Sayfa 462/1001 İlkİlk ... 362412452460461462463464472512562962 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 3,689 - 3,696 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

1.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Dolarda yükseliş kaçınılmaz ama bu covid yüzünden sanki abd nin batışıda kaçınılmaz.dolar risk hissettirmeye başladı
    dolar batarsa tl.nin filikalara tutunarak kurtulacağını mı zannediyorsunuz..?
    titanicteki 4. sınıf yolcular kadar şansı olur mu acaba..?

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Dolarda yükseliş kaçınılmaz ama bu covid yüzünden sanki abd nin batışıda kaçınılmaz.dolar risk hissettirmeye başladı
    Amerikanın batışı ile doların akibeti arasında ne alaka var ki.Dolar bir özel bankanın bastığı tüm dünyada kabul görmüş bir değişim aracı.Tüm dünyada bu özel bankaya borçlu ,amerika borçlulardan sadece biri.Amerika batsa bizim 400 küsur milyar borcu yuanla mı ödeyeceğiz .Herkes dolar cinsinden borclu, dolar basan tek banka var,o banka da asla batmaz.

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Amerikanın batışı ile doların akibeti arasında ne alaka var ki.Dolar bir özel bankanın bastığı tüm dünyada kabul görmüş bir değişim aracı.Tüm dünyada bu özel bankaya borçlu ,amerika borçlulardan sadece biri.Amerika batsa bizim 400 küsur milyar borcu yuanla mı ödeyeceğiz .Herkes dolar cinsinden borclu, dolar basan tek banka var,o banka da asla batmaz.
    ürdün de bi hazine binası var ağbi
    tarihi yerde
    petra kentinde

binanın fassade si yani ön cephesi = o özel bankanın binasının ön cephesi
    aynı

pes yağni
    bu ka olur
    yuff

yani uzun dönem için

o dediğinde
    haklı olabilirsin

hani film de de vardı
    kamçılı adam oyunuyodu
    o filimi

adamlarda para ötesi bi takım bilgilerde var
    yani o parayı destekleyici unsurunda o olduğunu (know how)
    zanneyliyom

know how ı çek , kaldır aradan
    para çöker

yoksa para dediğin elinin kiri

para insani ilişkilerde insanlar birbirini tanısın diye oluşturulmuş bişey

peygamber sözü bilem , ne der
    nasihat neyim babında

bi insanın ibadeti sizi aldatmasın
    onun dirhemle olan ilşkisine bakın, der.

para çoh kırılgan bişeydir aga bah bunu unutma
    yani fragile de derik biz bu etkiye köyde
    tezeh yaharkene gışın
    soba borularının başında
    ısınmağa çalışırkene
    muhabbet korken
    konken oynarkene vs işte
    kılasik köylü işi işte ne edeceğn moruk halimizle yağni. )

https://www.youtube.com/watch?v=lB6a...Zc8s2I&index=6

bele gitar neyim çalmayıh saz hacı saz vaaa

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Ülkelerin batması için önce insan kaynağını kaybetmesi gerekiyor. Almanya ve japonyanın savaş sonrası kalkınmasında para kadar insan kaynağınında önemi var.
    Diğer yandan amerikanın doğal kaynakları oldukça sağlam ve enerji ihracatçısı bir şey olmaz abdye

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Ülkelerin batması için önce insan kaynağını kaybetmesi gerekiyor. Almanya ve japonyanın savaş sonrası kalkınmasında para kadar insan kaynağınında önemi var.
    Diğer yandan amerikanın doğal kaynakları oldukça sağlam ve enerji ihracatçısı bir şey olmaz abdye.
    Cok dogru, aynen katiliyorum.

Ustelik dunyanin en yuksek IQ orani olan herkes, ABD'ye gidiyor.

ABD'nin Wall Streeti, Kanada'da Bay Street'tir.

Finans Kurumlarinin % 40'i Asya'li uzmanlarin elinde, Cin, Honkong, Singapur,Japonya vs.

Ozellikle Cin'den sadece Universiteyi birincilikle bitiren gencleri aliyorlar.

------

Rapora göre Çin, on yıldır aralıksız olduğu gibi 2018-2019 akademik yılında da 369 bin 548 öğrenciyle Amerika'ya üniversite eğitimi için en çok öğrenci gönderen ülke.

https://www.amerikaninsesi.com/a/ame...r/5172086.html

----------------------

Rapora göre geçen yıl Amerika'ya 10 bin 159 Türk öğrenci geldi.

Toplam yuksek lisans ogrenci sayisi 150.000'in uzerinde, hatta Bogazici gibi Universite mezunlarinin %100 u, ABD yolcusu gibi haberler, yazili basinda yer almisti.

Unutulmamasi gereken onemli bir konu da, ABD'de verilen bu egitimin parali olmasi.

6.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Cok dogru, aynen katiliyorum.

Ustelik dunyanin en yuksek IQ orani olan herkes, ABD'ye gidiyor.

ABD'nin Wall Streeti, Kanada'da Bay Street'tir.

Finans Kurumlarinin % 40'i Asya'li uzmanlarin elinde, Cin, Honkong, Singapur,Japonya vs.

Ozellikle Cin'den sadece Universiteyi birincilikle bitiren gencleri aliyorlar.

------

Rapora göre Çin, on yıldır aralıksız olduğu gibi 2018-2019 akademik yılında da 369 bin 548 öğrenciyle Amerika'ya üniversite eğitimi için en çok öğrenci gönderen ülke.

https://www.amerikaninsesi.com/a/ame...r/5172086.html

----------------------

Rapora göre geçen yıl Amerika'ya 10 bin 159 Türk öğrenci geldi.

Toplam yuksek lisans ogrenci sayisi 150.000'in uzerinde, hatta Bogazici gibi Universite mezunlarinin %100 u, ABD yolcusu gibi haberler, yazili basinda yer almisti.

Unutulmamasi gereken onemli bir konu da, ABD'de verilen bu egitimin parali olmasi.
    Bir de sunu ilave etmem lazim, ABD'deki Turk sayisi 500.000'in uzerinde ve cok saygin bir grup olarak gorulurler.

Ben sahsen bunun nedeni'nin egitim duzeyleri oldugunu dusunuyorum.

7. Amerika ekonomi çok iyi her gün iki tane eposta alıyorum arkadaşlık teklif ediyorlar bana .

Üstüne günlük 5000-6000-7000 dolar vereceklermiş .

Size de son 15 gündür gelen giden var mı böyle mail trafiği

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

8. Cds 477.73

Sayfa 462/1001 İlkİlk ... 362412452460461462463464472512562962 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •