Special Days Image
Sayfa 96/1001 İlkİlk ... 46869495969798106146196596 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 761 - 768 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Virüste son durum :

Yine beğenmedim. Sokağa çıkma yasakları işe yaramadı mı anlamına geliyor ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yahu arkadaşlar cidden bazen bizim işleri çözemiyorum.Yahu havalara bakın öyle aman aman sıcaklıklar yok.Adam gibi yaz başlamadı bile.Bu hastalık için günler bile önemli.1 haziranda tüm sistemi açtık,e virüs yaz geldi ben artık pek bulaşmıyayım ayıp olur mu dedi.Bu nasıl akıl her şeyi normale çevir,sonra dur bakalım ne olacak de.Elimizdeki tek arguman ne ,yaz geldi yazın sıcaklar nedeniyle güneş ışığı uv falan virüs az bulaşır.E tamam da yahu sıcaklar başlamadı ki.
    Geçen yaz bu zamanlar bizim oralar daha sakindi. İş yerinde klima açılmadığı için pişiyoruz. Bankalara şöyle bir gittim. Personel yılmış.
    Üstü sümüklü maske giyenlerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Zira burun altı dediğimiz maske takma methodu kullanılıyor.
    Diğer yandan ofiste maske, sokakta maske insan bunalıyor. Böyle normalleşemeyiz. Hastalığı bölge bölge temizleyip ilerlesek daha iyi olacaktı.
    Ama artık geçti. Şu anda geri dönüş mümkün değil. Özellikle yeni dükkanını açanlar için yıkım olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Bugün bir video izledim Fransaya ait, cafeler tıklım tıklım dolu ve ahali burun buruna, ne oturanlarda ne de yürüyenler de maske filan yok, sanki virüse yakalanan her 5 kişiden birinin öldüğü memleket orası değil.

Herhalde çare yok, salacaz kendimizi biraz.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Şimdi bir haber okudum .Karabükte memleketine bayram tatiline giden işçi 6 kişiye hemen hastalığı bulaştırmış.Toplam karabükte 186 vaka olmuş.10 u ölmüş.Yaklaşık her 19 hastadan biri ölmüş..Yani ne diyeyim bu kadar kolay bulaşan bir hastalık için çok ama çok yüksek bir oran.Ben vaka sayısının artma olasığını nerdeyse kesin görüyorum.Göreceğiz artık.

Virus gucunu yitiriyor diye İtalyan bilim adamlarından acıklama geldi aninda DSO mumkun degil diye acıklama yaptı.Sanki isleri ellerinden gidecek dunyanin tek Saglık sorunu bu aids, ebola, sıtma, kızamık, verem bitti de bu kaldi. Korku pompalamak yerine dengeleyici bir politika izleselerdi inandırıcı olurlardı. Dunyada iyilesen sayisi hasta sayısını gecti. ABD, Brezilya, Rusya vakaların yuzde 40 ina sahip. Oralar da dusus egrisine girse gunluk vaka sayısı 50 bine iner. Enseyi karartmamak lazım. Fakat temkinli de elden birakmamak İran mesela vaka sayısı 700 lerden tekrar 4000 sınırına geldi. Bu is asi ile ya da kitle bagısıklıgı ile oyle ya da boyle bitecek. Asıya inaniyorum buna biz de hazırlanmalıdır. Dun Kanada 37 milyon tek kullanımlık siringa siparis etti para odeyerek. Biz de son ana birakmadan alsak iyi olur. Ası bulunsa o zaman 6 milyar sırınga mı uretilecek o anda. Hayirlisi olsun. YTD

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Şimdi bir haber okudum .Karabükte memleketine bayram tatiline giden işçi 6 kişiye hemen hastalığı bulaştırmış.Toplam karabükte 186 vaka olmuş.10 u ölmüş.Yaklaşık her 19 hastadan biri ölmüş..Yani ne diyeyim bu kadar kolay bulaşan bir hastalık için çok ama çok yüksek bir oran.Ben vaka sayısının artma olasığını nerdeyse kesin görüyorum.Göreceğiz artık.
    186 hastaneye giden hasta sayısı o. Hastanelik olmayan 50 katı. Yani gerçek ölüm oranı binde 2.

7. Koronada dengeleri değiştiren şey test kapasitelerinin artması oldu. Eğer cok test yaparsanız, büyük salgın olmasını engelleyebiliyorsunuz. Pandemik değil endemik düzeye iniyor hastalık. Yani günde 1-2k vaka ve 20-30 ölü ile aşı bulana kadar gidebiliriz. Tek zorlu dönem sert kış aylarında olacaktır, onda da ekstra önlem alırlar.

Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    186 hastaneye giden hasta sayısı o. Hastanelik olmayan 50 katı. Yani gerçek ölüm oranı binde 2.
    50 değil 10 katı.Her klinik bulgusu olana karşılık 10 vaka var.Aslında 1800 vaka var kabul etmek lazım.180 de bir ölüm diye düşünün o halde.

Sayfa 96/1001 İlkİlk ... 46869495969798106146196596 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •