Sayfa 438/1001 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538938 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 3,497 - 3,504 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Pal Nostalji'de "Akdeniz Aksamlari" caliyor.
    Konuya bayagi uydu.

2.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Moruk öyle diyen de, ben alamanciyim, bizim ne haddimize öyle isler.
    Farkmaz neci olduğun
    Simdi insanlararası anlaşmazlıklarda yüzde yetmiş ses tonu
    Ondan sonra ise muhteviyat
    Hem insiyatif bende iması
    Hem herkez haklı algısı
    Bunları ver
    Başka bişey vermiyon
    Yetiyo
    O yüzde otuz u ilk defa bu ka net burda okudum ondan

Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    "Bozulmadan gidip tadını çıkartmak" göreceli bir kavram. Bazilarimiz icin coktan bozuldu bile. Bazilari icin su an ideal zaman, bazilari icin ise henüz geri kalmis bölgeler.
    Ancak genel anlamda haklisiniz.
    Yaklaşık 30 yıldır aynı yere gidiyoruz. Bir zamanın sakin plajlarında şimdi iğne atsan yere düşmüyor. Özellikle bayramlarda çılgınlık derecesinde kalabalık var. Artık eski günlerin gelemeyeceğini biliyorum bu nedenle anı yaşayın. İyi günler geçmişte kaldı. Daha iyileri geliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Yaklaşık 30 yıldır aynı yere gidiyoruz. Bir zamanın sakin plajlarında şimdi iğne atsan yere düşmüyor. Özellikle bayramlarda çılgınlık derecesinde kalabalık var. Artık eski günlerin gelemeyeceğini biliyorum bu nedenle anı yaşayın. İyi günler geçmişte kaldı. Daha iyileri geliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O yüzden su anda bulundugum yerin Temmuz/Agustos ayi disindaki aylarini daha cok seviyorum, ki bu aylarda bile cok da kalabalik degildir.. Hele ki kis aylarina bayiliyorum. 2-3 bin nüfus 200-300'e düsüyor.

5.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    O yüzden su anda bulundugum yerin Temmuz/Agustos ayi disindaki aylarini daha cok seviyorum, ki bu aylarda bile cok da kalabalik degildir.. Hele ki kis aylarina bayiliyorum. 2-3 bin nüfus 200-300'e düsüyor.
    Orası neresi acaba bizde keşfedelim orayı

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    "Bozulmadan gidip tadını çıkartmak" göreceli bir kavram. Bazilarimiz icin coktan bozuldu bile. Bazilari icin su an ideal zaman, bazilari icin ise henüz geri kalmis bölgeler.
    Ancak genel anlamda haklisiniz.
    Turkiyenin haritasina bir bakin Balikesirden basla Antalyaya kadar in. Butun kiyi boyunca bozulmayan bir yer yalnizca bir yer soyleyebilirmisiniz?

Elbetteki oyle bir sey yok. Hepsi bozuluyor her gecen gun.

Herhangi bir beldenin ismini internete girin ve yorumlara okuyun. Yorumlar ister google reviews olsun ister eksisozluk ister foursquare farketmez. Yorumlardaki tarihlere bakarak 2020 ye kadar gelin. Butun sikayetler ayni

Her yer insaat eskiden ne kadar bakir ve guzeldi
    Heryer sivrisinek eskiden boyle degildi
    Eskiden park etme sorunu yoktu simdi park etmek ya parali ya yer yok
    Cok ama cok kalabalik
    Yazlik fiyatlari hizla artiyor eskiden kimsenin yuzune bakmadigi dagin tepesindeki araziler simdi kapis kapis
    Eskiden plajda yada beldenin icinde hic hirsizlik duymazdik simdi devamli hirsizlik duyuyoruz
    ve daha niceleri

Yukaridaki yorumlarin hepsi butun beldeler icin gecerli arkadaslar. Her gun daha kotuye gidecek bundan kurtulus yok.

Bunun en buyuk sebebi sosyal medya. Sosyal medya sayesinde adini sanini duymadigimi plajlar beldeler koyler sahil kasabalarini duyuyor insanlar. Insanlar Avrupadan yalnizca resmini gordugu arsalari almak icin ucaga atlayip arsayi alip geri donuyorlar. Neden vekalet verip isini halletmiyor bilmiyorum. Ama Ege bolgesinde cok uzun zamandir arsa cilginligi var. SIT alanina insaat yapmak yasak ama millet kapis kapis aliyor. Soruyorsun "kardes insaat yasagi var bosuna aliyorsun". Cevap "burasi Turkiye nasil olsa bir gun af cikar". Hakkatende cikti 1-2 sene once.

Bu sosyal medya yuzunden cebinde 3 kurus olan ipsiz sapsiz ne kadar adam varsa bekar yada evli sahillerde dolaniyor. Gozumle gordum. Hayir ne var yani Bitez i gormesen olecekmisin? Sonra yola cikip parasizliktan otostop cekiyor para dileniyor kariya kiza sarkiyor.

Parasizliktan otele gidemiyor tamam eyvallah ama sonra gidip cadir alip cadiri yuruyus yoluna kuruyor. Ihtiyac giderecek tuvaletler aksam 9 da kapaniyor gidiyor hacetini kumsala yapiyor bazen denize yapiyor. Sallamiyorum gozumle gordum kusadasi guzelcamlida.

Beldenin icindeki halka acik parka adam gitmis cadir kurmus cunku cadir alanina para vermek istemiyor. Ulkenin haline bak.

Sokaklarda entarili araplar Afgan Paki dogu Avrupanin koyluleri. 30 sene once ne kadar guzeldi anlatsam burada gorduklerimi yasadiklarimi kimse inanmaz heralde. Vaybe yaslanmisiz.

Butunbu kotuye gidis yuzunden parasi olan Yunanistan yada Kibrisa kaciyor. Eskiden kiziyordum simdi bir sey demiyorum onlarda hakli.

7.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Orası neresi acaba bizde keşfedelim orayı
    Bi gün sahilde içiyoz
    İçkininde tesiri
    Sorduk birbirimize
    Kışın 200 yazın 2 bin kişilik tatil beldesi nere diye

Ege Akdeniz’de oyle bi yer yok

Sinop un sahil köyü olsa olsa

Seenob. Ya pandemide guneyde niye kazık yiyonuz

Hem insanı hem sahili güzel

Oralı değilim

Reklam değil