Sayfa 580/1001 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 4,633 - 4,640 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Sayın eksina tamam incelemeler belki uğraşmışsınızda
    Ne malum bu İMKB de kalıcı yükseliş için son yüksekten dolar bozdurmacalar olmadığı
    Bilemezsin
    kalıcı yükseliş

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bu akşam dolar alıyım mı almayayım mı diyenler nihai kararı vermişlerdir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Valla çoğunluk portföye bakarsak benim asıl branş emtia ,altın gümüş falan sn egeli.Epeydir dolardan destek gelmiyordu o cenaha, bu gece acaba dedim ama yanlış alarm galiba.

3.  Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    kalıcı yükseliş
    Tabi
    Dönemlik
    Kalıcı
    )

4. Oh be. 6,85’li seviyeye geldik yine.
    Neydi o öyle kabus gibi saatler.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla çoğunluk portföye bakarsak benim asıl branş emtia ,altın gümüş falan sn egeli.Epeydir dolardan destek gelmiyordu o cenaha, bu gece acaba dedim ama yanlış alarm galiba.
    Doğru karar vermişsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by KIZILAGA Yazıyı Oku
    Valla buralardan dolar alanın ya aklı yok,ya da parası çok..2023 te usd-tl kurunu 5 tlnin altını bekliyorum.
    bende aklıma geleni yazdım.hür ve serbest düşünce.arap faikle beraber ne alıyorsun bilemem.
    Tabii ki düşüncenizi hür ve serbestçe ifade edebilirsiniz ama rasyonel bir nedene,sebebe,veriye ya da teoriye de dayandırmalısınız,kafadan bir rakam sallayamazsınız,sallarsanız da kimse sizi ciddiye almaz.

Mesela ekonomi teorisine göre;kısa vadede başka bazı değişkenler de etkilese 2 ülkenin paraları arasındaki pariteyi belirleyen en önemli etken ülkeler arası reel enflasyon farklarıdır.Son resmi rakamlara göre ABD'de enflasyon %0.6,Türkiye'de enflasyon %12.62.Türkiye'de ABD'nin 20 katı enflasyon var,geleceğe ilişkin beklentiler de 2 ülke arasında enflasyon farkının TL aleyhine daha da artacağı şeklinde,nasıl olacak da TL,dolar karşısında %30 değer kazanacak,buyurun anlatın,hesaplamasını yapıp 5 TL'nin altına nasıl ulaştığınızı gösterin..

Bilmeniz gereken önemli bir şey daha var.Bir ülkenin parasının denge kuru,ekonomisinin doğal büyüme hızında(Türkiye için %4-%5),cari açık vermediği kurdur.Mevcut makroekonomik veriler de türk lirasının değerli olduğunu ve değer kaybedeceğini göstermektedir.

7. Cari açık verilmediği takdirde kur dengededir.İthalatın baskılanması,faiz farkından dolayı sermaye girişi ve ihracatta katma değerin yükselmesiyle doların tl karşısında yavaş yavaş düşen bir trend yakalayacağını düşünüyorum.

5tl ise orta vadeli olarak soyledim.Ben ülke ekonomisi için iyimserim.Yok babür şah camii kiliseye çevirildi gibi abuk subuk bir nedenden dolayı sevinip dolar almak pek akıl karı gibi gelmedi bana.

Cari açık verilmediği takdirde kur dengededir.İthalatın baskılanması,faiz farkından dolayı sermaye girişi ve ihracatta katma değerin yükselmesiyle doların tl karşısında yavaş yavaş düşen bir trend yakalayacağını düşünüyorum.

5tl ise orta vadeli olarak soyledim.Ben ülke ekonomisi için iyimserim.Yok babür şah camii kiliseye çevirildi gibi abuk subuk bir nedenden dolayı sevinip dolar almak pek akıl karı gibi gelmedi bana.
    Dolar butun ulke paralarına karsı deger kaybederken bızım paramızın deger kaybetmesi üzücü...Ayrıca bu forumu devamlı takıp edenlerın babür sah camının kilise olmasından dolar alacagını dusunmemekteyım. ayrıca kilise olmuyor hindu tapınagı oluyor. haberlerı ıyı okuyun

Sayfa 580/1001 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •