Sayfa 512/1001 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bu nedir anlayamadım
    USD vs Nijerya Nairası (USD/NGN)

Bir de EUR/NGN grafiği vereyim. İleride ne ile karşılaşacağız bir fikir verir.

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Tuborgta borsaya açık diye biliyorum. Seçim yapabilmek için ürünlerini deneyimlemek gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Aman sn egeli gübretaş falan da borsaya kote ,dediğiniz gibi bir şart yok,olmasın da ))))))))

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bu nedir anlayamadım
    Nijerya para birimi Naira, geçen hafta devalüe olmuştu.

https://www.bloomberg.com/news/artic...-naira-further

Sent from my iPhone using Tapatalk
    “The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

Alıntı Originally Posted by kaucuk Yazıyı Oku
    Nijerya para birimi Naira, geçen hafta devalüe olmuştu.

https://www.bloomberg.com/news/artic...-naira-further

Azerbeycanda da manatta aynı şey oluyor devlet uzun süre tutuyor tutuyor sonra aliyev buyuruyor, hop mini bir devaulasyon sonra aynı döngüye devam.Sıkıntı bizde artık mini devaulasyonların frekansları çok sıklaştı nerdeyse altı ayla bir yıl arasında döngüler olmaya başladı.Bunlar bazı ülkelerde günlük oluyor misal venezuela falan.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Aman sn egeli gübretaş falan da borsaya kote ,dediğiniz gibi bir şart yok,olmasın da ))))))))
    Onuda bahçede deneyimleriz.
    Şaka bir yana, gerçek hayatta görüp başarılı dediğimiz şirketler borsadada bunu yansıtıyor. İlk çıktığında bim’in iş modeli beğenildi. Keza THY’nin roketlediği dönemde bir yolcu olarak çok memnundum. Tüketicinin belkide bilmediği yegane şey finansal durum analizi. Ancak onun dışında yaptıkları ile müşteriden olumlu not alanlar borsadada başarılı oluyor.

O egeli ben değilim

Azerbeycanda da manatta aynı şey oluyor devlet uzun süre tutuyor tutuyor sonra aliyev buyuruyor, hop mini bir devaulasyon sonra aynı döngüye devam.Sıkıntı bizde artık mini devaulasyonların frekansları çok sıklaştı nerdeyse altı ayla bir yıl arasında döngüler olmaya başladı.Bunlar bazı ülkelerde günlük oluyor misal venezuela falan.
    Azerbaycan'da 2015 de devalüasyon olduğunda iş icabı Bakü'deydim. Ev fiyatları anormal pahalıydı, evlenenler mecburen baba evinde birlikte kalıyor, ev kredisi vb. çekemiyordu çünkü maaşlar ile arada anormal bir uçurum vardı. Eli yüzü düzgün merkezi sıradan bir daire 150-200 bin manat (yaklaşık euro) civarında idi. Şimdi ne oldu bilmem ama tahminen manat bazlı fix kalıp euro bazlı düşmüştür.

Türkiye'de durum farklı, devlet para basıyor, usd satıyor ve vatandaş ucuz krediyle ciddi borçlanıyor. Daha çok 94 krizi benzeri dolar şoku yaşarız ama önce takibe düşmesi gereken krediler ve özel sektör borçları var.

Mini devalüasyon tabiri bence de doğru, alternatif olarak döviz şoku da diyebiliriz.

Saygılar

“The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Onuda bahçede deneyimleriz.
    Şaka bir yana, gerçek hayatta görüp başarılı dediğimiz şirketler borsadada bunu yansıtıyor. İlk çıktığında bim’in iş modeli beğenildi. Keza THY’nin roketlediği dönemde bir yolcu olarak çok memnundum. Tüketicinin belkide bilmediği yegane şey finansal durum analizi. Ancak onun dışında yaptıkları ile müşteriden olumlu not alanlar borsadada başarılı oluyor.

Valla son zamanlarda borsa bir değişik mecra ,ne kadar batık şirket varsa tavan,genel anlamda düşünürsek elbet dediğiniz doğru ama bu ara rulet masasındayız, kırmızı da gelir siyah ta
    basıyoruz paraları bakalım sonumuz ne olacak))))

Valla son zamanlarda borsa bir değişik mecra ,ne kadar batık şirket varsa tavan,genel anlamda düşünürsek elbet dediğiniz doğru ama bu ara rulet masasındayız, kırmızı da gelir siyah ta
    basıyoruz paraları bakalım sonumuz ne olacak))))
    Şimdi bizde melek gibi yatırımcı düşüncesi mevcut. Yatırımcılar 10 startup şirkete yatırım yapıyor. Aralarından 2 tanesi unicorna dönüşürse zarar ettikleri parayı fazlası ile çıkarıyorlar.
    Şimdi startup kelimesini yüzmekte güçlük çekenle değiştirip tekrar okuyun

O egeli ben değilim

Sayfa 512/1001 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •