Sayfa 199/200 İlkİlk ... 99149189197198199200 SonSon
Arama sonucu : 1598 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: YESIL Yeşil Yatırım Holding

1. KAP *** YEŞİL YATIRIM HOLDİNG A.Ş. *** YESIL *** Kayıtlı Sermaye Tavanı İşlemlerine İlişkin Bildirim

KAYITLI SERMAYE TAVANI ARTIRIMI BAŞVURUSU HAKKINDA,

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? : Hayır
    Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 2022-12-26
    İlgili İşlem : Kayıtlı Sermaye Tavanı Artırımı
    SPK Başvuru Tarihi : 2022-12-26
    Kayıtlı Sermaye Tavanı İçin Son Geçerlilik Tarihi : 2026-12-31
    Tadil Edilecek Ana Sözleşme Madde No : MADDE 7
    Mevcut Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) : 250000000
    Yeni Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) : 2250000000

Ek Açıklamalar
    Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 26.12.2022(Bugün)yapılan toplantısı sonucunda,Şirketimizin Denetim
    Komitesive Riskin Erken Saptanması Komitesi tarafından yapılan öneri neticesinde' Yeşil Yatırım Holding A.Ş. Yönetim
    KuruluÜyeleri gündem maddesini görüşmek üzere toplandılar. Yapılan görüşmeler neticesinde' Şirket esas sözleşmesinin
    Sermayeve Paylar başlıklı 7. Maddesinin aşağıda gösterildiği şekilde değiştirilmesine ve bu değişikliklerle ilgili
    olarakSermaye Piyasası Kurulu ile T.C. Ticaret Bakanlığı'na gerekli başvuruların yapılmasına ve diğer yasal işlemlerin
    ikmaledilmesine, Oy birliği ile karar verildi. Eski Şekli SERMAYE VE PAYLAR: Madde 7- Şirket Sermaye Piyasası
    Kanunuhükümlerine göre kayıtlı sermaye sistemini kabul etmiş ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun 05.04.2012 tarih ve 11/396
    sayılıizni ile bu sisteme geçmiştir. Şirket’in kayıtlı sermayesi 250.000.000.-TL (İkiyüzellimilyon) TL olup her biri 1
    (Bir)TL değerinde 250.000.000 (İkiyüzellimilyon) adet paya bölünmüştür. Şirketin mevcut 215.000.000 TL’lik çıkarılmış
    sermayesinitemsil eden pay bedellerinin tamamı nakden ödemiş olup, her bir 1 TL itibari değerde 1.433.333,33 adedi A
    Grubuve 213.566.666,67 adedi B Grubu olmak üzere toplam 215.000.000 adet paya ayrılmıştır. Sermaye Piyasası Kurulu’nca
    verilenkayıtlı sermaye tavanı izni, 2020 — 2024 yılları için (5 yıl) geçerlidir. 2024 yılı sonunda izin verilen
    kayıtlısermaye tavanına ulaşılamamış olsa dahi, 2024 yılının bitiminden sonra Yönetim Kurulu’nun, sermaye artırım
    kararıalabilmesi için daha önce izin verilen tavan ya da yeni bir tavan tutarı için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan izin
    almaksuretiyle Genel Kurul’dan yeni bir süre için yetki alması zorunludur. Söz konusu yetkinin alınmaması durumunda
    yönetimkurulu kararıyla sermaye artırımı yapılamaz. Yönetim Kurulu, Sermaye Piyasası Mevzuatı hükümlerine uygun
    olarak,kayıtlı sermaye tavanı içinde kalmak koşuluyla çıkarılmış sermayesini artırmaya yetkilidir. Yönetim Kurulu, pay
    sahiplerininyeni pay alma hakkının sınırlandırılması ve primli pay ihracı konusunda karar almaya yetkilidir. Tavan
    artırımınailişkin esas sözleşme değişikliğini öngören genel kurul kararı imtiyazlı pay sahipleri genel kurulunda TTK
    454’üncümadde hükmü çerçevesinde onaylanır. Yönetim kurulu üyelerinin seçiminde A grubu payların her biri 15 oy
    hakkına,B grubu payların her biri 1 oy hakkına sahiptir. Sermaye artırımlarında' ortakların yeni pay alma hakları
    sınırlandırılmadığıtakdirde, A grubu paylar karşılığında A grubu, B grubu paylar karşılığında B grubu yeni paylar
    çıkarılacaktır.Ancak ortakların yeni pay alma hakları sınırlandırıldığı takdirde, A Grubu imtiyazlı pay sahiplerinin
    muvafakatıolmak kaydıyla çıkarılacak yeni payların tümü B grubu olarak çıkarılacaktır. Sermaye artırımlarında yeni pay
    almahakkı kullanıldıktan sonra kalan paylar ile yeni pay alma hakkı kullanımının kısıtlandığı durumlarda yeni ihraç
    edilentüm paylar nominal değerin altında olmamak üzere piyasa fiyatı ile sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde halka
    arzedilir. Çıkarılan paylar tamamen satılarak bedelleri ödenmedikçe, yeni pay çıkarılamaz. Çıkarılmış sermaye
    miktarının,Şirket unvanının kullanıldığı belgelerde gösterilmesi zorunludur. Şirketin sermayesi, gerektiğinde Türk
    TicaretKanunu ve Sermaye Piyasası Mevzuatı hükümleri çerçevesinde artırılabilir veya azaltılabilir. Şirket payları
    nominaldeğerlerinin üzerinde bir bedelle çıkartılabilir. Sirket payları sahiplerince Türk Ticaret Kanunu hükümleri
    çerçevesindeserbestçe devir olunur. Sermayeyi temsil eden paylar kaydileştirme esasları çerçevesinde kayden izlenir.
    YeniŞekli SERMAYE VE PAYLAR: Madde 7- Şirket Sermaye Piyasası Kanunu hükümlerine göre kayıtlı sermaye sistemini
    kabuletmiş ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun 05.04.2012 tarih ve 11/396 sayılı izni ile bu sisteme geçmiştir. Şirket’in
    kayıtlısermayesi 2.250.000.000.-TL (İkiMilyarİkiyüzellimilyon) TL olup her biri 1 (Bir) TL değerinde 2.250.000.000
    (İkiMilyarİkiyüzellimilyon)adet paya bölünmüştür. Şirketin mevcut 215.000.000 TL’lik çıkarılmış sermayesini temsil
    edenpay bedellerinin tamamı nakden ödemiş olup, her bir 1 TL itibari değerde 1.433.333,33 adedi A Grubu ve
    213.566.666,67adedi B Grubu olmak üzere toplam 215.000.000 adet paya ayrılmıştır. Sermaye Piyasası Kurulu’nca verilen
    kayıtlısermaye tavanı izni, 2022 — 2026 yılları için (5 yıl) geçerlidir. 2026 yılı sonunda izin verilen kayıtlı
    sermayetavanına ulaşılamamış olsa dahi, 2026 yılının bitiminden sonra Yönetim Kurulu’nun, sermaye artırım kararı
    alabilmesiiçin daha önce izin verilen tavan ya da yeni bir tavan tutarı için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan izin almak
    suretiyleGenel Kurul’dan yeni bir süre için yetki alması zorunludur. Söz konusu yetkinin alınmaması durumunda yönetim
    kurulukararıyla sermaye artırımı yapılamaz. Yönetim Kurulu, Sermaye Piyasası Mevzuatı hükümlerine uygun olarak,
    kayıtlısermaye tavanı içinde kalmak koşuluyla çıkarılmış sermayesini artırmaya yetkilidir. Yönetim Kurulu, pay
    sahiplerininyeni pay alma hakkının sınırlandırılması ve primli pay ihracı konusunda karar almaya yetkilidir. Tavan
    artırımınailişkin esas sözleşme değişikliğini öngören genel kurul kararı imtiyazlı pay sahipleri genel kurulunda TTK
    454’üncümadde hükmü çerçevesinde onaylanır. Yönetim kurulu üyelerinin seçiminde A grubu payların her biri 15 oy
    hakkına,B grubu payların her biri 1 oy hakkına sahiptir. Sermaye artırımlarında' ortakların yeni pay alma hakları
    sınırlandırılmadığıtakdirde, A grubu paylar karşılığında A grubu, B grubu paylar karşılığında B grubu yeni paylar
    çıkarılacaktır.Ancak ortakların yeni pay alma hakları sınırlandırıldığı takdirde, A Grubu imtiyazlı pay sahiplerinin
    muvafakatıolmak kaydıyla çıkarılacak yeni payların tümü B grubu olarak çıkarılacaktır. Sermaye artırımlarında yeni pay
    almahakkı kullanıldıktan sonra kalan paylar ile yeni pay alma hakkı kullanımının kısıtlandığı durumlarda yeni ihraç
    edilentüm paylar nominal değerin altında olmamak üzere piyasa fiyatı ile sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde halka
    arzedilir. Çıkarılan paylar tamamen satılarak bedelleri ödenmedikçe, yeni pay çıkarılamaz. Çıkarılmış sermaye
    miktarının,Şirket unvanının kullanıldığı belgelerde gösterilmesi zorunludur. Şirketin sermayesi, gerektiğinde Türk
    TicaretKanunu ve Sermaye Piyasası Mevzuatı hükümleri çerçevesinde artırılabilir veya azaltılabilir. Şirket payları
    nominaldeğerlerinin üzerinde bir bedelle çıkartılabilir. Sirket payları sahiplerince Türk Ticaret Kanunu hükümleri
    çerçevesindeserbestçe devir olunur. Sermayeyi temsil eden paylar kaydileştirme esasları çerçevesinde kayden
    izlenir.Kamuoyununbilgilerine sunulur.Saygılarımızla. Ek Açıklamalar

: Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 26.12.2022(Bugün)yapılan toplantısı sonucunda,Şirketimizin Denetim
    Komitesive Riskin Erken Saptanması Komitesi tarafından yapılan öneri neticesinde' Yeşil Yatırım Holding A.Ş. Yönetim
    KuruluÜyeleri gündem maddesini görüşmek üzere toplandılar. Yapılan görüşmeler neticesinde' Şirket esas sözleşmesinin
    Sermayeve Paylar başlıklı 7. Maddesinin aşağıda gösterildiği şekilde değiştirilmesine ve bu değişikliklerle ilgili
    olarakSermaye Piyasası Kurulu ile T.C. Ticaret Bakanlığı'na gerekli başvuruların yapılmasına ve diğer yasal işlemlerin
    ikmaledilmesine, Oy birliği ile karar verildi. Eski Şekli SERMAYE VE PAYLAR: Madde 7- Şirket Sermaye Piyasası
    Kanunuhükümlerine göre kayıtlı sermaye sistemini kabul etmiş ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun 05.04.2012 tarih ve 11/396
    sayılıizni ile bu sisteme geçmiştir. Şirket’in kayıtlı sermayesi 250.000.000.-TL (İkiyüzellimilyon) TL olup her biri 1
    (Bir)TL değerinde 250.000.000 (İkiyüzellimilyon) adet paya bölünmüştür. Şirketin mevcut 215.000.000 TL’lik çıkarılmış
    sermayesinitemsil eden pay bedellerinin tamamı nakden ödemiş olup, her bir 1 TL itibari değerde 1.433.333,33 adedi A
    Grubuve 213.566.666,67 adedi B Grubu olmak üzere toplam 215.000.000 adet paya ayrılmıştır. Sermaye Piyasası Kurulu’nca
    verilenkayıtlı sermaye tavanı izni, 2020 — 2024 yılları için (5 yıl) geçerlidir. 2024 yılı sonunda izin verilen
    kayıtlısermaye tavanına ulaşılamamış olsa dahi, 2024 yılının bitiminden sonra Yönetim Kurulu’nun, sermaye artırım
    kararıalabilmesi için daha önce izin verilen tavan ya da yeni bir tavan tutarı için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan izin
    almaksuretiyle Genel Kurul’dan yeni bir süre için yetki alması zorunludur. Söz konusu yetkinin alınmaması durumunda
    yönetimkurulu kararıyla sermaye artırımı yapılamaz. Yönetim Kurulu, Sermaye Piyasası Mevzuatı hükümlerine uygun
    olarak,kayıtlı sermaye tavanı içinde kalmak koşuluyla çıkarılmış sermayesini artırmaya yetkilidir. Yönetim Kurulu, pay

çerçevesindeserbestçe devir olunur. Sermayeyi temsil eden paylar kaydileştirme esasları çerçevesinde kayden izlenir.
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır.

gönderildi.

Herkese selamlar bu hisse çöp mü oldu galiba tüm hisse bende

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Selamm yesilciler başladık mı..

5. Daha yeni başladık
    Hayırlısı

6. HADİ BAKALIM

IF:=(C > 7.20, 1,0)

11/12

SONRA

17
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

7.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

HADİ BAKALIM

IF:=(C > 7.20, 1,0)

11/12

SONRA

17
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

8. Allah rızası için yazıyorum borsada kanser olmak istemiyorsanız bu yeşil grubunun hiç bir kıağıdına bulaşmayın ,ihlas gibi yandıkca yanarsınız ,iyilik et denize at derlerya onun için yazdım

Sayfa 199/200 İlkİlk ... 99149189197198199200 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •