Sayfa 395/1001 İlkİlk ... 295345385393394395396397405445495895 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 3,153 - 3,160 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,927
    Bahçeli: Twitter’ı kapatandan Cumhurbaşkanı olmaz

https://tele1.com.tr/bahceli-icin-ba...mazmis-184141/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bahçeli: Twitter'ı kapatandan Cumhurbaşkanı olmaz

https://tele1.com.tr/bahceli-icin-ba...mazmis-184141/
    Insanda biraz omurga olmali.

Ahmetg Guest
    American family values

flag in hole smileys

4.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    kıymetli aziz dostum dimitris , kızmayalım... biz bu sürece nasıl katkı sağlayabilir olumlandırabiliriz o yönde efor sarf eyleyelim....

kıymetli dostum , Muhyiddin bin Muhammed bin Ali bin Muhammed el Arabi gene bir gün bir hallenme üzerineyken tayyi mekan tayyi zaman yaptığında bir yere misafir olarak uğruyor... Karşısına bir insan çıkıyor lakin tam emin olamıyor fiziki gözle gördüğüne manevi gözle de iyice bakıyor ki bu bir insan... Fakat bir tuhaflık hissediyor bu varlıkla ilgili evet insan fakat .... Ibn Arabi bu insan olarak tanımladığı varlığın yanına varıyor ve sohbete başlıyorlar... Ibn Arabi o varlığa (insan ) soruyor siz hangi millettensiniz diye... Varlık yanıt veriyor , beni ademiz diye... Biz de beni ademiz diyor Ibn Arabi... Bir kaç sohbetten sonra varlık (insan ) soruyor Ibn Arabiye ; yoksa siz şu beni ademin buğday yiyen nesli misiniz diye ... Ibn Arabi bir an soru karşısında şaşkınlığa düşüyor ve evet diye yanıt verip soruyor ; peki siz ne ile besleniyorsunuz ? Yanıtını alıyor lakin bunu açıklamıyor eserlerinde...

açıklamaması bence de doğrudur ... bilen bilir de , söylememesi gerektiğini de bilir ... hamza sütbıyık
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Teşekkürler güzel bir paylaşımdı. Cevap nedir acaba bir fikriniz var mı? Bildiğim kadarıyla Kuran 'da buğday Adem'le yaşıt. Hem adem olacak hem buğday yemeyecek . Simgesel düşünmek galiba.

Z kuşağının sınırlarını bilemiyoruz. Övgü olarak demiyorum tesbit olarak söylüyorum. En büyük zevk araçlarının internet olduğunu biliyoruz. Karşına alıp konuşunca kibar , sakin çocuklar ama hayata aynı pencereden bakmadığımız kesin .

Devletin bu çocukları anlamaması ise ciddi bir problem. Konuyu çok açmak istemiyorum ama arada kalacağız gibi .
    çoktan seçmeli kerameti kendinden menkul pek kıymetli dostum dimitris efendi ;

Adem dediğimiz vakit biz sadece bu dünya planetinde yaşamı deneyimleyen insanları kast etmiyoruz... Gerek bizim galaksimize benzer gerek benzemez bir çok farklı yaşam deneyim imkanlarında İnsan ( beni adem ) dediğimiz yaşam formu mevcuttur... Her insan buğday yemez yani... Beni ademi sadece bu dünya yaşantısındaki dar anlamı ile kısıtlamayalım... İnsan formu dışında da oturup muhabbet edebileceğin değişik varlıklar yok mu , var ... O başka bir mevzu... Dikkat ederseniz orada ne soruyor Ibn Arabi'ye İnsan olan farklı bir yerde mevcudiyetini sürdüren varlık ; '' beni ademin buğday yiyen nesli misiniz ? '' Burada şöyle de bir nüans var ki çok önemli , dünya planetindeki insanlar beni ademin diğer nesillerinden habersiz iken , diğer İnsan olan varlık bizim neslimizin farkında ki yoksa siz şu nesilden misiniz diye soruyor...

Cevap nedir acaba bir fikriniz var mı diye sormuşsunuz ... Bir çok beni adem varlığı var , tekamül ihtiyacına göre beslenmeleri ya da hiç bir şeyden beslenmemeleri mümkündür gıda olarak... Ibn Arabi'nin o gün konuştuğu varlık gıda alan beni ademden idi... Aldığı yanıt burada ne o zamanki insan aklının tahayyülünde edebileceği ne de bugünki ilim koşullarında insanların kabullenebileceği bir realite olmadığı / olamayacağı için açıklamam...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    çoktan seçmeli kerameti kendinden menkul pek kıymetli dostum dimitris efendi ;

Adem dediğimiz vakit biz sadece bu dünya planetinde yaşamı deneyimleyen insanları kast etmiyoruz... Gerek bizim galaksimize benzer gerek benzemez bir çok farklı yaşam deneyim imkanlarında İnsan ( beni adem ) dediğimiz yaşam formu mevcuttur... Her insan buğday yemez yani... Beni ademi sadece bu dünya yaşantısındaki dar anlamı ile kısıtlamayalım... İnsan formu dışında da oturup muhabbet edebileceğin değişik varlıklar yok mu , var ... O başka bir mevzu... Dikkat ederseniz orada ne soruyor Ibn Arabi'ye İnsan olan farklı bir yerde mevcudiyetini sürdüren varlık ; '' beni ademin buğday yiyen nesli misiniz ? '' Burada şöyle de bir nüans var ki çok önemli , dünya planetindeki insanlar beni ademin diğer nesillerinden habersiz iken , diğer İnsan olan varlık bizim neslimizin farkında ki yoksa siz şu nesilden misiniz diye soruyor...

Cevap nedir acaba bir fikriniz var mı diye sormuşsunuz ... Bir çok beni adem varlığı var , tekamül ihtiyacına göre beslenmeleri ya da hiç bir şeyden beslenmemeleri mümkündür gıda olarak... Ibn Arabi'nin o gün konuştuğu varlık gıda alan beni ademden idi... Aldığı yanıt burada ne o zamanki insan aklının tahayyülünde edebileceği ne de bugünki ilim koşullarında insanların kabullenebileceği bir realite olmadığı / olamayacağı için açıklamam...
    Buranın kültürel seviyesi fena değildir sn HMZ STBYK ben de baya merak ettim,belki de bizler kabullenebiliriz ,anlamaya çalışırız yazsanız aslında çok makbule geçerdi.Buğdayla beslenmiyorlar tamam ,neyle besleniyorlar o zaman.

Usd da oluşan haftalık grafiği ömründe gören var mı ? Geçmiş zamanlarda bu şekilde bir oluşum hiç oldu mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    American family values

flag in hole smileys
    İftira atma nur yüzlü Trump reise kıskanç...
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

8. Konu1 ahmed aga balli hemde o biçim valla biz abede yi bu ka tenkit etsek ciya miya bizi kaçırmağa bilem kalkar
    Konu2 buğdey
    Siyez de dahil buğdey 50 kusur kıromızondan 5 altı kuromızına devşirildi
    Sebep moderen tarım
    Dinozor devrinde 4 m buğdey ağır ruzgarda kırılıp içindeki danelerin tamamı heba/telef oluyodu
    Iman edenlerde bunu yeyemiyodu
    İlk genomuyla oynanan meyve buğdeydir

Konu bir için not:
    Çabalamaan ulen gereksizleri kaçırmağa .
    Herkeşin düzeni var
    Nasılsa kapandığını sandığınız kaleden golü çakıyolar / takıyolar
    Hemde boyboy deste deste

Bakınız:

Son mikrop olayı
    Son düzenleme : Moruk; 02-07-2020 saat: 19:13.

Sayfa 395/1001 İlkİlk ... 295345385393394395396397405445495895 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •