Sayfa 998/1001 İlkİlk ... 4988989489889969979989991000 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 7,977 - 7,984 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Malvarlığım yok diye beyan ederek farklı sosyal yardımlar alanlar da var.
    Türkiye’de mevduatları bulunduğu ortaya çıkarsa ciddi sıkıntı yaşarlar.
    Tedirgin olan gurbetçiler paralarını sistem dışına (kiralık kasa gibi) çıkarmazlar umarım.
    Türkiye olarak neden böyle bir anlaşmaya imza attık anlamak mümkün değil.
    Belki imzalarken böyle olumsuz sonuçları olabileceği öngörülmemiş olabilir.
    Nereden bakarsan sıkıntı.
    Karşılıklıktan yararlanıp fetöcüler ile yurt dışına döviz çıkaranların hesaplarını tespit etmek amaçlanmış olunabilir. Ama böyle bi sonuç çıkacağı düşünülmemiştir.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Malvarlığım yok diye beyan ederek farklı sosyal yardımlar alanlar da var.
    Türkiye’de mevduatları bulunduğu ortaya çıkarsa ciddi sıkıntı yaşarlar.
    Tedirgin olan gurbetçiler paralarını sistem dışına (kiralık kasa gibi) çıkarmazlar umarım.
    Türkiye olarak neden böyle bir anlaşmaya imza attık anlamak mümkün değil.
    Belki imzalarken böyle olumsuz sonuçları olabileceği öngörülmemiş olabilir.
    Nereden bakarsan sıkıntı.
    Sosyal yardımları dibıne kadar kullanmak isteyenler malvarlıklarını gizleme yolunu seçer.Ama Alman maliyesi pesındeyse gıt korona ol daha ıyı....zkatmerli alırlar...Tr den emekli olanlar iptal edılırse TR devletçinin de işine gelir....Bızım dıdım akbukteki yazlıkta 50 yasında bi adam var ailesi Avustralya da...3-4 yıl calısmıs sonra bi sağlık problemlinden dolayı emekli etmişler...adam 365 gün Tr de...kızkardeşi karttan maaşı çekip ona transfer ediyor....Prof emeklisinden daha kral yasıyor....Bence bu Adım yerınde atılmış bir karar.destekliyorum....ytd

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    İflas eden FB nin borcunu vatandaşlara mı yıkacaklar?

FB 328 milyon TL kredi borcunu ödeyemedi!

https://www.haberler.com/fenerbahce-...593458-haberi/
    Yo daha önce 17 kulübün Ali Koçu dinlemeden salakça bi faizle yaptıkları anlaşmayı imzalamayan Fenerbahçe çok daha uygun faizle ve 2 katı vade ile kredileri yapılandırıyor.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Bence borçları sıfırlanana kadar klüplerin sadece altyapı oyuncularını kullanmaları zorlanmalı. Transferler tamamen engellenmeli. Yoksa bu borçları hiçbir kulüp ödeyemez.

Seneye daha kötü olur bu durum. 2 sene kimse transfer yapmasa borçları bitse ondan sonra futbol daha kuvvetlenir. Bu borç miktarı futbolu tamamen bitirir. Zaten kötü daha da berbat hale gelir.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Yo daha önce 17 kulübün Ali Koçu dinlemeden salakça bi faizle yaptıkları anlaşmayı imzalamayan Fenerbahçe çok daha uygun faizle ve 2 katı vade ile kredileri yapılandırıyor.

5.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    birseyi merak ettim bu ulkede artik unlu insanlarin cenazeleri korona dan olseler bile zararsiz mi ?

https://www.mynet.com/gaziantepli-un...i-110106590227

benim bildigim koronadan vefat edenler toplu alanlara tek tek defnediliyor diger cenazelerden farkli olarak.
    başka yerlerde durumu bilmiyorum (cenazemiz olduğu yer olan) memleketim Konya'da
    kimse karışmıyor...
    ne yıkamaya ne define, bizim akrabalarımız öldü, her işi kendi kendimize hallettik
    (ben zaten karantinadayım da memlekettekiler kendileri halletmişler yani)

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Karşılıklıktan yararlanıp fetöcüler ile yurt dışına döviz çıkaranların hesaplarını tespit etmek amaçlanmış olunabilir. Ama böyle bi sonuç çıkacağı düşünülmemiştir.
    hem Almanya'da hem Türkiye'de hesabı olan birisi olaraktan:
    benim bildiğim bu uygulama/anlaşma yeni bir şey değil, sadece Almanya ile olan bir şey de değil

Tüm Avrupa'da kara parayla mücadele, yasadışı işlemlerin ve terör faaliyetlerinin finansmanının önlenmesi kapsamında bankacılık bilgilerinin paylaşılması şeklinde bir düzenleme yapıldı, özellikle ABD istedi bunu ve 3 sene filan oldu (evrakı gelmişti bana oradan hatırlıyorum)

biz buna girmemek için son ana kadar kaçtık
    yani bizim yaptığımız özel bir şey değil...kaçtık kaçtık artık kaçarımız kalmadı herhalde.

7.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Hocam "70 cente muhtaç" durumdan daha kötü durumdayız, o dönemde MB kasasında hiç para kalmamış (Demirel yurtdışında bir yerdeymiş başbakanken, bir yerde oturup kahve içsek mi demişler, 70 centmiş kahve fiyatı, sonra kendi aralarında hazinede o kadar bile dövizimiz yok deyip vazgeçmişler, oradan geliyormuş bu deyim). Şimdi swap vb borçlanmalar yüzünden -30 milyardan fazla borçlu durumda, yani sıfırdan çok daha kötü...
    Hasta hastalığını inkar ediyor. Hiçbir tedaviyi kabul etmiyor.. Hasta hastalığını kabul ederse tedavi imkanı var.. Hala israf şatafat. Hala itibardan taviz yok.. Esasen siyaset sistemden besleniyor..

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Dolar yükseldikçe (veya TL eridikçe) alım ve servet edinme seviyemiz Hindistan a doğru evriliyor.

Bizde bir matahmış gibi 2500 TL ye satılan Xiomi 8 note, Almanya da 170 Euro. Düşünün, Almanyadaki asgari ücret alan bir işçi maaşının yaklaşık 1/10 ile bu telefonu alırken bizde bir asgari ücret vermek zorunda.

Almanyadaki 2. el arabaları hiç söylemeye gerek yok. Bizim insanımız yaşantısından çok önemli bir kesitini (o da kalıcı bir iş bulabilir ve işçi güvenliği gibi sosyatik şeyleri talep etmezse) o Avrupalının binmeye bile değer bulmadığı 2. el araba için harcamak zorunda...

Artık ortadirek diye bir şey kalmadı. Ya üst ya da alt sınıf var.

Hükümet rekabetçi kur altında 1990 lardaki bütçe açığını devalüasyonla halka ödetmek yolunu seçiyor malesef.

O dönemin 70 sente muhtaç durumunu mu teyid ediyor kredi kuruluşları?
    18 yıllık bir hükümet bu süreçte tüm başarı ve başarısızlıktan sorumludur.

Bugün işgücü katılım oranımız düşükse bu işlerin bir çoğu katma değer üretmeyen vasıfsız işlerse , hatta bu vasıfsız işlerin daha vasıfsızı için kaçak göçmen kullanılıyorsa bu durumda almanların bizden daha iyi şartlarda olması gayet normaldir

Devamında şunuda ekleyim üniversitenin laboratuvarından değil kantininden mezun olanlarla çok karşılaşıyorum. Dolayısıyla beyaz yakanında kalitesinin düştüğü bir gerçek.

Bunun sonucu olarak gümrük birliğinde olduğumuz avrupa ülkelerinden kat kat düşük maliyetli işgücümüz olmasına rağmen bunu istihdama ve gelişmeye çeviremiyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 998/1001 İlkİlk ... 4988989489889969979989991000 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •