Sayfa 196/200 İlkİlk ... 96146186194195196197198 ... SonSon
Arama sonucu : 1598 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: YESIL Yeşil Yatırım Holding

1. istedikleri kadar devre kesip devresine soksunlar cikarsinlar,giden gidiyor bir sekilde ama 2.61 den donus hareketi çok ileri derece paçozluk hissi verdi..

2.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Gecen gun 2.20 lerden gözüme takıldı
    Sıfır araç almak.icin galerileri gezdim. Hem araç yok hem uçuk fiyatlar.asil bizi ilgilendiren 2.el araçlar sıfır fiyata yaklaşmış. Çünkü sıfır araç bulmak Çip krizi nedeni ile çok zor. Bulsanız bile sınırını bulmak zor.

Uzatmayayım bugün biraz Yesil aldim. Daha önce kazandıklarımı risk ettim.
    Peki neden aldim?

1- %50 ortak olduğu wowwo 2. El kredili araç ticareti yapıyor. Şirket iyi kar ediyor olabilir. Elindeki araç degerleri de yükselmis olabilir.

2- Şirket 250 liralari gördüğünde kasa boştu. Bedelli ile 200 milyon kasaya girmis olmasi gerek.
    Yani ben sattiktan sonra kasaya 250 milyon lira girdi.

3- Şu anki fiyatı 2.5 x 31 =77.5 yaklasik
    77.5 eksi 30 lira bedelli düsersek 47.5 tl

Eski fiyatla 50 liranin altinda oluyor. Ve kasaya 200 milyon girmis

Not. Yatirim tavsiyesi degildir. Zira uzman da değilim. Sadece şahsi fikirlerimi paylastım. Hesaplamalarinizi kendiniz yapiniz.
    Gelen bedelli parasının 175 milyonu Wovvo ya aktarıldı. Wovvo nun sermayesi artırıldı ve finansal borçları yapılandırıldı. Kalan bir kısım ile zincir gayrimenkul e aktarıldı. banka borçları vs. Yaklaşık 6 milyon ile de YESIL in vergi ve diğer borçları ödendi.
    Kasada para yok. Bu arada Wovvo nun %54 ü yesıl in oldu.
    Patron hiçbir şekilde bedelliye katılmadı ve bedelli sürecinde kuponları sattı. Bu yüzden de yesıl deki ortaklığı %38 den 18 e indi. Bir nevi KY şirketi finanse etti. Bende az miktarda da olsa var ve tutuyorum. Şahsi beklentim Wovvo nun halka arzı olur mu?
    Cahilce yorumlar yaptım yatırımınızı bana uyarak yapmayınız. Batarsınız

Alıntı Originally Posted by mydeli Yazıyı Oku
    Gelen bedelli parasının 175 milyonu Wovvo ya aktarıldı. Wovvo nun sermayesi artırıldı ve finansal borçları yapılandırıldı. Kalan bir kısım ile zincir gayrimenkul e aktarıldı. banka borçları vs. Yaklaşık 6 milyon ile de YESIL in vergi ve diğer borçları ödendi.
    Kasada para yok. Bu arada Wovvo nun %54 ü yesıl in oldu.
    Patron hiçbir şekilde bedelliye katılmadı ve bedelli sürecinde kuponları sattı. Bu yüzden de yesıl deki ortaklığı %38 den 18 e indi. Bir nevi KY şirketi finanse etti. Bende az miktarda da olsa var ve tutuyorum. Şahsi beklentim Wovvo nun halka arzı olur mu?
    Cahilce yorumlar yaptım yatırımınızı bana uyarak yapmayınız. Batarsınız
    Estağfurullah neden cahilce olsun. Gayet mantıklı.
    Özellikle.wowwo nun halka arzı her an gündeme gelebilecek bir ihtimal.
    Wowwo ya aktarılan sermaye şirketi halka arza hazırlamak için atılmış bir adım gibi duruyor zaten

Wowwo halka arz haberi ile sadece bu kağıdı boşaltırlar!
    Wowwo ile ilgilenirler!

Alıntı Originally Posted by NKN Yazıyı Oku
    Wowwo halka arz haberi ile sadece bu kağıdı boşaltırlar!
    Wowwo ile ilgilenirler!
    Haklı olabilirsin aksini iddia etmem.
    Şirket ve patronlara güven sıfıra yakındı zaten. Hatta bölünmeden önce idi galiba 50 civarı toplu hisse satışı gelmişti. Orada güveni tam sıfırladı.

Ancak sonuçta bizim de para kazanmamız llazım değil mi?
    Doğru zamanda girerek mümkün olabilir ancak. Yükselişlerde atlayarak ancak malın son yatırımcısı oluruz.

YESIL 0.90 lardan 12 lere kadar yükselmişti.
    O zaman kasaya bedelliden gelen 210 milyona yakın nakit de girmemişti üstelik.

Şu anda bedelli sermaye artırımı bitmiş durumda ve şirketin kasasına 210 milyon girmiş durumda ve hisse fiyatı 2.05
    Bana göre bu şu demek; her ne kadar 2 olsa da 0.90 kuruşa tekrar düştü demek. Çünkü şu anda kasaya girmiş bulundan ilave 200 milyonu düşersek eski diplerine düşmüş kabul edebiliriz.

Diğer husus ise wowwo nun 2018 de ertelenmek suretiyle gündemden kalkan halka arz konusu. Acaba bu bedelli sermaye artırımı wowo nun halka arza hazırlanmasının bir ön adımı olabilir mi? Sonuçta bu para Sermaye yolu ile wowwo ya aktarılmış görünüyor.

Konuyla ilgili şirketten mail yolu ile bilgi talep ettim. Net bir cevap geleceğini sanmıyorum ama belki ip uçlarını verirler.

Yatırım tavsiyesi değildir. Zaten risklerden de bahsettik.

6. klasik patron çöpü..

Önceki hafta girmiştim ama iyi ki hemen çıkmışım.

Bu sefer yine girdim. Kısmet artık.

8. çöplükte eşelenen tavuklar gibi birileri 3-5-10 kademeye oynayip basladigi yere donduruyorlar..vakit kaybindan baska bisey olmaz bu haliyle..

Sayfa 196/200 İlkİlk ... 96146186194195196197198 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •