Sayfa 634/1001 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644684734 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 5,065 - 5,072 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

1. Kalabalık bir caddede çok büyük kavga çıkıyor emniyet güçleri olaya müdahale için değil görev süresi dolduğu için toplu taşımaya binmek için oraya geliyor .

Hepside 20 lik delikanlı ve genç kızlar

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku

Nikah kıymadan yaşamak. Anlaşamadın mı?
    Boşanma yok. Herkes kendi yoluna.
    Bu bir çözüm olabilir belki.
    Fransa'da daha iyisi yasallastirilmis.
    Noter'de anlasma yapiliyor ve hemen hemen evli bir cift gibi yasiyorsunuz. Sorumluluklar dahil. Vergi boyutunu unuttum, ama hatirladigim kadari ile devlet evli bir cifte verilen haklarin cogunu veriyordu. Ayrilmak istediginizde noter tarafindan anlasma iptal ediliyor ve her iki taraf yoluna devam ediyor.
    Mahkeme, bosanma davalari falan yok.

3. Egedukun sistemi burda tutmaz
    Bati dunyasi bakma delikanli
    Kadin sevdim dogurdum diyo
    Kilisede vaftiz ediyo cocugu
    Bizimkiler beraber yasasada cucuk yerine sucuk yapiyo
    Yani evlilik bi nevi sart burda
    Bu ka basit ya
    Gafa yormayin
    Uzun sure partnership isi
    bi yerden sonra sokmez burda

Ayrica bi sure beraber yasadin diyelim fransa da fransiz kadinla
    Evli olmasanda
    Ayrilirken
    Sana dava acip
    Malinin yarisina ortak olur
    Avusturalya amerika hep ayni da

Bizimkiler bilgi sahibi olmadan uydurmayi sever

Yani kafana uymadi
    Bas tekmeyi
    Yok
    Hic bi yerde

Cehaletin organize hali))
    Malesef
    Her ortamda

Crash tüm hızıyla yolda.!!!!
    Naylon paralar havada uçuyor.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Fransa'da daha iyisi yasallastirilmis.
    Noter'de anlasma yapiliyor ve hemen hemen evli bir cift gibi yasiyorsunuz. Sorumluluklar dahil. Vergi boyutunu unuttum, ama hatirladigim kadari ile devlet evli bir cifte verilen haklarin cogunu veriyordu. Ayrilmak istediginizde noter tarafindan anlasma iptal ediliyor ve her iki taraf yoluna devam ediyor.
    Mahkeme, bosanma davalari falan yok.
    Bu saçma değil mi ? Evlilik (resmi nikah) dediğiniz şey zaten hukuki bir anlaşma değil mi ?
    Mesela çocuk olursa velayet konusuda sözleşmeye mi yazlıyor. Bunun yerine evlilik ve boşanmayı kolaylaştırsalar daha rasyonel değil mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bu saçma değil mi ? Evlilik (resmi nikah) dediğiniz şey zaten hukuki bir anlaşma değil mi ?
    Mesela çocuk olursa velayet konusuda sözleşmeye mi yazlıyor. Bunun yerine evlilik ve boşanmayı kolaylaştırsalar daha rasyonel değil mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Biri yasa, digeri iki kisi arasinda olan bir anlasma.
    Anlasmayi iptal etmek kolay.
    Yasalari degistirmek (tüm ülkeler icin) kolay degil Cok cesitli düsüncelerin ortak zeminde bulusarak parlemontada karar cikarmalari lazim.
    Özellikle evlilik konusunda kiliseler cok cazgirdir.
    Fransa daha kolay bir yöntemle vatandaslarina alternatif sunmus.
    Beraber yasama Avrupa'da zaten sorun degil. Ama ciftlerin birbirlerine finansal, sosyal destek saglamalarini yasa ile korumaya almis, evlenmemis olsalarda.
    Örnegin GER'de evlenmeyen ciftlerin (cift olarak kayit ettirmislerse kendilerini) hastalik, issizlik vs. durumlarda finansal yükümlülükleri var, ama vergi verirken evli ciftlerin haklarina sahip degiller tam olarak (bir kac yil öncesine kadar hic bir hakka sahip degillerdi). Fransa, kesin emin degilim, bu haklarida veriyor ciftlere sanirim.

7.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    yemin ediyorum son cumleler ayni benim hayatim.esim benden once hayatinda dogru duzgun gezip tozmamisken ben senede 3 kere tatile gotururum,havuzlu evde yasar ,haftanin 2 gunu disarida yeriz her turlu imkani saglarim ancak 15 gunde bir bosanma asamasina gelecek sekilde kavga patirti.ve erkek olarak herseyi alttan alip susan ben.dun gece de aynisi oldu ama bu son dedim cunku yeter artik.evlenene dek hayatinda hastaneye gitmemis birisiyken artik ayda 2 kez farkli sebeplerden hastaneye gitmek beni cok yormaya basladi.daha yasim 38.Aynen dediginiz gibi dun gece artik allaha yalvarmaya basladim ne olur canimi alsin diye..

aramizda avukat varsa ve mesaj atarsa cok memnun olurum.
    Border line PD mi bipolar mi acaba?

Bir de arada da sevgi bombardımanı yapar, kafa karıştırır.

Eskiden tecrübem var da..

8.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Biri yasa, digeri iki kisi arasinda olan bir anlasma.
    Anlasmayi iptal etmek kolay.
    Yasalari degistirmek (tüm ülkeler icin) kolay degil Cok cesitli düsüncelerin ortak zeminde bulusarak parlemontada karar cikarmalari lazim.
    Özellikle evlilik konusunda kiliseler cok cazgirdir.
    Fransa daha kolay bir yöntemle vatandaslarina alternatif sunmus.
    Beraber yasama Avrupa'da zaten sorun degil. Ama ciftlerin birbirlerine finansal, sosyal destek saglamalarini yasa ile korumaya almis, evlenmemis olsalarda.
    Örnegin GER'de evlenmeyen ciftlerin (cift olarak kayit ettirmislerse kendilerini) hastalik, issizlik vs. durumlarda finansal yükümlülükleri var, ama vergi verirken evli ciftlerin haklarina sahip degiller tam olarak (bir kac yil öncesine kadar hic bir hakka sahip degillerdi). Fransa, kesin emin degilim, bu haklarida veriyor ciftlere sanirim.
    Bence Fransa cok akillica bir yol bulmus.

Ciftlerin karari ise bu, noter'deki anlasma yeterli bence.

Yoksa, ayaklarina pranga vur, anahtari da en ahlaksiza ver, bu is degil.

Hatirlarim, bir arkadasimin basina geldi, anlasmali bosanma, her sey tamam, heyecan icinde gitti durusmaya, Hakim Hanim gelmemis, dis randevusu varmis.

Sayfa 634/1001 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644684734 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •