Sayfa 843/1003 İlkİlk ... 343743793833841842843844845853893943 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 6,737 - 6,744 arası.

Konu: Viop - XIX

1.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    İlk işimde

Suriyeli Afkanlı ne kadar göçmen varsa

Alayını göndermek olacak

Gerekirse İran Suriye Irak tüm sınırları 30 metrelik duvarlarla komple kapanacak
    Bence afganlıları gönderemezsin.
    Bizim arkadaş 100 büyükbaş 100 kümes hayvanı vb. var hepsine 1000 tl'ye 2 afganlıya baktırıyor.
    Bizde kimse 1000 tl'yi bırak asgari ücrete baktıramazsın 10 bin tl'ye bulamazsın. Eti o zaman 150 tl ye yeriz.
    Köylerin çoğunda çobanlığı afganlılar yapıyor. Bunlar Türkiye'nin gerçekleri...
    Adam afganistana 100$ gönderdiğimde 5 kişilik ailem rahat yaşıyor diyor.

Bizde bazı meslekleri parayla yaptıramıyorsun. İlk zaman almanyaya gidenlerin wc temizliği yaptığı gibi bakıyorum olaya.

2.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Üç kişilik bir aileyiz. Ortalama haneye 6 bin lira falan giriyor. kirada ödüyoruz 650 aidatta 50.

Sinema kitap tatil yapıyorduk. Daha doğrusu sinemaya ufaklık ile hanım gidiyordu animasyon izlemeye. Yine hanım ve çocuk için kitap alıyoruz.
    Ben artık eskisi gibi okumaz oldum.

Geçen sene de ıhlara vadisi,tuz gölü, Mevlana, Ürgüp , Göreme, Kapodakya, yer altı şehirleri vs falan gezdik.
    Çok buyuk çok yıldızlı bir otele gitmek yok ama.

Tabii küçük bir yerde yaşamış olmaktan ötürü.

Büyük şehirde olsam tabii bunlar zor.

Mesela köylüden tereyağ alıyorum direk üretici kilo 50 lira. Markete gitsen 60.

Yine direk taze süt alıyorum 5 litresi 17,5 lira. Markette 4-5 lira olması lazım bir litresi sütun. Aldığımız sütten yoğurtta yapıyoruz.

En son ne zaman hazır yoğurt aldığımı hatırlamıyorum.

Bu sene tatil olmaz günü birlik denize kacmalar olur o da kuytu köşelerde.

Küçük yerlerde 10 bin lira iyi para. Büyük şehirlerde bana göre asgarisi.

G008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    5 Kişi. Sen benim mantıktasınız. Hazır yoğurt süt yok. Haftalık günümüzde alıp kendimiz yoğurt yapıyoruz. 5 kg 20 tl. Tereyağı 15 kg yıllık alıyorum 60tl kg... Zeytinyağı antepten 17 litrelik 8 ayda bir alıyorum..., vb kurutmalıklar. Hayatımda 5 yıldızlı otele tatile gitmedim. Bazen 3-5-10 günlük kaçıyoruz. Milas taraflarına. Bazende doğada tatil çadırda var. Kuruyorum çadırı mis. Gidiyoruz kamplara.

Hazır gıdadan uzak durmaya çalışıyorum ama nafile.

3. HDP liler büyük yurutus planliyorlarmis geziden daha beter olacakmış, CHPlilerde destekliyirmus tweeterda böyle yazılar var. Yine önceki durumlardaki gibi tesadüfler üst üste gelmeye baslafi, abd dede gösteriler olurrken Avrupa'da ufaktan başlıyor, durup dururken yunanlilardan şaka gibi bir aciklama geliyor Türklerle çatışmaya hazırız diye, Libya'da bizimkilerin desteğiyle hafter Geri çekilmeye başlıyor, Akdeniz karışık tr kararlı ve HDP yürüyüş kararı aliyor. Virüs konusunda CHP li başkan vekiliydi galiba hani cay ocağı isletirken siyasete girince teilyoner olan adını unuttum geçen virüs konusunda turkiye virüs konusunda Papua Yeni Gine kadar olamadi demişti. Ekonomide ABD ile Avrupa ile kiyaslarken viruste Papua Yeni gineyle kiyaslamisti. Virüs umduğunu bulamayınca bazıları fırsatı hdp üzerinden kullanmayi denemeye çalışıyorlar gibi. Bakalım ne olacak

4. Ah canıım. Tuzu kurular fakirleri tartışır olmuş. Ama son noktayı fakir sandıkta koyar
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Ah canıım. Tuzu kurular fakirleri tartışır olmuş. Ama son noktayı fakir sandıkta koyar
    Yakarsa dünyayı garipler yakar diye boşuna dememiş Müslüm baba.

Geçen yıl aylık geliri ciddi yüksek bir arkadaşla Osmangazi köprüsünden geçiyoruz bana dediki, ben tayyipten ve akp den nefret ediyorum ve onun yaptığı köprüden paramı vererek keyifle zamandan tasarruf ederek geçiyorum ama Türkiye'nin bir ucunda yaşayıp asla bu kopruden geçmeyecek geçemeyecek insanların bu adamı desteklemesini anlayamiyirum dedi. S.ktiret sen zenginsin takma bunları kafana dedim. Züğürt çenesini zengin için yorsun sen çeneni yorma dedim.

Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Ah canıım. Tuzu kurular fakirleri tartışır olmuş.
    Ama son noktayı fakir sandıkta koyar
    Aynen öyle, 40 milyon işsiz ABD'li, cebinde,bankada 100 USD'I olmayan
    nüfusun %46'sı.. sokakta yatan, yüzbinlerce insan...
    Oy vermeye gelince, milyarder Trumph'ı seçerler...!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1

.
    .
    .
    Yaz geldi. Nasıl karpuz seçelim..???

• Yüzey
    • Çizikler
    • Cins
    • Sap

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

İANE ve YARDIM SİSTEMİ iyi yerleşti TR'de..
    Ne iş yapıyorsun? Hiç bir iş yapmıyorum,sosyal yardım alıyorum,Suriyeliyim,zordayım,işsizim vs..

Allah bu devlete zeval vermesin,derdi teyzem..
    Rahmetli Teyzem.İlkokul mezunuydu. Hayatında hiç çalışmamıştı. Kızı dışardan SSK primi ödeyerek emekli etmişti.
    Zamanla Eniştem ölünce, kendisine 2 maaş daha bağlandı. Dedem Çanakkale gazisiydi,1.dereceden.
    emekli sandığı, ,bağkur,ssk olmak üzere 3 maaş bağlandı kendisine.

2 sene önce Kızım Dr. , 5.600 TL civarı maaş alıyordu..
    Teyzem SGK'dan 3 maaşla 5.200 TL civarında para alıyordu..(şimdi olsa 7.000 TL civarı)

Geçen sene SGK 60 milyar TL görev zararı yazmış..
    Çalışmayan ama harcayan bir ülke, emeklisi ayrı, fakiri ayrı,suriyelisi ayrı dert..
    Bir de mezun olup hiç iş bulamayan yüzbinlerce ÜNV.MEzunu..

Sayfa 843/1003 İlkİlk ... 343743793833841842843844845853893943 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •