Sayfa 647/1001 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657697747 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 5,169 - 5,176 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Alamanya yolunu bulmuş. Bizimkiler zaten gitmez , giderse türkler gider , biz de kırk dereden su getiririz diyorlardır. Türkiye aşgıyla yanan gurbetçi kardeşlerim, burada kalarak uzun uzun hasret giderir gayrı. Ayasofya 'ya uğramadan gidenin kayananası kel kalsın.
    Ayne öyle.
    Dönerken TR'de test yaptirdim ve gelince buradaki makamlara bildirdim (online bir belge dolduruyosun). Dört gün sonra telefon geldi. Labor testi yetmiyor, doktor raporu da lazim demez mi!
    Ertesi gün ev doktoruna gittim. O da tabii ki, TR'de yaptirdigin test beni "irgalamiyor", ben buranin testini isterim dedi ve bir test daha oldum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,295
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Almanya'nin karari tam tersine güncel durumu kötülestiriyor.
    Güncel durumda TR'de test yaptirmadan da GER'e dönebiliyordunuz. Burada test yaptirabiliyor veya 14 gün karantinada kaliyordunuz evinizde.
    Yeni durum da ise, belirlenen 4 bölgeden gelirken TR'de test yapmak zorundasiniz. Testiniz pozitif cikarsa TR'de karantinaya gireceksiniz ve gerekirse tedavinizi yaptiracaksiniz.

Bu durumda hangi alman turist olarak TR'ye gelir?

Alman turisti gectim, Türk vatandaslari icin de zorlasiyor gidip gelmek. Bu durumda eger diger bölgelerden gelis eskisi gibi kalirsa (emin degilim kalacagindan), diger sehirlerden ucmak daha mantikli.

Kisaca GER güzel zoka yediriyor TR'ye.
    TR'de de iktidar zoka yediriyor vatandasina "Almanya Türkiye'ye seyahat sinirlamasini kaldirdi" hikayesiyle.
    Aynen,amaç algıya oynamak.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Ayne öyle.
    Dönerken TR'de test yaptirdim ve gelince buradaki makamlara bildirdim (online bir belge dolduruyosun). Dört gün sonra telefon geldi. Labor testi yetmiyor, doktor raporu da lazim demez mi!
    Ertesi gün ev doktoruna gittim. O da tabii ki, TR'de yaptirdigin test beni "irgalamiyor", ben buranin testini isterim dedi ve bir test daha oldum.
    Beni evlatlık almadığına göre temiz çıkmanda sorun yok abi .

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bizde sahilleri dolduran bu kadar akıllı varken, mutlaka almanyada da bu serüvene dahil olmak isteyen vardır. Mesela hafta sonu maskeyi protesto eden 17 bin kişiden başlayabiliriz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sayin Ege'li GER'de durumun degisik oldugunu mu zannediyorsunuz (bu 17.000'den bahsetmiyorum)?
    Maske sadece kapali alana girerken mecbur.
    Kafe, restoranlarda oturduktan sonra, iceri (WC'ye giderken) maskesiz girebiliyorsunuz.
    Göl, irmak kenarlari güzel havalarda hinca hinc dolu, cünkü normalinden fazla insan evinde.
    Büyük parklar normalinden daha da dolu.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Ama evlatlık alırsan, hayırlı bir evlat olarak seni her vakit namazında Ayasofya 'ya götürüm . Bir entari alır haca yollarım

Hemide cift temiz ciktim.

Ama evlatlık alırsan, hayırlı bir evlat olarak seni her vakit namazında Ayasofya 'ya götürüm . Bir entari alır haca yollarım
    Benim ve hanimin ihtiyarlari bir gömeyim, düsünürüz o zaman evlatlik isini

Biz korona derken doları bi temiz dövmüşler. Ben bayram tatilinde dövmelerini beklerdim.
    6,90

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 647/1001 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657697747 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •