Sayfa 134/200 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184 ... SonSon
Arama sonucu : 1598 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: YESIL Yeşil Yatırım Holding

Piyasa Değeri(USD)
    8,031,250
    Piyasa Değeri(TL)
    52,042,50
    Özsermaye(TL)*
    246.454.236
    Sermaye(TL)
    6.750.000
    Net Kar(TL)
    52.236.237
    Dönem:
    ** 2019-12

Lânet olsun senin gibi hisseye de,speğe de,yarı yarıya zararına çıktım.25 bin zarar...Ben çıktım ya artık yükselirsin.
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

3. Hükümet tüm kaynakları seferber etti, şimdi sıra şirket patronlarındaPİYASA*- 18 Mart 2020, 22:51Borsalar zor bir dönemden geçerken patronların hisse geri alım programı açıklayarak hükümetin destek paketine katkı sağlaması bekleniyor

*

BORSAGUNDEM.COM

Küresel ekonomi hiç yaşamadığı kritik bir süreçten geçiyor. Sermaye piyasaları tarihi kayıplara sahne oluyor. Son on yılda, gezi olayları, darbe girişimi, referandum ve yerel seçimlerin gölgesinde kalan ve dünya borsalarındaki yükselişe ayak uyduramayan Borsa İstanbul ise ağır kayıplar yaşıyor. Birçok hisse senedi defter değerinin bile altında işlem görüyor. Psikolojisi bozulan yatırımcılar bir umut ışığının yanmasını bekliyor.

HÜKÜMETTEN SONRA SIRA PATRONLARDA

Hükümetin açıkladığı destek programından sonra sıra patronlarda, hisse geri alım programı açıklayarak şirketlerine destek olması bekleniyor. Küresel ekonomi kritik bir süreçten geçerken herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. 100 milyar liralık kaynak paketi açıklayan hükümet mevcut kaynakları krizin etkilerini azaltmak için seferber ederken patronların da ellerini taşın altına koyması ülke ekonomisi için atılacak en doğru adım olarak gösteriliyor. FETÖ darbe girişimi sonrası borsada yaşanan düşüşe karşı geri alım programı başlatan patronları benzer bir uygulamayı bugünlerde de yapması bekleniyor.

HİSSE GERİL ALIM PROGRAMI GÜVENİ YENİDEN TESİS EDER

Borsada birçok hisse senedi özellikle de lokomotif hisselerin önemli bir kısmı defter değerinin altında işlem görüyor. Şirketlerin geri alım programı başlatarak hisselerine sahip çıkması halinde borsada tablonun tersine döneceği öngörülüyor. Patronların hisselerine sahip çıkmaya başlamasıyla yatırımcıların da kaybettikleri güveni yeniden kazanacağı belirtiliyor. Herkesin şirketine sahip çıkmasının oluşturacağı psikolojik etkinin dalga dalga yayılması bekleniyor. Son dönemde sık sık bedelli sermaye artırımı yaparak yatırımcılardan destek isteyen şirketlerin mevcut ortaklarına ‘sıra bizde’ deme zamanı geldiği ifade ediliyor.

TÜRKİYE BU SÜREÇTEN KAZANÇLI ÇIKACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomik tedbir paketini açıklarken söylediği gibi Türkiye’nin bu süreçten kazançlı çıkması bekleniyor. Uzakdoğu’ya kayan üretim üssünün Avrupa’ya daha yakın olan ve lojistik avantaj ile ön plana çıkacak Türkiye’ye kayması bekleniyor. Virüs salgınının kontrol altında alınmasıyla Türkiye’nin turizm başta olmak üzere birçok alanda en önemli merkezlerden biri haline geleceği öngörülüyor. Şimdi gözler dünyayı kasıp kavuran virüs müptelasına karşı patronların atacağı adımlarda. Geri alım programı başlatacak şirketlerin de yatırımcılar cephesinde büyük takdir toplayacağı belirtiliyor. Dünyada birçok şirket hisse geri alım programı başlattı. Türkiye’de ise birkaç şirketi geçmedi. Türk Hava Yolları, TAV, Verusa Holding hisse geri alımı açıklayarak şirketlerine sahip çıkacaklarını duyurdu. Bu adımların genele yayılması halinde hükümetin açıkladığı destek programının etkisinin daha güçlü olacağı belirtiliyor.

hissenin piyasa degeri bilancodaki 12 aylık kardan düşük, komik bir durum. böyle başka bir hisse yok. ben ortalama düşürüyorum. son alış icin 6.50nin altina getirirse diye bekliyorum. YYAPI ve YGYO yu gözden çıkarmış gibi hareket ediyor. Bunu zaten hiç yukseltmedi. o zaman ilk firsatta buna yuklenecek gibi duruyor.

5.  Alıntı Originally Posted by Erendiz06 Yazıyı Oku
    hissenin piyasa degeri bilancodaki 12 aylık kardan düşük, komik bir durum. böyle başka bir hisse yok. ben ortalama düşürüyorum. son alış icin 6.50nin altina getirirse diye bekliyorum. YYAPI ve YGYO yu gözden çıkarmış gibi hareket ediyor. Bunu zaten hiç yukseltmedi. o zaman ilk firsatta buna yuklenecek gibi duruyor.
    Hissedeki en büyük sorun GÜVEN ! Hisseye hakim ortaklara , spegine , CEO suna ( tabi varsa o da ) yonetime...kurumsallik sorunu ayrıca...Bu alanlarda bir gelisme düzelme olmadıkça da iş zor görünüyor.. Bunlar olmasaydı bu hisse bu rasyolarla ve bilanco rakamlarıyla buralarda kalır mıydı ? Çünkü açıklanan bu rakamlarada inanan ve güvenen yok.. Bunuda PIYASADAKILER cok iyi biliyorlarki sonuç ortada...ytd

6. Bugün satışları karşıladı gibi. Kısa bir süre sonra farklı hareketler yaşayabiliriz. YTD

Bankalarla yapılandırma haberi önümüzdeki günlerde geliyor arkadaşlar haberiniz olsun. Internetten alışverişin bu kadar popüler olduğu bu dönemi kaçırmayacaklar WOWWO nun halka arzi için. Onunda açıklaması mayısta gelecek gibi duruyor, arzda Temmuzda olacak gibi.
    BENCE ARTIK YÖN FULL YUKARI. HEDEF 30 ÜZERİ.

8. Hisse çok ucuz kaldı.Yukarı hareket yakında başlar diye tahmin ediyorum.

Sayfa 134/200 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •