Sayfa 526/1001 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 4,201 - 4,208 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Denizdenizli61 Yazıyı Oku
    Tüm bölgeyi geziyorum. Yalnız Nusaybin - Midyat arasında Beyazsu var. 2012 de yemek yedim, makul hesap geldi. Bu kez iyi öptüler. Başta pazarlık yapmak gerekmiş.
    Midyat gelişmiş. Nemrut Krater Gölü'ne 2012 gittim in cin top oynuyordu. Bu kez çok yoğundu. Burası da Salda gibi fark edilmiş.
    Yemeğin fiyatını yedikten sonra değil yemeden önce öğren . Öğrenemiyorsan yeme . Bizdeki esnaflık karşıdakini öpmek üzerine.

Ardeşen 'de 18 liraya karışık pide yedikten sonra Uzundere 'de bayat somun ekmek arası dönere 30 lira vermek benim de zoruma gitmişti.
    Sonra çay ikram etti esnaf kardeşim, çaylar benden dedi, e bi zahmet amk dedim . Kendisi de sigara yaktı.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Five companies working to develop a coronavirus vaccine are set to appear before a US House of Representatives subcommittee to discuss their work in creating inoculations.

Officials from Merck (MRK), Moderna (MRNA), Pfizer (PFE), AstraZeneca (AZN) and Johnson & Johnson (JNJ) are set to testify on July 21 before the House Committee of Energy and Commerce.

https://finance.yahoo.com/news/vacci...150954430.html
    Biz hangisine talibiz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Biz hangisine talibiz

Bir alman toxikologu (ayni zamanda farmakolog) tüm vatandaslarin mecburi asi yapilmasi sonucunda istatiksel olarak GER'de 4 milyon insanin asidan yan etkisi hasarina ugrayabilecegini ve 80.000 asidan ölüm gerceklesebilecegini söyledi gecenlerde.

4.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Bir alman toxikologu (ayni zamanda farmakolog) tüm vatandaslarin mecburi asi yapilmasi sonucunda istatiksel olarak GER'de 4 milyon insanin asidan yan etkisi hasarina ugrayabilecegini ve 80.000 asidan ölüm gerceklesebilecegini söyledi gecenlerde.
    Demekki aşıyı buldular ama pahalı

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Demekki aşıyı buldular ama pahalı
    Yok bulmadilar henüz.
    Adam normal sartlar altinda asi gelistirilmesinin 5-8 yil arasi sürdügünü söylüyor.
    Bu sekilde hizli bir sekilde gelistirilen asida bilinmezlerin cok olacagini ve ayni zamanda üretimde olusabilecek kirliliklerin de etkisiyle istatiksel olarak bu rakamlarin ortaya cikabilecegini vurguluyor.

Neyin dogru, neyin yanlis oldgunu, kimin dogru, kimin yalan söyledigini bilmiyoruz.
    Bilgi caginda olanlara bak. Insanlik dogru bilgiden cok, yanlis bilgiler ile dolduruluyor bence.

Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Normalde toplumun %66’sı aşı için yeteri. Tahminimce öncelikle risk grupları, kritik kamu görevlileri ( sağlık ve güvenlik kuvvetleri) ve seyahat edenlere zorunlu tutulacaktır. Devamında kargo, banka, market çalışanı gibi yoğun temasta bulunanlara zorunlu tutulur. Toplumun geri kalanı için nasıl bir yol izlenir bilemem. Bir taraftan özgürlük için aşı olmak istiyorum. Diğer yandan uzun dönem riskleri için isteksizim.
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Yok bulmadilar henüz.
    Adam normal sartlar altinda asi gelistirilmesinin 5-8 yil arasi sürdügünü söylüyor.
    Bu sekilde hizli bir sekilde gelistirilen asida bilinmezlerin cok olacagini ve ayni zamanda üretimde olusabilecek kirliliklerin de etkisiyle istatiksel olarak bu rakamlarin ortaya cikabilecegini vurguluyor.

Neyin dogru, neyin yanlis oldgunu, kimin dogru, kimin yalan söyledigini bilmiyoruz.
    Bilgi caginda olanlara bak. Insanlik dogru bilgiden cok, yanlis bilgiler ile dolduruluyor bence.
    Bu açıklama eksik bence,
    neden 5 ila 8 yıl. Kısıtlar nedir ? Bu kısıtlar belirtilir. Ve mevcut teknoloji ve hastalığın yaygınlığının bunların ne kadarını hızlandırabileceğini belirtirlerse daha sağlıklı olur.
    Mesela normal bir aşı sürecinde bu kadar zaman baskısı olduğunu veya bu kadar fazla kaynak aktarıldığını düşünmüyorum.

O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bu açıklama eksik bence,
    neden 5 ila 8 yıl. Kısıtlar nedir ? Bu kısıtlar belirtilir. Ve mevcut teknoloji ve hastalığın yaygınlığının bunların ne kadarını hızlandırabileceğini belirtirlerse daha sağlıklı olur.
    Mesela normal bir aşı sürecinde bu kadar zaman baskısı olduğunu veya bu kadar fazla kaynak aktarıldığını düşünmüyorum.

Eksik olabilir. Adam yorum yapmis kendi acisindan. Söylediklerine göre ön klinik asamalariyla beraber asi icin bu süre olaganmis.
    Su andaki kaynaklar ile mutlaka bu süre kisaltilabilir. Ancak ne kadar kisaltilabilir ayri bir soru. 5-8 olmazsa da, 2-3 yildan önce saglikli bir asi gelistirilmesi ne kadar olagan sorgulanilir.
    Adam ayni zamanda GER saglik bakanini elestiriyor. Henüz izin cikmamis bir asi icin 80 milyon doz milyon siparis vermisler.

Bir de Bill Gates bir televizyon programinda kitlesel asilamada yan tesirinden dolayi dünya da 700.000 kurban beklediklerini söylemis (ölüm mü kastediliyor yazidan cikaramadim).

Sayfa 526/1001 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •