally Posted by tribal Yazıyı Oku
    Her gece 1 den eksi açıyor sonra yeşil oluyor
    Her gece 2 den sonra aynı senaryo 0.30 yukarda sabaha karşı 0.60 öğlen %1 kapanış %1-2 arası

8.  Alıntı Originally Posted by manif Yazıyı Oku
    125 üstü şahsen bir ayı olarak ümidim kırıldı. Sağlam da zarar yazdım. 200 bin zarara ramak kaldı. Bir önceki düşüşte, sağlam para almıştım. Ayılara 2 haftadır düzenli dayak var. Salalım gitsin bakalım zincirini. Mantığımıza ters gelse de, bu kadarı da olmaz be desek te adam alıyor. Akşam seansı alıyor adam, sabah + gaplı açıyor, saatlerce açtığı yer ile 300-500 puan aşağı veya yukarı bir bantta gidip geliyor. Geçen sefer olan düşüşün intikamı bu. Kenardan izlemekte fayda var. 1'e 5 aldığım zaman oldu bu masadan ama şu anda korku moduna geçtim. Dakikalık sistemde sat verdirmedi 3-4 işlem günüdür. Pardon bugün 13 dk süren sat vardı bende. Lakin tekrar al verdikten sonra 2400 puan aldı adam. Hiç aklımda olmayacak bir zarara sahip oldum. Geçmiş kârdan düşersem 20-25 zarar oldu benim adıma. Herkese bol şans. Lakin burası sapıttı aman dikkat edin, inatlaşmadan poz alın.
    Tahmin ediyirumki bu yükselişte en çok zarar yazanlar düşüşte en çok kazananlar oluyor. Düşüşte kaybedenler zaten masadan kayboldu. Geriye bizim gibi duserkende cikarkende yoğurdu üfleyerek yiyenler kalıyor. Bu gurupta genelde 125 sonrası shortlarini yukseltti. 129-130 arasında bir çok pozisyon patlayacak ve pala kartları yeniden dağıtacak. Tweeter ustad lari bile 3-5 bin puan yemiş. 3-5 bin puan yenir normal ama portfoyun ne kadarıyla yediğin önemli. Fulleyenler için bundan sonrası to be or not to be. 3 seçenek

1-butun pozları var olan zarari kabul edip kapamak ve eldeki sermaye ile masada kalmaya devam etmek.

2-marginden çıkmak için pozisyon azaltip dönüş umutlarını canlı tutmaya çalışmak

3- reverse olup bu kaç bin puan longtan alıp tekrar shorta dönüp ana maliyeti iyice yakına çekmek.

9 yıllık viop hayatımda her 3 secenedige uyguladim. 2. Şıkta battım. 3. Yolda hiç başarısız olmadim ne zaman denesem başarılı olup kendimi resmen ipten aldığımı hatırlıyorum fakat şuan %30 pozda olup maliyetim 1250 puan aşağıda olmasına rağmen son bir haftada 10 bin puanın üstünde gitmiş ve nerdeyse duzeltmesiz dipten 30 bin puan çıkmış piyasada reverse yapmam. 1. Yol en çok denedigim yol. Tabi aylardır hiç bu yollari seçecek duruma düşmedim. Eğer cogaltmazsam 131-132 ye kadar stress yapmam.

Sayfa 678/1003 İlkİlk ... 178578628668676677678679680688728778 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •