Sayfa 684/1001 İlkİlk ... 184584634674682683684685686694734784 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 5,465 - 5,472 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

1. Tırnak makasi daha uyardı

Hatta tras bıçağı. Çünkü bu laf olsun arttirimiyla daha gür cikar kestikleri.
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Faiz kılıcı biraz ufak çıktı.
    Dolar euro düşmek değil azıcık hız kestiler sadece.

Aha altın düşüyo la dedim, onun da meğer global piyasada onsu düşmüş, bizle alakası yokmuş.

2. https://www.sahibinden.com/ilan/is-i...24270194/detay

Birazda gülelim,adam ,ofis yönetimi,yönetici asistanı vb süslü laflarla metres arıyor,bu kadar süslü ünvana eğitim seviyesi:ilk öğretim mezunu olabilir...utanmasa,bayan olsun yeterli yazacak

Not:şimdi diğer ilanlara da baktım,aynı sözde firmalar aynı ilanı başka iller adres göstererek de atmış,muhtemel gece kulüplerine çalışan temin eden ''menajer''bu değerli insan müsvetteleri..

3.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bazı kişilere Pekgyo işlemlerinden 6 ay işlem yasağı gelmiş. Bende 29 adet kalmıştı.

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by Arap Şükrü
    Yurtdışında birileri dolar 6'yı geçtiğinde 6.50-7.30 covered call pozisyon açmıştı 750M kadarcık. Bakalım vade tarihi olan 7 Ağustos öncesinde ve sonrasında neler olacak. Ya da yeni pozisyonlar açılacak mı. Bloomberg'den duyarız.

Yabancı ekonomistler "TRY fair value" adında paylaşımlar yapıyorlar. Geçmişteki tespitleri ne kadar yerindeyse şimdiki rakam da o kadar mantıklı bence.

Kurda buralardan sert hareketin görüldüğü bir senaryoda insanların kendilerini "zenginleştik" hissedip eve arabaya beyaz eşyaya ne bulursa saldırdığı, hem fiyat dengelerini alt üst eden eldeki dövizin kaptırıldığı, grafiklerde kocaman bayrağın/flamanın dikildiği günler gelebilir mi, neden olmasın. Bu insanlar çok daha yukarıdan tekrar alıma geçtiklerinde de orta/uzun vadeli konsolidasyon başlar herhalde.

Öte yandan 6.85 çıpası "üstü yok"tan çok "altı yok" algısının yaygınlaşmasına sebep oldu ve kur es kaza düşerse dolarizasyon kayda değer ölçüde artar diye düşünüyorum. Sonuç, kur büyük ihtimal yine yukarı gidebilir bir süre sonra.

Kusura bakmayın başlığı takip ediyorum ancak gece gündüz yoğunluktan yazamıyorum.
    Hemen dediğiniz gibi eski yazılarınıza baktım,önemli olan 7 ağustostan öncesi ve sonrasında neler olacağı demişsiniz.Tarih olarak depremin tarihini vermişsiniz cidden.Şimdi artçılar için bir öngörü bekliyoruz sizden.Yurtdışındaki birilerinin yeni pozisyonlanmaları hakkında bir bilginiz duyumunuz var mı acaba.
    Mesela alıntıladığınız yazıda atıfta bulunulan beyaz eşya, bugün 1 numaralı ekonomik göstergemiz ilan edildi.
    --Kişisel görüşlerim olup, yatırım danışmanlığı tavsiyesi değildir

6. Selam dostlar.

7 Ağustos, Dolar/TL'de 7.30 opsiyon fiyatına ek olarak, örtülü faiz artırımı ile parasal sıkılaşma sürecine başlanılan gün olarak da kayıtlara geçti. Tam bir milat - bunun böyle olacağı belliydi. Otoritelerin duyuru ve açıklamalarını bir potada eritirsek, yeni dönem için elde edilen mesajlar çok açık:

TL'nin şu anda değerli olduğu konusunda konsensüs sağlandı. Tüm eforun, dövizde orta vadeli yükselişin ve yeni zirvelerin usturuplu bir şekilde gerçekleşmesi yönünde kullanılacağı bir dönem başladı. %1 banka makası, %2 vergi, valör, viop marjin artışı, gece sığ piyasada markaj vs. derken kimsenin çok kısa vadeli spekülatif pozisyona girmesi istenmeyecek. Ayrıca kredi kanallarının kısılması ve maliyetlerin artması sebebiyle azalacak kredili işlemler borsanın performansını olumsuz yönde etkileyecek.
    --Kişisel görüşlerim olup, yatırım danışmanlığı tavsiyesi değildir

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Şu Bora Bey in hep bel altı konuştuğu için kızdığı jmk mı bu?hadi canım..nik değiştirenleri anlarımda forumda neden cinsiyet değiştirilir ki?bilemedim...
    İ.nelikten
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 684/1001 İlkİlk ... 184584634674682683684685686694734784 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •