Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 1004/1014 İlkİlk ... 450490495499410021003100410051006 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 8,025 - 8,032 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Tartışmanın anlamı yok. Vergi ödenirse herşeye yine zam gelir. Sonuçta burası Türkiye herşeyin maliyeti mümkün olduğunca son kullanıcıya yedirilir.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Gelsin herşeyin vergisi alınsın, kayıt-dışı imkansız hale gelsin...
    Ben ücretli çalışan olarak maaşım elime geçmeden devlet vergisini alıyorsa müteahhitten bilmem kiminden de alsın. Buna işportada simit satan ayakkabı boyayan dahil.
    Herkesten gelirine göre alsın tabii.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by cevdetpaşa Yazıyı Oku
    Senin dediğinin olması için "nerden buldun" diye tabir edilen bir yasa olması lazım.
    Yani dönem başı malvarlığı-dönem sonu malvarlığı-yapılan harcama
    Bu denklemin izah edilmesini isteyen, izah edilemeyince fark üzerinden vergileme yetkisi tanıyan bir maddenin Vergi Usul Kanunu'na ilave edilmesi lazım.

Yoksa düzenlenen faturaların kime ne miktarda olduğunu her ay bildirme zorunluluğu olan ba-bs denen bir alış ve satış fatura sistemi zaten var. Faturaların anlık olarak kayıt altına alınması gelir sahiplerinin gelirlerini otomotik olarak tespit eden bir yöntem olması mümkün değil.

Kısaca "nerden buldun" diye tabir edilen düzenleme olmazsa maliye idaresinin bu günkü kayıtdışılıkla mücadele için yapabileceği pek bir şey yok.
    anlamaz hocam uğraşma.

3.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Yahu kimse kusura bakmasın ama bu lüks konut diye pazarlananların %90 nının sadece adı lüks,standart malzeme belki bir tık üstü kullanılmış ev kümes bile olamaz.Daha fazla kişiyi....(boşluğu siz doldurun) diye üçgen ev biçimleri oluşmuş. 45 m2 daireyi 500 bin tl+ fiyatlarla pazarlamak için bana 30 katlı kule resimleri göstermek veya 2 fitness aletiyle satmaya çalışmak artık sadece müşteriyi enayi yerine koymaktır ve bu sayıda tükendi,o üçgen evler ellerinde patlıyor,haksızlık etme bu evlerin hiç mi lüks yönü yok derseniz...var derim aidatları1+1 ev:45m2:500tl aidat..yemede yanında yat...
    aynen katılıyorum. lüks konut diye sattıkları iki ankastre dışarıdan güzel görünüyor ama binanın yapısı yalıtımı vs nasıldır sorsan bilen anlayan yok. adamlar şartname bile vermiyorlar.

bizdeki bu bilinçsiz ve sonradan görme tüketim alışkanlığı oldukça da bu işler böyle sürüp gider..

4. Adam bilmem kaç blok ile 6 bin konut yapmış... bir mahalleden daha küçük bir alana. Yok havuzu saunası var diye reklam yapıp lüks diye satma derdindr...
    6 bin konut ortalama 2 kisi yaşıyor desen 12 bin kişi...
    Saunanin günde 10 saat açık olduğunu ve saatte 100 kisi faydalanıyor varsayalim....
    Bugün saunaya giren adama tekrar 12 gün sonra sıra geliyor...
    😂🤣😂🤣

5.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Adam bilmem kaç blok ile 6 bin konut yapmış... bir mahalleden daha küçük bir alana. Yok havuzu saunası var diye reklam yapıp lüks diye satma derdindr...
    6 bin konut ortalama 2 kisi yaşıyor desen 12 bin kişi...
    Saunanin günde 10 saat açık olduğunu ve saatte 100 kisi faydalanıyor varsayalim....
    Bugün saunaya giren adama tekrar 12 gün sonra sıra geliyor...
    ��������

ben birkeresinde böyle bir "rezidans" gezmiştim İstanbul Bomonti'de hem de hafta sonu. orda yaşayanların binlerce lira ekstra aidat verme sebepleri olan; havuz, sauna, spor salonu, türk hamamı, vs. komple boştu. sadece koşu bandında 2-3 kişi vardı... herşeyde gayet düzgün çalışıyordu özellikle dikkat etmiştim. Binada doluydu boş daire azdı.

yani durum tam tersi güvenlik, lokasyon, prestij gibi sebeplerden orada oturuyolar heralde diye düşünmüştüm.

6.  Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    ben birkeresinde böyle bir "rezidans" gezmiştim İstanbul Bomonti'de hem de hafta sonu. orda yaşayanların binlerce lira ekstra aidat verme sebepleri olan; havuz, sauna, spor salonu, türk hamamı, vs. komple boştu. sadece koşu bandında 2-3 kişi vardı... herşeyde gayet düzgün çalışıyordu özellikle dikkat etmiştim. Binada doluydu boş daire azdı.

yani durum tam tersi güvenlik, lokasyon, prestij gibi sebeplerden orada oturuyolar heralde diye düşünmüştüm.
    Bomonti demişsiniz daha ne olsun...
    O adamlar buyuk ihtimal ptestijli bi spor salonuna da ayda bilmem nr kadar öduyorlardir... 😂 ama ona da gitmiyorlardir...

7. Boş zamanlarımda sahibinden e bakarım. Özellikle ist avrupa yakası satılık ilanların çoğuna aşinayımdır. Zaten son 1 senedir hepsi dönüp duruyor. Bir emlakçıdan öbürüne oradan sahibinden zat kendisi ilan veriyor ))

https://www.sahibinden.com/satilik-i...ting=price_asc

Şu bakırköy işyeri fiyatlarına bakıyorum. Hepsi özellikle iş hanı ofis vs.. 2 senedir duruyorlar. Fakat fiyatlar da 1 tık gerileme yok. Kimse burnundan kıl aldırmıyor. Kökleşmiş BETON inançları hala sarsılmamış. Fakat SERBEST PİYASA TANRISI çok güzel ÖĞRETENDİR.

Adwords MM kimliğim var.

emlağı geç tüm sektörde durgunluk var. öyle böyle değil hemde.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sayfa 1004/1014 İlkİlk ... 450490495499410021003100410051006 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •