Sayfa 240/1001 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340740 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 1,913 - 1,920 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Yatın uyun yahu, benim de uykumu kaçırdınız.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

2.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    insanın yaşam amacına ve hayata kattığı değere göre yaşam alanı şekillenmeli... yaşam alanına göre hayat şekillenmemeli...
     Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    Ünlü "Coğrafya kaderdir" mottosuna katılmıyorsunuz o zaman.
    tevekkülün ardında koca bir ibadet ırmağı akar durur ki üzerine derin derin tefekkür de edilesi... barışa hayra yönelik ömür de ibadet değil midir , bütünsel yaklaşımda dedi... hamza sütbıyık ....

samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

3. Bugün twitterda falanca Türk şeklinde twitler okuyorum.

https://www.ntv.com.tr/galeri/yasam/...PUy4R_xTTKE1Bg

Amerikalı şarkıcı Halsey Türk çıktı
    S400'leri üreteni yazmıştım.

Diğeri Sergey Şoygu. Galiba bugün Türkiye'ye gelmiş.

Aras Dağlı ( REEL ALP TUFAN)
    @ArasDal7
    ·
    36d
    Dünyanın en büyük ve güçlü ordusunun kumundanı ORTODOKS inançlı TÜRK.
    RUSYA FEDERSYONU SAVUNMA BAKANI SERGEY ŞOYGU
    Ortodoks Tuva Türkü. Kurtuluş Savaşında Rusya'dan yardım alındığını pek çok kişi bilir. Rusya'dan yardım gelmiştir ama maddi yardımlar beklenen düzeyde olmamıştır. O dönemde Rusya'da sıkıntıdadır.

Ama maddi ve silah desteğinden önemli teknik eleman ve stratejist desteği olmuştur. Lenin askeri bir teknik ekip göndermiş.

Bunlardan biri Taksim Anıtında,Atatürk'ün tam sağında duran Kliment Vorosilov'dur. T serisi tankları geliştiren kişi, en ünlüsü T-50.

Rusya'da çok elit kurmay subaylar da gelmişti. Bunların en ünlüsü ise Vasili Cuykov'dur. 20.yüzyılın 5 askeri strateji dehasından biri olarak kabul edilir. İşte Vasili Cuykov da Ortodoks Tuva Türküdür. Bu kişiler Sakarya ve Büyük Taarruzda cephededirler.

Ruslar, Bizans'ın çocuğu olarak kabul edilirler. Bizans elitleri 1453'den önce hatta yüzyıllar öncesinden itibaren Moskova'ya göçmüşlerdir.

Ama 1453'de Fatih İstanbul'u fethettiğinde, İstanbul'da da hatırı sayılır Bizans eliti kalmıştı. Osmanlı Beyliği sırasında da pek çok Bizanslı Osmanlıya katılmıştı. Konstantin'in kardeşi ise Osmanlı'nın hizmetine girmiş, Rumeli Beylerbeyliği, Kubbe Vezirliği yapmıştır.

Kimlerin daha fazla Romalı olduğu tartışmalıdır. Türk Sanat Müziği deyip, irakı çekeriz ama aslı Bizans Müziğidir.Mesela yani ))))

Yazı nerden nereye geldi be ya...
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Simdi, Istanbul'u terk edelim de, nereye gidelim diye soran cok.

Bu konu gectiginde, adam, hemen 10 donum bir toprak olacak, zeytinlik vs.diye basliyor hayale.

Biz 65 ve ustu yurttaslarimiz icin dedik, onda mecal mi kaldi, toprakla ugrasacak.
    1 dönümü adam etsin öpsün başına koysun, toprakla, bahçe ile uğraşmak vakit ve emek ister. Boşladın mı tekrar baştan başlarsın. O nedenle 10 dönüm filan benim için hayal. Bana 600 m2 ev dahil yer çok bile.
    Aklında birini çalıştırırım diye bir düşünce varsa , parası o kadar bolsa bilemem.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5. [QUOTE Türk Sanat Müziği deyip, irakı çekeriz ama aslı Bizans Müziğidir.Mesela yani /QUOTE]

Sanırım bunu klasik Türk Müziği olarak düzeltmek gerekir.

6.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    1 dönümü adam etsin öpsün başına koysun, toprakla, bahçe ile uğraşmak vakit ve emek ister. Boşladın mı tekrar baştan başlarsın. O nedenle 10 dönüm filan benim için hayal. Bana 600 m2 ev dahil yer çok bile.
    Aklında birini çalıştırırım diye bir düşünce varsa , parası o kadar bolsa bilemem.
    Insanlar hayal ediyorlar, filmlerden etkileniyorlar, yaparim zannediyorlar.

Sonra gercekleri goruyor,ogreniyorlar.

O yuzden diyorlar ya, hayaller Paris, gercekler Beylikduzu diye.

7. ayvagobek abi bunlari niye anlattin.
    romaya ozel ilgi duyuyorsun.
    hayirdir?
    romaya celal hoca da özellikle eğiliyor da ondan sordum.

8. Hiç bir şey üstten görüldüğü gibi değil.
    İstanbulda ufacık bahçemdeki 7 tane ağacı bile adam etmekte zorlanıyordum.
    Biri bitlenir, diğeri kurtlanır, ötekinin meyvesi daha olmadan çürür.
    Çardak altında kahvaltı keyfi yapayım dersin, üzümlere gelen arılar senin yüzüne gözüne dalar.
    Bir tane de dut vardı, nasıl kuduz bir şeyse, coştukça coşuyordu. Kese kese yorulmuştum artık.
    Kimi hiç meyve yapmaz, dert edersin. Kimi aşırı meyve yapar, toplayamazsın, ortalığı yapış yapış çürük meyve ve sinek basar.

Organik yumurta hayaliyle tavuk beslemeye başlarsın, kümese sansar dadanır.
    Sansara karşı köpek beslersin, o da gecenin 3'ünde uzaktaki köpeklerle uluyarak haberleşmeye başlar, uykunu p!ç eder.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 240/1001 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340740 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •