Sayfa 13/1001 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

1.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ben de, bunu bilse bilse, DeliKan bilir didim, Matematikten baska anlayan yoh.

O nursuz heriften baska yogmuymus dedi.

Ben de yog didim.
    Bu kadar muhendiz var didi, tuh onlarin kalibina.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Yeni kredi nedeniyle gözüm döndü. Dolar fiyatı anlamsızlaştı. Nasıl faydalanabilirim diye bakıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bu oranlarla insanlar bankalara para yatırmazsa bankalar krediyi nereden bulacaklar merak ediyorum. Ben geçen sene Ağustosta bir kısmını yıllık bağlamıştım, vade dolar dolmaz, duruma göre TL dışı bir enstrümana çevirmeyi düşünüyorum. Eminim vadesini bekleyen benim gibi birçok mudi vardır. Ülke ekonomisi gittikçe gerçeklerden kopuyor ve çok fena bir çöküş geliyor gibi geliyor bana...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bu oranlarla insanlar bankalara para yatırmazsa bankalar krediyi nereden bulacaklar merak ediyorum. Ben geçen sene Ağustosta bir kısmını yıllık bağlamıştım, vade dolar dolmaz, duruma göre TL dışı bir enstrümana çevirmeyi düşünüyorum. Eminim vadesini bekleyen benim gibi birçok mudi vardır. Ülke ekonomisi gittikçe gerçeklerden kopuyor ve çok fena bir çöküş geliyor gibi geliyor bana...
    TL matbaa kimde sizce

O egeli ben değilim

4.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bu oranlarla insanlar bankalara para yatırmazsa bankalar krediyi nereden bulacaklar merak ediyorum. Ben geçen sene Ağustosta bir kısmını yıllık bağlamıştım, vade dolar dolmaz, duruma göre TL dışı bir enstrümana çevirmeyi düşünüyorum.

Eminim vadesini bekleyen benim gibi birçok mudi vardır. Ülke ekonomisi gittikçe gerçeklerden kopuyor ve çok fena bir çöküş geliyor gibi geliyor bana...
    Bundan beter cokus mu olur, swap yapacak ulke bulamadilar.

beş.yüz.yedi
    @e507
    ·
    46m
    15 yıl vadeli 200 bin TL #konut kredisi taksit toplamı

%0,64 ile 1875 x 180 = 337.500

%1,20 ile 2718 x 180 = 489.240

İlkini kamu bankaları veriyor. 2. ise swap hatları açık olsa "hedge maliyeti dahil" verilecek ödeme planı

150 bin TL fark= riski yabancıya satmamanın tasarrufu

O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bu kadar muhendiz var didi, tuh onlarin kalibina.
    Sona dusundum, acaba Ressam Aga'ya mi gondersem didim.

Yoh didim.

Ikiside titiz adam, sinci papaz mapaz olurlar, evlerden irak didim.

Ele safca soruncu.

Ne bilem ben..

7. O vakt trollerden sikayetci olmayalim. Onlara da ihtiyac var. Zaten Gayanin daa gelmesine daha vakt var. Bu durum yoneticilerimize yariyordur.

8. İşiniz gücünüz riv riv . Yok ülke çökmüş, ekonomi bitmiş filan , bunlar CeHaPe uydurmaları. Biten de çöken de onlar.

Ümmette bir sıkıntı var mı ? sıkıntı olmadığı gibi, mutluluk tavan yapmış. İş dertleri yok. Para dertleri hiç yok. Bankalar ha bire kredi veriyor. Al harca, ödemesen de olur sistemi çalışıyor.

Siz burada dolar yükselecek diye bakına durun ! Dolar yükseldikçe elinizdeki sermaye eriyor. Geliriniz artmadığı sürece , elinizdeki dolar istediği kadar artsın.

Ben 5 yıl önce 750 dolar maaş ( tl olarak ) alırken , şimdi 500 dolar alıyorum. Dolar 8 lira olursa 400 dolar alacağım. Ne oldu şimdi ? Konuttan, arabaya, plastik leğenden, bahçe musluğuna %30 ile % 85 arası zam yapılmışken dolar neden burada tutulur ?
    Hazır zamlar yapılmışken doları 8 liraya atsalar , sonradan kur farkı diye bir zam furyası daha gelmezdi.

Sayfa 13/1001 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •