Sayfa 139/200 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189 ... SonSon
Arama sonucu : 1598 madde; 1,105 - 1,112 arası.

Konu: YESIL Yeşil Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by STGroup Yazıyı Oku
    WOWWO çalışma sistemi şu şekilde 20 TL ye aldığı arabayı 30 TL ye satıyor 15 TL peşin alıp 15 TL 36 ay vadeli senet yapıyor. Banka kredisi yok, kefil yok vs.
    Diyelim ki ödemedin senetlerden biri aksadı gidiyor arabasını geri alıyor bu şekilde onbinlerce otomobil satmış.
    2 sene önce sattığı otomobilin senetleri hala devam ediyor yani şirket kapalı olsa dahi para akıyor.

1- Elindeki otomobiller dolar, euro artışıyla değerleniyor.
    2- Şirket şu anda kapalıda olsa para akışı devam ediyor.
    3- İnsanların alım gücü azaldı sıfır araç yerine 2. el araca talep daha fazla olacaktır.
    4- Problemli krediler çok arttı kredi çekmeyenler bu sistemin içine çekiliyor.
    5- Haziran ayında ( covid-19 ) normalleşme bekleniyor araç satışlarının patladığı bir dönem.

Sonuç itibarıyla Yeşil holdinge çuvalla para akmaya devam edecek gibi gözüküyor böyle bir gelir kapısını yani wowwo halka arz edermi hiç sanmıyorum ama ederse yeşili 3 haneli fiyatların altında tutamazlar.
    Güzel ve yalın,anlaşılır bir özet olmuş.Haklısınız ancak tek sıkıntı sahibi Engin Yeşil.Geçmişte çok ky nin canını yaktı...

Hala Ygyo ve Yyapıda 1,5 tl ile 2 tl arası maliyetli ve 5 yıldır zararda bekleyen insanlar var!!!

2.  Alıntı Originally Posted by ortakakıl35 Yazıyı Oku
    Güzel ve yalın,anlaşılır bir özet olmuş.Haklısınız ancak tek sıkıntı sahibi Engin Yeşil.Geçmişte çok ky nin canını yaktı...

Hala Ygyo ve Yyapıda 1,5 tl ile 2 tl arası maliyetli ve 5 yıldır zararda bekleyen insanlar var!!!
    YGYO özsermayeyi yemiş bitirmiş bu fiyat ona çok bile YYAPI'da zararda tüm zararda olanlar hisseler gibi dip fiyatlarda YEŞİL ise zaradayken 1 TL fiyatı vardı kara geçince 35 katına çıktı yani 35 TL oldu 2018 grafikleine bakarsanız gene benzer bir kar açıkladı gene benzer bir endeksteyiz 35 TL'ye zaten çıkması gerekir bu FK ile PD/DD ile 35 TL bile çok ucuz bu hisse için.

Benim yazdığım ise bir adım ötesi yani karlılığın devam etmesi ve WOWWO'nun halka arzı noktasında ne olabiliri yazıyorum.

Karlılık devam edecekmi evet edecek çünkü şirket 36 ay vadeli araba satıyor 2 yıl önce sattıkları geçen yıl sattıkları hatta bu sene Mart ayına kadar sattıkları araçların paraları hala geliyor %24 faizlerden yüzde 10'lara düşen bir faiz var bu adamlar araçları tefeci faiziyle satmış %50 %60 gibi faizler uygulamışlar tüm parayı tek seferde ödeyip senetleri geri almak isteyenlere sadece %5 faiz indirimi yapmışlar bu kadar karlı bir şirket bu fiyatlarda dururmu zannetmiyorum ancak sermaye arttırımı, bilançoda karlılığın devamı wowwonun halka arzı gibi durumlarda beklentiyi yüksek tutmak gerekir diye düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by STGroup Yazıyı Oku
    YGYO özsermayeyi yemiş bitirmiş bu fiyat ona çok bile YYAPI'da zararda tüm zararda olanlar hisseler gibi dip fiyatlarda YEŞİL ise zaradayken 1 TL fiyatı vardı kara geçince 35 katına çıktı yani 35 TL oldu 2018 grafikleine bakarsanız gene benzer bir kar açıkladı gene benzer bir endeksteyiz 35 TL'ye zaten çıkması gerekir bu FK ile PD/DD ile 35 TL bile çok ucuz bu hisse için.

Benim yazdığım ise bir adım ötesi yani karlılığın devam etmesi ve WOWWO'nun halka arzı noktasında ne olabiliri yazıyorum.

Karlılık devam edecekmi evet edecek çünkü şirket 36 ay vadeli araba satıyor 2 yıl önce sattıkları geçen yıl sattıkları hatta bu sene Mart ayına kadar sattıkları araçların paraları hala geliyor %24 faizlerden yüzde 10'lara düşen bir faiz var bu adamlar araçları tefeci faiziyle satmış %50 %60 gibi faizler uygulamışlar tüm parayı tek seferde ödeyip senetleri geri almak isteyenlere sadece %5 faiz indirimi yapmışlar bu kadar karlı bir şirket bu fiyatlarda dururmu zannetmiyorum ancak sermaye arttırımı, bilançoda karlılığın devamı wowwonun halka arzı gibi durumlarda beklentiyi yüksek tutmak gerekir diye düşünüyorum.
    Yazdıklarınıza bu hissede küçük yatırımcı kalmayınca şapka çıkarılabilir. Aslında, PD/DD ile cazip görünen BİST hisselerinin tamamı için de yükselişlerin şartı budur. Toplama biter, hisse gider diye düşünüyorum. (Y.T.D.) Hayırlı geceler.

4. WOWWOW Yıllardır bilançosunda görünen karını niye ortaklarına aktarmıyorlar? Neden WOWWOW da birikmiş karlar duruyor. Hep konsolide bilançoda kar görünüyor. Fakat Vuka göre bakıldığında şirket kayıtlarında bu kar yok. Şirket zararda görünüyor.

Şirketin yüzde 400 bedelli kararı vardı. Şikayetler üzerine geri çekmişti...Tekrar karar alabilir ve ortam çok uygun görünüyor...

WOWWOW Bilançosunda dağıtılmayan karlar WOWWOW şirketin bilançosunda zarar olması durumunda kar yok olacak. Zarar geçmiş dönem karından mahsup edilecek...

WOWWOW Niye kar payı ve bedelsiz sermaye artışı yapmıyor? Niye kurulduğu günden beri kar dağıtmıyor. WOWWOW Eğer bedelsiz sermaye artışı yapsa bir şekilde bu kar yeşile gelmiş olacak. Yeşilde bunu bedelsiz sermaye artışı yaparak sermayeyi güçlendirecek ve ortaklara bedelsiz hisse senedi verecek.

Bizlerden çok zekiler hem de çok!!! Benim kafam çalışmıyor.

Niyet önemli.

Twitter arama motorunda yeşil mağdurlarının çalmadığı kapı kalmamış diye okuyorum.

Kazanılan para çok kabuk kaybediliyor ve telafi edilmiyor. Hırs zarardır...

5.  Alıntı Originally Posted by Serçe Yazıyı Oku
    WOWWOW Yıllardır bilançosunda görünen karını niye ortaklarına aktarmıyorlar? Neden WOWWOW da birikmiş karlar duruyor. Hep konsolide bilançoda kar görünüyor. Fakat Vuka göre bakıldığında şirket kayıtlarında bu kar yok. Şirket zararda görünüyor.

Şirketin yüzde 400 bedelli kararı vardı. Şikayetler üzerine geri çekmişti...Tekrar karar alabilir ve ortam çok uygun görünüyor...

WOWWOW Bilançosunda dağıtılmayan karlar WOWWOW şirketin bilançosunda zarar olması durumunda kar yok olacak. Zarar geçmiş dönem karından mahsup edilecek...

WOWWOW Niye kar payı ve bedelsiz sermaye artışı yapmıyor? Niye kurulduğu günden beri kar dağıtmıyor. WOWWOW Eğer bedelsiz sermaye artışı yapsa bir şekilde bu kar yeşile gelmiş olacak. Yeşilde bunu bedelsiz sermaye artışı yaparak sermayeyi güçlendirecek ve ortaklara bedelsiz hisse senedi verecek.

Bizlerden çok zekiler hem de çok!!! Benim kafam çalışmıyor.

Niyet önemli.

Twitter arama motorunda yeşil mağdurlarının çalmadığı kapı kalmamış diye okuyorum.

Kazanılan para çok kabuk kaybediliyor ve telafi edilmiyor. Hırs zarardır...
    Yıllardır derken wowwo şirketi 2018 yılında kurulmuş Yani toplasanız 2 sene olmamış.
    Yeni kurulan şirketler kar dağıtmazlar bir şirketini kar dağıtması için yeterli bir büyüme seviyesine gelmesi gerekir. 5000 araba ile başlayıp 2 senede 20.000 üzerinde arabaya ulaşmış şirket şirket kar dağıtmak yerine sürekli büyüyor çünkü elinde ne kadar fazla model olursa satışlar o kadar çok artıyor.

Bir şirketin mağduru olabilmen için o şirketin batmış ve borsa kotundan çıkarılmış olması lazım Yeşil batan bir şirket olmadığı için mağdurlarıda olamaz söylemek istediğiniz şey şuysa hisse 1 TL'den 35 TL'ye çıkmış oradan 7 TL'ye düşmüş bir anda 35 katına çıkan hisseyi koşup alana biz mağdur demiyoruz bu zengin olma hevesiyle her tavan yapan hisseye atlayan insanların eninde sonunda başına gelecek olan şeydir Yeşil olmazdı başka hisse olurdu.

Şu anda hisse 12 TL diyelim 2 ayda 400 TL ye çıktı birileride gidip 400 TL'den aldı şimdi 400 TL'den alanlar hisse 800'e çıkınca iyi güzel hoş olur ama 100 TLye düşse mağdur mu oluyorlar peki 800'den düşseydi bu seferde başkaları mağdur olurdu 35 - 40 katına çıkan hissede mutlaka birileri zengin birileri mağdur olacaktır. Hisse bu satmazsan zararda olmaz uzun vade tutusunlar her tavana atlamasınlar.

6.  Alıntı Originally Posted by STGroup Yazıyı Oku
    Yıllardır derken wowwo şirketi 2018 yılında kurulmuş Yani toplasanız 2 sene olmamış.
    Yeni kurulan şirketler kar dağıtmazlar bir şirketini kar dağıtması için yeterli bir büyüme seviyesine gelmesi gerekir. 5000 araba ile başlayıp 2 senede 20.000 üzerinde arabaya ulaşmış şirket şirket kar dağıtmak yerine sürekli büyüyor çünkü elinde ne kadar fazla model olursa satışlar o kadar çok artıyor.

Bir şirketin mağduru olabilmen için o şirketin batmış ve borsa kotundan çıkarılmış olması lazım Yeşil batan bir şirket olmadığı için mağdurlarıda olamaz söylemek istediğiniz şey şuysa hisse 1 TL'den 35 TL'ye çıkmış oradan 7 TL'ye düşmüş bir anda 35 katına çıkan hisseyi koşup alana biz mağdur demiyoruz bu zengin olma hevesiyle her tavan yapan hisseye atlayan insanların eninde sonunda başına gelecek olan şeydir Yeşil olmazdı başka hisse olurdu.

Şu anda hisse 12 TL diyelim 2 ayda 400 TL ye çıktı birileride gidip 400 TL'den aldı şimdi 400 TL'den alanlar hisse 800'e çıkınca iyi güzel hoş olur ama 100 TLye düşse mağdur mu oluyorlar peki 800'den düşseydi bu seferde başkaları mağdur olurdu 35 - 40 katına çıkan hissede mutlaka birileri zengin birileri mağdur olacaktır. Hisse bu satmazsan zararda olmaz uzun vade tutusunlar her tavana atlamasınlar.
    Sizin yorumlarınız gayet net.Ancak patrona güven yok.Buda önemli bence.

7. Hissede en büyük sorun GÜVEN ! Öyle olmasaydı bu hisse bu fiyatlarda olmazdi..piyasa aktörleri de bunu cok iyi bildikleri icin hisseden uzak duruyorlar..Daha aci olanı da hisse sahiplerinin ve yönetenlerinde kendi sirketlerine ve hisselerine GÜVEN duymamasi ! Ytd

8. Güven sorunu halledilirse iyi haberlerle..yapilandirma , ortaklik , satış , iyi bir bilanco , e ticaret sirketi olarak talep görmesi bu yönde yapılanma gibi inandırici ve reel gelişmeler olursa YEŞİL icin bu yaz cok sıcak gecebilir...özelliklede WOWWO e ticaret nedeniyle beklentiler Mayıs ayından baslayarak önden satın alinabilir ! Izleyip görecegiz..ytd

Sayfa 139/200 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •