Sayfa 158/1001 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258658 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

1. MİLLETİ BANKALARDAN DOLARINI VE ALTININI ÇEKMEYE FİZİKİ TUTMAYA İTİYORLAR BU GİDİŞLE BÖYLE OLACAK..

Vadeli dövize sınır
    Yapı Kredi, vadeli döviz mevduatında alt limiti 10 bin dolar olarak belirledi. Vadeli altın hesapları için de 200 gram sınırı getirdi. Diğer bankalar da benzer adımlar atabilir. Uzmanlar bankaların yeni oluşturulan aktif rasyosu oranını tutturmak için hesaplarına girecek kısa vadeli ve az miktarlı döviz girişlerini durdurmak istediğini vurguluyor.
    Vadeli dövize sınır
    Yapı Kredi, vadeli döviz mevduatında alt limiti 10 bin dolar olarak belirledi. Vadeli altın hesapları için de 200 gram sınırı getirdi. Diğer bankalar da benzer adımlar atabilir. Uzmanlar bankaların yeni oluşturulan aktif rasyosu oranını tutturmak için hesaplarına girecek kısa vadeli ve az miktarlı döviz girişlerini durdurmak istediğini vurguluyor.
    MALİYETLİ HALE GELDİ

Kararı Twitter hesabından yorumlayan Ekonomist Ümit Akçay, “BDDK'nın düzenlemesi, bankalar açısından döviz mevduatı tutmayı maliyetli hale getirdiğinden, kârlılık hedeflerini tutturmak için döviz mevduatını azaltmaya başlıyorlar. Mevduatın kabaca yarısı dövizde, ne kadarı çözülebilir, izlemek lazım” değerlendirmesini yaptı.

Kararın bankacılık otoriteleri ile bilgi paylaşımı yapılmadan alınmasının mümkün görünmediğini belirten uzmanlar, ekonomi yönetiminin bu adımdan haberdar olabileceğini vurgulayıp Yapı Kredi'nın aldığı karara benzer adımları diğer bankaların da hayata geçirebileceğini ifade ediyor.

146 MİLYAR DOLAR VADELİ HESAPLARDA
    BDDK'nın verilerine göre, yurtiçi yerleşiklerin döviz tevdiat hesaplarında vadesiz 49 milyar dolar bulunurken, 1 ay vadede 23.7 milyar dolar, 1-3 ay vade aralığında 87.8 milyar dolarlık mevduat tutuluyor.

Kıymetli maden depo hesaplarında ise vadesiz 17.1 milyar dolar, 1 ay vadeli 750 milyon dolar, 1-3 ay vadeli 2.1 milyar dolar, 3-6 ay vadeli ise 585 milyon dolar bekliyor. 29 Mayıs haftası itibarıyla toplam yabancı para mevduatları 224 milyar 546 milyon doları buluyor. Bu tutarın yaklaşık yüzde 65'ine denk gelen 146 milyar 159 milyon dolar vadeli hesaplarda tutuluyor.

2.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    MİLLETİ BANKALARDAN DOLARINI VE ALTININI ÇEKMEYE FİZİKİ TUTMAYA İTİYORLAR BU GİDİŞLE BÖYLE OLACAK..

Vadeli dövize sınır
    Vadeli dövize sınır
    MALİYETLİ HALE GELDİ

Kararı Twitter hesabından yorumlayan Ekonomist Ümit Akçay, “BDDK'nın düzenlemesi, bankalar açısından döviz mevduatı tutmayı maliyetli hale getirdiğinden, kârlılık hedeflerini tutturmak için döviz mevduatını azaltmaya başlıyorlar. Mevduatın kabaca yarısı dövizde, ne kadarı çözülebilir, izlemek lazım†değerlendirmesini yaptı.

Kararın bankacılık otoriteleri ile bilgi paylaşımı yapılmadan alınmasının mümkün görünmediğini belirten uzmanlar, ekonomi yönetiminin bu adımdan haberdar olabileceğini vurgulayıp Yapı Kredi'nın aldığı karara benzer adımları diğer bankaların da hayata geçirebileceğini ifade ediyor.

146 MİLYAR DOLAR VADELİ HESAPLARDA
    BDDK'nın verilerine göre, yurtiçi yerleşiklerin döviz tevdiat hesaplarında vadesiz 49 milyar dolar bulunurken, 1 ay vadede 23.7 milyar dolar, 1-3 ay vade aralığında 87.8 milyar dolarlık mevduat tutuluyor.

Kıymetli maden depo hesaplarında ise vadesiz 17.1 milyar dolar, 1 ay vadeli 750 milyon dolar, 1-3 ay vadeli 2.1 milyar dolar, 3-6 ay vadeli ise 585 milyon dolar bekliyor. 29 Mayıs haftası itibarıyla toplam yabancı para mevduatları 224 milyar 546 milyon doları buluyor. Bu tutarın yaklaşık yüzde 65'ine denk gelen 146 milyar 159 milyon dolar vadeli hesaplarda tutuluyor.
    Artık kasmıyoruz. Bu ülkede hiç bir şey sürpriz değildir. Neler gördük neler...... Sokaktaki adama '' yarın sabah senin evini yıkacağız '' deseler, adam '' hadi len '' der ve hiç bir tedbir almaz. Güler geçer. Ama yıkım gerçekleştiğinde başlar ağlamaya. kapı kapı dolaşır, taraf arar. Destek ister.

Oysa, kendisine yapılan uyarıyı ciddiye alarak hemen o anda başlasa bağırmaya, tarafta bulur, destek te bulur. Bu nedenle artık ağlayana, bağırana değil, kendi cebindekine bakma zamanı.

3. bankalar vatandaştan para istemiyorsa, neden ısrar edilir ki ? paranın başka türlü değerlendirme usullerini öğrenmeli vatandaş.

4. Hiç bir şey bilmeyenler, sn. delikana özelden ulaşsınlar. gerekli bilgileri '' Deliden '' alırlar. )

5.  Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    6 TL yi gören USDBRL 4,95 e düşmüş ZAR'da aynı şekilde. Bizimkiler düşsün istemiyor sanırım...
    2020 ocak ayı başında 1 usd=4BRL idi, %50 arttı ve %15 geri çekildi. Çekilme sebebi FED ile swap yapması.

2020 ocak ayı başında ise 1 usd yaklaşık 5,95TL idi. BRL ile eşdeğer hareket etse idi ortalık yangın yerine dönerdi.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Hafta sonu konut projelerinin büroları çok kalabalıkmış diye duydum.Bizim milletin betona düşkünlüğüne hayranım.

7.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    2020 ocak ayı başında 1 usd=4BRL idi, %50 arttı ve %15 geri çekildi. Çekilme sebebi FED ile swap yapması.

2020 ocak ayı başında ise 1 usd yaklaşık 5,95TL idi. BRL ile eşdeğer hareket etse idi ortalık yangın yerine dönerdi.
    Sen bu karşılaştırmayı 3-4 sene geri cekerek yap.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    48 tane özel mesaj gelmiş.

Yarısını okudum, yarısını okumadım.

- Nerden billiim ben senin hisse senedinin 20 lira olup olmayacağını.

- Doları alırken bana mı sordun da satayım mı diye bana soruyorsun.

- Ev aliimi diyor. Ev alma komşu al dedim.

- İsviçre frangına ben fransızım, git onu isviçrelilere sor.

- Böyle bir hisse mi vardı. Valla haberim yoktu. Sen 50 olur diyorsan olur herhalde..

- Sana ne evli miyim bekar mıyım.

Hepsini sildim.

Sayfa 158/1001 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •