Sayfa 838/1003 İlkİlk ... 338738788828836837838839840848888938 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 6,697 - 6,704 arası.

Konu: Viop - XIX

bugün şehirlerarası yolculuk yaptım.. bu kafayla adam olmaz bu ülke..yasak koyuyorsun herkes maskeyle binecek diye otobüse.. insanların çoğu bindikten sonra maskeyi çıkartıyor veya yarım kapatıyor, burun açıkta.. uyarınca kavga ediyorsun..

ciddi biçimde laçka bir kanun uygulanma sistemi var.. hükümet göstermelik kanunlarla nabza göre şerbet veriyor.. suçlular sürekli affediliyor.. daha geçen ay yeni bir afla yüzbinlerce kişiyi dışarı saldılar..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2. Bugün internet kafesi olan bir tanıdık ile görüştüm

Halen kapalılarmış

İş yeri kirasını mülk sahibi talep ediyormuş

Kapalı olduğundan beri hanesine 1 krş dahi girmemiş

Bağkur ertelenmiş ama iş yerimi açsam bile borç biriktiği için ödeyemediğim diyor vs vs

Yani demem o ki dar gelirli meslek sahipleri

Çaycı , Simitçi , hizmet sektörü bu tarz işletmeler de büyük sıkıntı mevcut
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

3.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    Bu arada bugün pandemi sonuçları daha gelmedi

Acaba diyorum yasak olmadığı için testi yapanlardamı pikniğe gitti
     Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    Yada vaka patladı kamuya nasıl açıklayalım diye malum şahıstan bilgimi bekliyorlar

Kitabına uydurmak için
     Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    Bunu yapanlar art niyetli olursa insanda psikoloji kalmaz

Fakat

Psikolojim zehir gibi

Sen uyumaya devam et

Yada tapmaya
    Her 2 yazından 3'ü siyaset. Hani düşünüp de yazmadığında var. Arka arkaya yazmışsın.
    Sen zehirlenmişsin. İflah olmazsın. Zehirlenme olmasa olayları objektif değerlendirirsin. Bunun için 3 mesaj arka arkaya atmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Günlük sana mesaj kotası mı koydular? Trol müsün nesin? anlamıyorum gerçekten.

ülkede son 20 yılda yapısal olarak bazı problemler türedi..

köyler şehire taşında.. adamın belki binlerce dönüm arsası var.. gayet güzel teşvikler var onları değerlendirip adeta bir ağa gibi yaşayabilir.. tarımdan iyi para kazanıp kendine hobiler (spor, müzik vb) bulup kaliteli bir hayat yaşayabilir.. ama şehirde cafe açıyor veya güvenlikçi oluyor..

bu kadar hizmet sektörüne ihtiyaç yok bence.. anadoluya tersine göç olmadan da zaten ülke adam olmayacak.. bu kadar kalabalık (bir kaç şehire yogunlaşmış nüfus) şehirlerle sürdürülebilir bir gelişme sağlayamayız..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    Türkiye de sağlık alanında yılların normal olarak getireceği ilerleme dışında ekstra bir şey yok.. 1980 1960 tan iyiydi.. 2000 deki sağlık altyapısı 1980 den iyiydi.. şimdi 2020 deki ise 2000 e göre iyi olmalı zaten.. o kadar vergi veriyoruz.. abartılacak bir şey yok..

salgın konusunda Turkiye bir çok alanda geç kaldı ve olayın ciddiyetini geç anladı.. oysa italya vb örnekleri vardı..

diğer yandan.. şu anda en büyük problem ülkenin sınırlarının ardına kadar açılması son 10 yılda.. ülke adeta mülteci işgali altında.. bu bir sürü güvenlik ve sağlık riski oluşturdu ülke ve halkımız için.. bunlar bariz yanlışlar..

ayrıca 1 liralık hastanenin 5 liraya yapılması ciddi biçimde iş bilmezlik örneği..kamu ihale yasası 150 den fazla değiştirildi..
    Nerede Geç kaldı hangi önlemde gecikti Vergi hep veriliyor zaten yeni bi şey değil ekstra bir durumda yok sağlık alanında yılların gelişmişlik düzeyine uygun söylemi ekonomi içinde söylendi yıllardır 2001 krizini hatırlıyorum 5 nisan kararlarını hatırlıyorum İMF dayatmalarını hatırlıyorum 1 milyar dolar için atılan taklaları hatırlıyorum
    Kamu ihale kanunu değişir yenilenir her kanun değişir bundan ne anlam çıkarmalıyım
    Yediler içtiler söylemini araştırsın devletin sayıştayı var savcısı var hakimi var ama iftiraysa bu suç demektir
    1 liraya yaptırılıyordu devletin parası vardı neden şimdiye kadar yapılmadı yiğidi öldür hakkını yeme
    ha bide kim devletin 1 lirasını yiyorsa zehir zıkkım olsun hiç bir zaman pirim verilmemesi gereken bir durum

6. İşçi çıkartmasınlar DİE

3 ay devletimiz maaş ödeyeceğim dedi

Bundada bazı Şorunlar mevcut

Şöyleki 2400 tl alan vatandaşın eline 1000/1200 tl arası para yatmış diğer kısım yatmıyormuş ha diyeceksiniz hiç yoktan iyidir öyle tabi iyidir ama bu çocuklar 1000/1300 tl gibi rakamla kira mı ödeyecek gıda mı alacak

Artı bu yatırdığı paranın sigorta primi de yokmuş yani emekliliğe sayılmıyor

Vs vs

Buna ek ücretsiz izin adı altında 1 krş para vermeden milleti göndermiş çoğu işletme buda tam bir kepazelik kardeşim adam ne yiyecek ne içecek vs vs

Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    İşçi çıkartmasınlar DİE

3 ay devletimiz maaş ödeyeceğim dedi

Bundada bazı Şorunlar mevcut

Şöyleki 2400 tl alan vatandaşın eline 1000/1200 tl arası para yatmış diğer kısım yatmıyormuş ha diyeceksiniz hiç yoktan iyidir öyle tabi iyidir ama bu çocuklar 1000/1300 tl gibi rakamla kira mı ödeyecek gıda mı alacak

Artı bu yatırdığı paranın sigorta primi de yokmuş yani emekliliğe sayılmıyor

Vs vs

Buna ek ücretsiz izin adı altında 1 krş para vermeden milleti göndermiş çoğu işletme buda tam bir kepazelik kardeşim adam ne yiyecek ne içecek vs vs
    1-2 bin gibi rakamlarla bu devirde olmaz.. geçinilemez..

hatta şu anda herhangi bir haneye (çocuklu 3-4 kişilik) 10 bin tl girmiyorsa o hane resmen sürünüyor demektir..

evet.. net bir gerçek..

ciddi fakirleşti halk ama kurbağa gibi düşük ateşte sürekli hamasetle uyutuldu son 10 yılda..anlayanlar var.. ama yeterli değil..

8. Yani kimse kusura kalmasın

Suriyeli Afkanlıya para var

Bizim vatandaşa mı para yok

Bunun açıklaması bu oluyor

Bu Suriyeli afkanlı İranlı İranlı göçmenlere harcanan para

Vatandaşımıza bu zor durumda harcanmayacak ta ne zaman harcanacak

Cumhuriyet tarihimin en büyük vergi çeşidi ve yüksek tutarı toplanıyor

Bir zahmet sağlıkta sosyal hizmette yapsınlar gereğini

Toplumsal anlamda vatandaşımız gerçekten çok zor durumda

Hayatım da ilk defa sosyal medyadan yardım isteyen insanlar ile karşılaşmaya başladım

Sayfa 838/1003 İlkİlk ... 338738788828836837838839840848888938 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •