Sayfa 582/1003 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 4,649 - 4,656 arası.

Konu: Viop - XIX

1. 2011-2020 yılları arasında değerlendirme yapıldığında gelişmekte olan ülkeler arasında Arjantin'i saymazsak dolara karşı en fazla değer kaybeden % 360 ile TL. Peşinden % 243 ile Brezilya, % 140 ile Güney Afrika,% 70 ile Meksika % 66 ile Hindistan, , % 60 ile Endonezya, % 43 ile Malezya geliyor. Trump'ın devamlı suçladığı, tehdit ettiği Çin'in yuan'ı ise bu dönemde dolara karşı değer kaybetmemiş. Ons sadece % 20 artmış. C.B. Erdoğan Türkiye ekonomisi üzerinde oyunlar oynandığını, bir finans krizi çıkartılmak istendiğinden bahsetti, bu nedenle TL.nin değer kaybettiğini belirtti. Doğru olabilir ama bu ekonominin devamlı kötüye gittiğini, kötü yönetildiği gerçeğini değiştirmez. Hatırlıyorum, kurun yukarı gittiği dönemlerde merkez bankasının kademeli faiz arttırması gerektiğinden bahsedilirken C.B. nın meşhur tespiti ve dayatması nedeniyle gereği yapılmıyordu. Hatta A. Babacan hain ilan edilmişti. Ama sonunda birden faizler bir seferde hatırladığım kadarıyla % 24'lere çıkarıldı. C. Başkanlığı hukümet sistemi Bakanlar Kurulu oluşurken yapılabilecek en kötü atamanın B.Albayrak'ın Maliye Bakanı olarak atanması olduğu belirtildi ama o atama yapıldı. B.Albayrak'ın başlangıçdaki açıklamalarını dinledim. İddia ediyorum. Şurayı 1-2 yıl takip eden, yazıları okuyan kadar ekonomi bilgisi vardı.Yabancı yatırımcı bu durumu görmüyor mu, değerlendirmiyor mu? Borsayı düşürmeden, belli kağıtlarla tutarak en düşük takas oranlarına gelindi. Yakında biz bize kalırız ve milli borsamız tabana yayılmış olur. İnşallah tabana yapışmaz.

2. dırek yarın 109400acar...
    147 gecılmezse .....ay sonu 136 beklerım.......takıp edelım.........

3.  Alıntı Originally Posted by Lambent Yazıyı Oku
    dırek yarın 109400acar...
    Way be lambet abi 98/120 bip arasında long koştururken bu kadar GAP manyaklığı olmamıştı

Bu nedir arkadaş her direnç GAP ile geçiliyor

Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Yan amerika masallah dow
    Göstergeler dönmeden short felaketle sonuçlanabilir. Sadece 2 grafik atacağım. Olacak demiyorum ama olma olasılığına karşı göstergeler dönmeden short açmanın nasıl bir felaketle sonuçlanabileceğini anlatmaya çalışıyorum.
    1960-1970 arası SPX ile şu anda yaşadıklarımızın ve olabileceklerin kıyaslaması.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
    son yaptığı hareketle - teorik diye bişey bırakmadı

Bear_Bull
    @BearBull26

6.  Alıntı Originally Posted by VIOPCU Yazıyı Oku
    Yorumsuz. Yatırım Tavsiyesi Değildir.

https://www.tradingview.com/x/mM70XTh1/
    Ben grafiğimi öne alayımda. Sonra bakarız.

7.  Alıntı Originally Posted by G.explorer Yazıyı Oku
    Yakinda FED dow un bir bolumu olarak calismaya baslarsa sasirmamak lazim. Bu kadar dolar basip dolar endeksinin hala yukarda durmasi en garip durum
    Zaten fed dow demek. O degil de bu fed e yillarca bagimsiz siyasilere bakmaz diyenler vardi kendini analist sanip ne karanlik gunlerdi bunlara laf anlatmaya calisyordum

8.  Alıntı Originally Posted by bedo Yazıyı Oku
    ne dow muş beee.... koç nerden dönecekti..... niye dönmüyor koç bu ... milleti terse getirdin bi özür dile bari .....
    oha yani ....demek çok şort açan var... sıradan bir günde 3500 puan artı nedir yahu.... şort olanlara geçmiş olsun... abd yanıyor dow uçuyor yuh ki ne yuh ...

Sayfa 582/1003 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •