Sayfa 823/1003 İlkİlk ... 323723773813821822823824825833873923 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 6,577 - 6,584 arası.

Konu: Viop - XIX

1. Dünya dönüyor ekseni etrafında, ay dönmüyor. Ay, sabit durup duru. 20 gün fizikle ilgilendim neler buldum.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. Takip ettiğim iki senette fifty penny dillandiğinde diyorum acaba mi

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    Ray Dalio'dan iki yeni yazı...

Neler olduğuna dair düşünceler...
    http://www.silverbearcafe.com/private/06.20/stream.html
    (para politikalarının iyi çalışmadığı bir dünyada giderek artan bir olasılıkla,
    merkezi hükümetler ve merkez bankaları, toplumu kurtarmak için
    piyasaları çarpıtan para ve kredi vermeyi sürdürmek zorunda kalacaklar.
    Bu koşullar altında bir toplumu, özellikle demokratik bir toplumu düzenli bir şekilde sürdürmek zordur....)

Değişen Dünya Düzeni
    https://www.linkedin.com/pulse/chang...r-ray-dalio-1f
    Evet...Bunun sonucu hiperenflasyondur. Aynen Weimar Cumhuriyeti dönemindeki Almanya gibi. O dönem Almanya'sı bir laboratuvardır, en ince ayrıntısına kadar etüd edilmiştir.

Abd'nin para birimi dolar, kayıtlı borç tavanı ne oldu artık takip bile etmiyorum. Abd gibi bir ekonomi için, zamanında yaptığım hesaplara göre 14 trilyon doların üstü ödenebilir değildi. Şimdi 25 trilyon doları da geçti.

Artık açıklanan rakamların bir önemi yok. Corona için ne kadar para basıldı? 3-5 trilyon dolar basılmıştır. Yetmiyor, basılacak paranın 13 trilyon dolara çıkacağı söyleniyor.

Biz ne kadar para verdik? Sadece 200 milyar TL. 30 milyar dolar bile yapmıyor.

1 TL en az 100.000 dolar olur diyoruz işte. Az bile söylüyorum.

Bu koşullar altında bir toplumu, özellikle demokratik bir toplumu düzenli bir şekilde sürdürmek zordur.
    Yukarıdaki alıntının son cümlesi bu. Almanya'da hiperenflasyon döneminde Nazi Partisi ortaya çıkmıştı. İlk seçimlerde 3-5 milletvekili çıkarmışlar, Reichstag'a gelip oturmuşlardı. Mecliste Nazi üniformalarıyla oturuyorlardı. Önce sert eleştirilere, sonra da fiziksel saldırılara uğradılar. Sonraki seçimde 15-20 vekilleri vardı. Sık sık seçim oluyordu. SA'ları kurdular. Aklı olmayan,cahillerden oluşan bir gençlik örgütü. SA'lar kurulduktan sonra artık toplumun hiç bir kesimi Nazilere saldırmaya cesaret edemiyordu. Çünkü SA'lar önüne gelene saldırıp,sindiriyorlardı.

Falan filan işte. Sonraki seçimlerde 50-60 milletvekili, sonrakinde 130-150 böyle gitti. 6-7 seçim sonra her defasında oylarını arttırarak iktidara geldiler.

İktidara geldiklerinde artık SA'lara gerek yoktu. Artık devlet aygıtı ellerindeydi, SA'lar teröristtiler, yok edilmeleri gerekiyordu. Çok iyi eğitimli gençlerden SS'leri kurdular. SS geldi SA'yı yok etti.

(En son cümleyi sildim,son cümleyi silince bu yazıyı niye yazdığım hiç anlaşılmıyor)

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Takip ettiğim iki senette fifty penny dillandiğinde diyorum acaba mi

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Zamanı gelmiş olabilir mi diyorsun?
    Ben de merak ettim...
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    İktidara geldiklerinde artık SA'lara gerek yoktu. Artık devlet aygıtı ellerindeydi, SA'lar teröristtiler, yok edilmeleri gerekiyordu. Çok iyi eğitimli gençlerden SS'leri kurdular. SS geldi SA'yı yok etti.

(En son cümleyi sildim,son cümleyi silince bu yazıyı niye yazdığım hiç anlaşılmıyor)
    SA'lar bizde de kuruldu. İleriye dönük planların içinde onlarda var....

CORONA ile,Karanlık Taraf'ın adamları dünyada bir şeyleri test ettiler.
    Sonuçlar onlarda, sonra geri çekilip değerlendirecekler sanırım..
    Hakkımızda karar verecekler..

Borsalarda öyle ,Gerçeküstü zamanlardayız.
    Beş büyük FED'ten para almış,85 milyar usd.. yani tahvil ver,nakiti al ve aldıkları parayla kendi hisselerini AL,
    borsayı tekrar tekrar şişir..

RAY DALIO'nun şu cümlesi güzel..

Genel olarak konuşursak, medya yardımcı olmaz çünkü gerçeği sansasyonel hale getirir,
    çarpıtır ve kavgaların (örneğin sol ve sağ arasında) taraflarını alır ve diğer tarafı şeytanlaştırmak için izleyicilerinde fikirlerini destekleyen çığlıklar atar.

6. 1 TL en az 100.000 dolar olur diyoruz işte. Az bile söylüyorum.
    Bu böyle olacaksa ki olacak, bir Allahın Kulu gelsin bunun niye böyle olmayacağını aklı başında bir analezle yazsın abi...

Son derece basit,açık ve net.

Bu böyle olacaksa bizim borcumuz yoktur. Doları borçlan borçlanabildiğin kadar. İşte burada ''Allahın Kılıcı'' zaman devreye giriyor.

Ne zeman sorusu geliyor? Zaman metafiziktir. Zaman sihirdir. Geçmiş nasıl yaşandıysa, gelecek de yaşanmıştır.

Hatta geçmiş hiç gelmemiş, gelecek ise geçip gitmiş olabilir.

7. SA'lar bizde de kuruldu. İleriye dönük planların içinde onlarda var....

Genel olarak konuşursak, medya yardımcı olmaz çünkü gerçeği sansasyonel hale getirir,
    çarpıtır ve kavgaların (örneğin sol ve sağ arasında) tarafları alır ve diğer tarafı şeytanlaştırmak için izleyicilerinde fikirlerini destekleyen çığlıklar atar.
    Abi itibar puanı için döndolaş sonra verirsin diyor.

Her şeyin birleştiği kurum DARPA denmekte..
    -interneti yaratmış kurum
    -Dünyaya ölüm ışınları ve süper askerler yaratmak için gen düzenleyici gibi harika armağanlar kazandırmış,
    -Milyonlarca insanı öldürmek için daha etkili yollar araştıran ve milyarlarca dolar harcayan bu kurum,
    -Başından beri INTERNETİ ve ASKERİ TEKNOLOJİYİ elinde tutuyor.

YAPAY ZEKA çalışmaların başlangıcı ve TRANSHÜMANİST teknolojinin yaratılmasıda bu kurum himayesinde şekillenmiş.
    (Makine Olmak, Yaz: Mark O'Connel. Bu kitabı okudum,tavsiye ederim.)

Bu kurumun yönetiminde(DARPA) Ray Kurzweil denen yeni Frankeisteinımız var.
    Singularity Univercity kurucuları da, Google,Ray Kurzweil tabi ki..

Bağlantılar böyle..

Nüfusu azaltmak için savaşsız daha etkin yollar arayan Ray Kurzweil'de GOOGLE yöneticisi..

Frankenstein RAY şöyle der;
    İnsan beyinleri 2030 itibarıyla CLOUD ile çalışacaktır.
    Teknoloji bizden üstün hale gelince,hala insan olarak kalmış kısım, önemsiz hale gelinceye kadar azalacak.
    ...!!

PLANLANAN BU....

Aşı ne? Aşının içine NANOBOT'lar eklemişler..Kontrol,kontrol,kontrol....(devamı var)

Sayfa 823/1003 İlkİlk ... 323723773813821822823824825833873923 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •