Sayfa 176/1001 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276676 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 1,401 - 1,408 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Neyse, konu din konusuna kayıyor.

Konuyu kaydırmayalım diyerek başka konuya geçelim (kayalım).

Şimdi mayaların tapınaklarına bakıyoruz takvimlerine bakıyoruz şimdi bile bu kadar şeyi nasıl bilmişler nasıl yapmışlar aklımız ermiyor.Keza eski mısırlılar ve piramitler için de aynı şey geçerli.Bu kadar matematik bilen gökbilimine mimariye mühendisliğe vakıf insanların yaptıklarına eserlerine hayranlıkla bakıyoruz ama anlattıkları dini konulara hep deli saçması diyoruz geçiyoruz.Aslında bu insanlar kesinlikle aptal olmadıklarına göre neler demişler neleri aktarmaya çalışmışlar derinlemesine araştırmak düşünmek lazım.İstisnasız tüm eski dinlerde kozmoloji ile ilgili benzeri aktarımlar var.Bunlar nedir değişik dinlerde neden bunlar var,üstü kapalı metaforlara dayalı bu anlatımlarda aslında neler anlatılıyor aslında çok da önyargılı olmadan araştırmak lazım.

3.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Hangi inanışa göre tek bir varlık.

Hindistandaki varlık sayısını biliyor musunuz siz.

Her işe bakan bir varlık var.

Hinduları saymaya gerek yok, yüzlerce binlerce varlıkları var, sihlerin bile 20 civarında tanrısı var, her işe birisi bakıyor.

Sih bir arkadaşla muhabbet ederken bana "siz iyisiniz, her işiniz için aynı tanrıya dua ediyorsunuz, bizimki biraz karmaşık, çok fazlalar." demişti.
    sihler kader olgusunu yazıp, belirleyen bir varlık olduğuna inanıyorsa adını lütfedin de bilelim..!!

Neyse sn delikan haklı bu konu karışık ve aslında maalesef hassas bir konu o yüzden boşverin,ama doların da altının kaderi yükselmek bak onu diyim))))))

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    sihler kader olgusunu yazıp, belirleyen bir varlık olduğuna inanıyorsa adını lütfedin de bilelim..!!
    Valla bilmiyorum.

Zaten sih dini 1400-1500'lü yıllarda bir adamın ortaya attığı, sonradan gelenlerin de bir şeyler ekleye ekleye günümüze getirdiği bir din imiş.

Bir de kitapları varmış.

Sohbet esnasında geçen bir konuydu, aklımda kalanlar da çok fazla değil.

Bilmiyorum yani.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Şimdi mayaların tapınaklarına bakıyoruz takvimlerine bakıyoruz şimdi bile bu kadar şeyi nasıl bilmişler nasıl yapmışlar aklımız ermiyor.Keza eski mısırlılar ve piramitler için de aynı şey geçerli.Bu kadar matematik bilen gökbilimine mimariye mühendisliğe vakıf insanların yaptıklarına eserlerine hayranlıkla bakıyoruz ama anlattıkları dini konulara hep deli saçması diyoruz geçiyoruz.Aslında bu insanlar kesinlikle aptal olmadıklarına göre neler demişler neleri aktarmaya çalışmışlar derinlemesine araştırmak düşünmek lazım.İstisnasız tüm eski dinlerde kozmoloji ile ilgili benzeri aktarımlar var.Bunlar nedir değişik dinlerde neden bunlar var,üstü kapalı metaforlara dayalı bu anlatımlarda aslında neler anlatılıyor aslında çok da önyargılı olmadan araştırmak lazım.
    Hocam,

Arastirmak lazim diyorsunuzda, sorularinizin tumu " Ilahi Nizam ve Kainat " adli eserde yaziyor.

https://www.bkmkitap.com/ilahi-nizam...xoCkxsQAvD_BwE

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Hocam,

Arastirmak lazim diyorsunuzda, sorularinizin tumu " Ilahi Nizam ve Kainat " adli eserde yaziyor.

https://www.bkmkitap.com/ilahi-nizam...xoCkxsQAvD_BwE
    Sn tınaz aslında bu şahsı duydum da kitabını bilmiyordum.Alır okurum elbet.Teşekkür ederim bilgi için.

8. üstat ve vazifeli dr.bedri ruhselman'ın 54 yıldır saklı tutulan hatta ismi dahi bilinmediği için "bilgi kitabı" diye konu edilen kitaptır kendisi.

bunca zamandır gizlilik ve saklanma sonunda kitap basılabildi. bedri ruhselman, doğru zamanda çıkmasının önemli olduğunu vurgulayarak üç varise kitabı emanet etmiş ve kitap doğru zaman gelene kadar saklı kalmıştır.

2 nisan 2013'ün doğru tarih olduğu düşüncesiyle kitap basımevlerine dağıtılmıştır. bilyay vakfında yapılan tanıtım konuşması da mevcuttur.

https://eksisozluk.com/ilahi-nizam-ve-kainat--3774447

Sayfa 176/1001 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276676 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •