Sayfa 1000/1001 İlkİlk ... 50090095099099899910001001 SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 7,993 - 8,000 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Peki serbest ise niye bir akrabasına bankamatik kartını verip 2-3 senede bir toplu parayı almaya geliyorlar ve yanlarında götürüyorlar ki .

Niye bu yolu izliyor hepsi madem yasal benim bildiğim oraya bildirmiyorlar .

Bildirseler bir kısım kesinti olabiliyor diye biliyorum direk yaşamadığım çevremdekilerden duyduğu kadarıyla

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Eger GER'de yasiyorsa (diger ülkeleri bilmiyorum) TR'de aldiginiz emekli maasi vergiye tabii. Vergi beyani vermek zorundasiniz ve TR'de aldiginiz emekli maasinin bir bölümü (fazla detaya girmek lazim) burada vergi hesaplanirken göz önüne alinir.

Ancak söyle basit olarak anlatayim: 2005 civari emekli olup toplamda aylik 2000 EUR emekli geliri olan (her 2 ülkenin toplami) bir kisi GER'de 1 cent vergi ödemez.

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Turkiyede yaşayan almancıların metodu
    Burda işe girip maaşını alıp
    Yılda bi almanyaya gidip
    İşsisiz çoluk çocuk acız yalan beyanı ile
    İşsizlik maaşı edinme
    Bu şekilde almanyayı dolandıran kıyamet sayıda insan var sanırsam
    Doçland devleti göreve
    Haha
    Ötekileri bilmiyom
    Ama doçland a fena sokuyolar Alman miki filmleri halt etmiş bunun yanında
    Finansal manada
    Bu cihette yani
    Vardir dedigin tipler, ama kiyamet kadar degildir kanimca
    Docland'i hic merak etme, onlar öyle bir sokuyorlarki, Docland'a sokuyorum zannedenlere soktuklari/sokacaklari kazik devasa

3. sadece emekli maaşı olayı değil ki
    mesela eski fabrika işçileri (o bildiğimiz fötrlü, köy kooperarifleriyle, işçi bulma kurumuyla vs. giden, 60lı 70lı yılların işçileri) zamanında
    Türkiye'deki çocuğu, zamanla torunu için bile para verdi Almanya
    bakın torunu diyorum
    mesela babası devlet memuru ise ona torun parası ödemiyor ama babası işçiyse, esnafsa ona ödüyor.
    (şimdiki iş sözleşmelerinde artık böyle yan haklar pek yok) ama eski sözleşmelerde (o, senede 5 hafta izin verilen, 4-5 bin doçe mark maaş verilen zamanlarda) ...
    Sanıyor musunuz ki torununun babasının işini doğru beyan etti o Hozatlı, Çorumlu, Karamanlı, Maden'li amcam?

Tabi ki etmedi...
    Daha bunun gibi benim bildiğim yüzlerce olay var.

Bir veri paylaşsa Türkiye, çarşı karışır. Hilesi hurdası olmayan gurbetçi binde birdir.

Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    sadece emekli maaşı olayı değil ki
    mesela eski fabrika işçileri (o bildiğimiz fötrlü, köy kooperarifleriyle, işçi bulma kurumuyla vs. giden, 60lı 70lı yılların işçileri) zamanında
    bakın torunu diyorum
    mesela babası devlet memuru ise ona torun parası ödemiyor ama babası işçiyse, esnafsa ona ödüyor.
    (şimdiki iş sözleşmelerinde artık böyle yan haklar pek yok) ama eski sözleşmelerde (o, senede 5 hafta izin verilen, 4-5 bin doçe mark maaş verilen zamanlarda) ...
    Sanıyor musunuz ki torununun babasının işini doğru beyan etti o Hozatlı, Çorumlu, Karamanlı, Maden'li amcam?

Tabi ki etmedi...

Bir veri paylaşsa Türkiye, çarşı karışır. Hilesi hurdası olmayan gurbetçi binde birdir.
    Veri paylasimi böyle verileri kapsamiyor ki, bir sey olsun.
    GER'de yasayip TR'de geliri olanlarin verilerinin paylasiminda olay.
    Mal varligini dahi kapsamiyor henüz bu veri paylasimi (emlak, arsa vs.). Üstünde calistiklari yeni versiyonunda mal varligi ve su anda dahil olmayan varliklar da dahil edilmis.

5.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Veri paylasimi böyle verileri kapsamiyor ki, bir sey olsun.
    GER'de yasayip TR'de geliri olanlarin verilerinin paylasiminda olay.
    Mal varligini dahi kapsamiyor henüz bu veri paylasimi (emlak, arsa vs.). Üstünde calistiklari yeni versiyonunda mal varligi ve su anda dahil olmayan varliklar da dahil edilmis.
    paylaşmadıklarını
    hele şu anda hiçbir şey paylaşmadıklarını biliyorum...ben sadece örnek olarak söyledim.
    örnek çok oradan malulen emekli olup (krank alıp) burada iş kuran (ve bildirmeyen), buradaki kira gelirini bildirmeyen, burada sigortacı ile anlaşıp sahte hastane faturaları düzenleyen...

Ama Türkiye paylaşıma yanaşsa (ya da mecbur bırakılsa, mesela bir kredinin uzatılması için şart olarak?) ve Almanya bir inceleme başlatsa, bunları bulmak hiç zor değil. Bakarsınız ileride olur mu olur?

bu sene Sırbistan yollarda, yasal sınırın üzerinde fiziki euro getirenlere çok el koydu mesela, ülkeler bir aksiyon almak isterse, yapabilecekleri şey çok.

6.  Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    sadece emekli maaşı olayı değil ki
    bakın torunu diyorum

Tabi ki etmedi...

Aynı hissiyatlardayım
    Hatta buraya gelen gavur turiste bi sor
    Memleket on numara Der sana
    Misafirperverlik güleç yüz vs vb
    Ama Belki de sırf o gubbetçiler engel Bize
    AB üyeliğine Yani
    Kim bilir?
    AB illallah ettiyse daha . İş zor
    Ya millet diyo ab hristo birliği felan ben dotumlen guluyom net ikiyuzyıldır sırf oylemesine takan varsa onu takıyodur kimsenin umrunda değil ya avrupada moda arap iranlı Türkle evlenme çunki daha sadıklar Diye adamın umrunda değil o şeyler ya ama tabi finansal beyandada naaa daha sadık bilakis tam tersi demekki))

Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    paylaşmadıklarını
    hele şu anda hiçbir şey paylaşmadıklarını biliyorum...ben sadece örnek olarak söyledim.
    örnek çok oradan malulen emekli olup (krank alıp) burada iş kuran (ve bildirmeyen), buradaki kira gelirini bildirmeyen, burada sigortacı ile anlaşıp sahte hastane faturaları düzenleyen...

Ama Türkiye paylaşıma yanaşsa (ya da mecbur bırakılsa, mesela bir kredinin uzatılması için şart olarak?) ve Almanya bir inceleme başlatsa, bunları bulmak hiç zor değil. Bakarsınız ileride olur mu olur?

bu sene Sırbistan yollarda, yasal sınırın üzerinde fiziki euro getirenlere çok el koydu mesela, ülkeler bir aksiyon almak isterse, yapabilecekleri şey çok.
    Ileride cok seyler olacak, orasi kacinilmaz.
    Sahtekarlik yaparak bir seyler kazanmaya calisanlarin ortaya cikarilmasi da kötü bir sey degil, desteklerim
    Ancak GER kendi acisindan, uluslararasi anlasmalari da zorlayarak, yasalar cikariyor ve insanlari cifte vergilendirmeye vs. zorluyor (TR'de yapiyor ayri).
    Ülkeler kendi imzaladiklari anlasmalara uymuyorlar ama insanlardan cikardiklari her yasaya uymalarini istiyorlar/zorluyorlar. Begenmiyorsan mahkemeye git diyor.

Ancak söylediklerinizde haklisiniz. Veri paylasimi basladigi andan itibaren bir cok sey (bilincli veya bilincsiz yapilan) kabak gibi ortaya cikacak.
    Burada bilinmesi gereken ülkeler veri paylasmasini nasil yapacak. Yani hangi kriterlerde yapacak. Cünkü anlasmalari yazildigi gibi uygulamiyorlar. Kendi islerine nasil geliyorsa öyle uyguluyorlarlar. Görecegiz ne olacak.

Sanmayın ki Almanyada ve diger Avrupa ülkelerinde kayıt dışı ekonomi yok.!!
    Hemde kralı var.!!
    En gelişmiş olanı hollanda modeli.!!!
    Bu işi yapanlar her türlü önceden kendini koruma alır.!!!
    50.000 euro sermayeli ortaksız gmbh (Ltd)kurarak .!!
    Her türlü işlemi kolaylıkla yapar.!!
    Arabanın kralına biner.!!
    Vergi vermez!!!!
    Tüm araba masraflarını vergiden düşer
    Protokol yemeği diye yedigini içtigini vergiden düşer
    Tüm seyehatlar tatil dahil
    Bunlar hep gider.!
    Proforma fatura ile her ülkeye para transfer yapar.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 1000/1001 İlkİlk ... 50090095099099899910001001 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •