Sayfa 637/1001 İlkİlk ... 137537587627635636637638639647687737 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 5,089 - 5,096 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sık sık sahibinden sitesine takılırım.Öylesine ev araba bakarım.Öyle ilanlar oluyor ki.Sahibinden satılık DÜKYAN,Sahibinden satılık LÜKÜS DUBLEKİS ,satılık RESİSTANS VS fiyata bakıyorsun 1.5 milyon 2 milyon.Okuma yazması şüpheli adamın sattığı malın fiyatına bakıyorsun kendi eğitimine o malı almak için kaç yıllık emeğini harcaman gerektiğine bakıyorsun mal kim bazen kafan karışıyor))))))Eğitimli kesimin alım gücü benim 55 yıllık hayatımda hiç bu kadar düşmemişti.Onca kriz gördüm bu kadar alım gücünün yerlerde süründüğü dönemi ben hatırlamıyorum.Zaten asgari ücretliyi saymıyorum,korkarım bizde de yakında evsizleri sokaklarda görmeye başlarız,kartonu kapan yollarda yerlere oturmaya başlarsa şaşırmam.
    Sayın Hakem bizde aile bağları güçlü olduğu için sokaklarda çok fazla evsiz görmeyiz ama bu anlayış devam ettiği müddetçe hepimiz fakirlikte buluşacağız,dünyada hiçbir ülke 7 milyonun üzerinde vasıfsız ve aralıksız üreyen bir kitleye bakarak,aynı zamanda en az 2 milyon sadece sosyal yardımla geçinen aileyi idare ederek refaha çıkamaz,sat,sat nereye kadar?istedikleri kadar algı,baskı vb yapsınlar,çorba kaynamamaya başlayınca önce hüloğ diyenler bağırmaya başlar ama olan bizim kaybettiğimiz yıllara olur...

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sık sık sahibinden sitesine takılırım.Öylesine ev araba bakarım.Öyle ilanlar oluyor ki.Sahibinden satılık DÜKYAN,Sahibinden satılık LÜKÜS DUBLEKİS ,satılık RESİSTANS VS fiyata bakıyorsun 1.5 milyon 2 milyon.Okuma yazması şüpheli adamın sattığı malın fiyatına bakıyorsun kendi eğitimine o malı almak için kaç yıllık emeğini harcaman gerektiğine bakıyorsun mal kim bazen kafan karışıyor))))))Eğitimli kesimin alım gücü benim 55 yıllık hayatımda hiç bu kadar düşmemişti.Onca kriz gördüm bu kadar alım gücünün yerlerde süründüğü dönemi ben hatırlamıyorum.Zaten asgari ücretliyi saymıyorum,korkarım bizde de yakında evsizleri sokaklarda görmeye başlarız,kartonu kapan yollarda yerlere oturmaya başlarsa şaşırmam.
    Buradan eğitimli kesimin katma değer üretmediği sonucuna ulaşabilir miyiz. Sonuçta eğitimli kitlenin artışına bağlı olarak katma değerin artması ve toplam gelirin yükselmesi beklenirdi. Bizde eğitimli kitle artarken katma değer artmadığı için ortalama gelir düştü. Diğer yandan rant ekonomisi alıp yürüdüğü için, gelirin eğitimle ilgili korelasyonuda ortadan kalktı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,827
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bu sitede 1 yillik tahmin, 1 usd = 11.445 TL

https://gov.capital/forex/usd-try/
    İlginç bir site, yalnız gün gün takip edince artışlar makul gibi görünürken 2 Ağustos 2021 için 8,90 verirken, 3 Ağustos 2021 günü 11,44'e geçmiş. Bir günde devasa bir artış görünüyor, o gün ne olmasını bekliyorlara artık?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,827
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Buradan eğitimli kesimin katma değer üretmediği sonucuna ulaşabilir miyiz. Sonuçta eğitimli kitlenin artışına bağlı olarak katma değerin artması ve toplam gelirin yükselmesi beklenirdi. Bizde eğitimli kitle artarken katma değer artmadığı için ortalama gelir düştü. Diğer yandan rant ekonomisi alıp yürüdüğü için, gelirin eğitimle ilgili korelasyonuda ortadan kalktı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bence eğitimli kitle uzun zamandır işe ve dolayısıyla üretime katılamıyor.. Eğitimsiz, liyakatsiz ve tek özelliği kör kütük itaat olan bir kitle başta devlet kadroları olmak üzere bütün işleri dolduruyor. akapeden önce belli kadroları dolduran eğitimli ve liyakatli kişilerin sayısı giderek azalırken oranları da otomatik olarak düşüyor. Herşeyi kalitesini bozan bu iktidar insanların kalitesini de mağma seviyesine indirdi maalesef...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bence eğitimli kitle uzun zamandır işe ve dolayısıyla üretime katılamıyor.. Eğitimsiz, liyakatsiz ve tek özelliği kör kütük itaat olan bir kitle başta devlet kadroları olmak üzere bütün işleri dolduruyor. akapeden önce belli kadroları dolduran eğitimli ve liyakatli kişilerin sayısı giderek azalırken oranları da otomatik olarak düşüyor. Herşeyi kalitesini bozan bu iktidar insanların kalitesini de mağma seviyesine indirdi maalesef...
    Bu rezil durumu da ne yazık ki 100 yılda düzeltemeyiz.

6. Dow Jones + 235

Nikkei + 485.38 Kapandi.

7. Altin Oz 1977.50

8. Petrol WTI + 40.60

Sayfa 637/1001 İlkİlk ... 137537587627635636637638639647687737 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz