Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 1010/1014 İlkİlk ... 10510910960100010081009101010111012 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 8,073 - 8,080 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bugün markalı meşhur bir inşaat şirketinden aradılar..
    Dediği şu:
    Şu şu bölgelerdeki rezidanslarda kiralık dairelerimiz var *yatırım amaçlı* kiralamayı düşünür müsünüz? ?!?!?!?!!?
    1.500 TL'ye kirala.. sonra 2.500 TL'den kiraya ver (alt-kiralama).. ayda 1000 TL arbitraj karı, daha ne istiyon ? taş attın da kolun mu yoruldu, sermaye riskin de oldukça düşük..

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bugün markalı meşhur bir inşaat şirketinden aradılar. Ben de tam ihtiyacım yok deyip kapatacaktım ki çok acaip birşey söylemeye başladıklarına şahit oldum. Evet söyledikleri çok komikti hatta komik ötesiydi. Ben yanlış mı duyuyorum diye telefondaki kadının cümlesini tekrarlattım.
    Dediği şu:
    Şu şu bölgelerdeki rezidanslarda kiralık dairelerimiz var *yatırım amaçlı* kiralamayı düşünür müsünüz? ?!?!?!?!!?

Hayatımda bu kadar abzürd bir telefon konuşması yapmamıştım. Dedim ki dairelerinizi ben mi kiralayacağım? Yanlış mı anlıyorum?. Evet ben yaptıkları rezidanslardaki dairelerini kiralayacakmışım?!?!?!?!?!

Bugüne kadar satılık için aramışlardı da, kiralık için arayıp ta bölge bölge şu rezidans bu rezidans diyenine ilk defa rastlıyorum.

Satamadığımı bari kiraya vereyim dese yine olmaz, zira aradığı müşteri daha önce satılık evler ile ilgili temas kurduğu müşteri.

Ben bunu daha önce ev satmak için aramıştım, bu nasılsa ev almamıştır ben ona evi kiralayayım gibi abzürd bir mantık mı var, Yoksa çoğu daire ellerinde patladı ne halt edeceklerini mi şaşırdılar da böyle kafası kesik tavuk gibi etrafta dolanıyorlar?
    Sanırım yeni bir satış yöntemi. Bir yıl kiralanıyor, kira süresi sonunda satın almak isterseniz ödediğiniz kiralar satış bedelinden indiriliyor. Tabi bu arada kira ile boy ölçüşen aidatlar şirkete yük olmuyor.

3.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Sanırım yeni bir satış yöntemi. Bir yıl kiralanıyor, kira süresi sonunda satın almak isterseniz ödediğiniz kiralar satış bedelinden indiriliyor. Tabi bu arada kira ile boy ölçüşen aidatlar şirkete yük olmuyor.
     Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    1.500 TL'ye kirala.. sonra 2.500 TL'den kiraya ver (alt-kiralama).. ayda 1000 TL arbitraj karı, daha ne istiyon ? taş attın da kolun mu yoruldu, sermaye riskin de oldukça düşük..
    Benim de tahminim benzer şekilde. Ya kiralama bahanesiyle evi gezdirirken satmaya ikna etmeye çalışacak ya da 1 yıllık kiralama opsiyonu ile belki de önceden ayarlanmış kiracılar ile yatırım değeri yüksekmiş gibi gösterip evi cazip göstererek sonradan satmaya çalışacak ya da bütün bunların kombinasyonu her türlü numarayı deneyecekleri diğer opsiyonel pazarlama taktikleri.

Tabii bütün bu güzellikleri bozan bir dertleri var 500TL'den başlayan aidatlar!!!!. Bu aidatlar ile artık sadece gerçekten orada oturacak olanlara bu evleri pazarlayabilirler. Zira yatırımcı için yüksek aidatlı ev kiralarken ciddi bir risk.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında faaliyet gösteriyorlar.. gayrimenkul yatırımını düşünenleri bu düşüncelerinden vazgeçirerek toplumun toplam refahına katkıda bulunuyorlar, çünkü onları zarar etmekten kurtarıyorlar.. konut almak gibi bir düşünceleri asla olmamasına rağmen bütün günlerini emlak piyasasını takip ederek geçiriyorlar, niye ?? sosyal sorumluluk gereği, yüksek gönüllülüklerinden dolayı hepsine teşekkür borçluyuz.. çoğu on seneden fazladır bu proje kapsamında ve hiç para almadan bu işi yapıyor..
     Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    vatan hizmeti yapıyoruz burada, sen anlayamazsın. ülkenin kaynaklarının boşa betona gitmesini önlemek şerefli bir görevdir.
    kutladık zaten power, şerefli bir görev yapmakta olduğunu(zu) teslim ettik, tebrik ettik.. çünkü temel davanız, ülkenin kaynaklarının boşu boşuna betona gitmesini önlemek- betona gitmesi önlenirse, bütün yerli sermaye teknolojiye inovasyona markalaşmaya verimliliğe falan akacak, her şey süper olacak, bu ülkeyle bu şehirle bu insanla, burdaki hayatla gurur duyar hale gelicez.. sizler de bu ulvi motivasyonla hareket ediyorsunuz, tekrar tebrik ederiz.. 7/24 akla gelen her konuda getirdiğiniz eleştirel bakış, hep daha iyi sebepler için- atatürk'ten bizlere miras bu ülkenin daha iyiye gitmesi, herşeyin daha iyi olması adına.. bütün bunlara yürekten inanıyoruz.. kutluyoruz

bu sitede- bir zeytinlik kurmak karlı olur mu? veya 'dubrovnik'te dönerci açmak' falan iş fikri yada yatırım önerisi olan topiklerde, yada klasik hisse topiklerinde- karşıt düşüncede olanlar %95 baskınlık kurmazlar, kuramazlar.. (mesela ben koniteks hisse topiğini izlerdim eskiden- bu şirket batacak, elinizdeki hisseler tuvalet kağıdı olacak diyen yoktu, demeye kalkanlar (ima edenler) derhal linç edilirdi.. hikayenin sonunda koniteks battı, hisseler tuvalet kağıdı bile olamadı

yoktur başka bir örneği hisse.net'te, ama bu topikte 'asla konut alınmaz' diyenler ezici bir baskınlık kurmuş durumda.. bu özelliğiyle tek olması, hayırlara delalettir inşallah..

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bugün markalı meşhur bir inşaat şirketinden aradılar. Ben de tam ihtiyacım yok deyip kapatacaktım ki çok acaip birşey söylemeye başladıklarına şahit oldum. Evet söyledikleri çok komikti hatta komik ötesiydi. Ben yanlış mı duyuyorum diye telefondaki kadının cümlesini tekrarlattım.
    Dediği şu:

Hayatımda bu kadar abzürd bir telefon konuşması yapmamıştım. Dedim ki dairelerinizi ben mi kiralayacağım? Yanlış mı anlıyorum?. Evet ben yaptıkları rezidanslardaki dairelerini kiralayacakmışım?!?!?!?!?!

Bugüne kadar satılık için aramışlardı da, kiralık için arayıp ta bölge bölge şu rezidans bu rezidans diyenine ilk defa rastlıyorum.

Satamadığımı bari kiraya vereyim dese yine olmaz, zira aradığı müşteri daha önce satılık evler ile ilgili temas kurduğu müşteri.

Ben bunu daha önce ev satmak için aramıştım, bu nasılsa ev almamıştır ben ona evi kiralayayım gibi abzürd bir mantık mı var, Yoksa çoğu daire ellerinde patladı ne halt edeceklerini mi şaşırdılar da böyle kafası kesik tavuk gibi etrafta dolanıyorlar?
    NEF firmasini takip edelim ...
    Yanlis hatirlamiyorsam Amerikali forumdas kurumsal sirket , cok saglam falan demisti , taa ! Amerikada bilinirliligi varmis, millet NEF adini duyunca gormeden projeden dairlerini kapisiyormus , hatta en son acik arttirmayla satisa cikardigi dukkanlari 1 saat icinde kapis kapis gitmis ! Bu yazim bir yerde dursun gunu geldiginde tekrar okuruz.

6. ben bu aidatlar çok yüksek işini anlayamıyorum. neredeyse doğduğumdan beri aynı binada yaşıyoruz. 22 daire var. kendimi bildim bileli de babam yöneticiliğini yapar. mesela 2-3 senedir aidat kışın 700TL ama hesap önümde yapıldığı için biliyorum ki aylık masrafı karşılamak için gereken para bu kadar daha azına olmuyor. daha kiracılardan tık diyen olamamıştır. ne kadar ekmek o kadar köfte. yani kat maliki sormasa bile hesap en düz hesaplardan biri kolaylıkla açıklaması yapılıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Yanlis hatirlamiyorsam Amerikali forumdas kurumsal sirket , cok saglam falan demisti , taa ! Amerikada bilinirliligi varmis, millet NEF adini duyunca gormeden projeden dairlerini kapisiyormus , hatta en son acik arttirmayla satisa cikardigi dukkanlari 1 saat icinde kapis kapis gitmis ! Bu yazim bir yerde dursun gunu geldiginde tekrar okuruz.
    Arayan NEF değildi ama yine meşhur 3 harflilerdendi. Emlak sektöründeki planlama uzun vadeli yapıldığından arz geç ısınır ve geç soğur. Bu nedenle de hızlı düşen talebe karşı belirli bir süre alakasız yüksek arz ve sonuç olarak ciddi bir stok oluşumunu gözlemleyebiliriz. Resmi rakamlara göre istanbulda resmi rakamlara göre şu anda 257.000 boş *sıfır* konut var. Halihazırdaki önümüzdeki 2 yıl içinde oluşacak gecikmeli *fazla* arzın da 500.000 civarında olduğu söyleniyor. Yani 1-2 yıl içinde sadece istanbul'da 750.000 sıfır satılmayı bekleyen konut stoğu olacak. Bu rakamlara satılmayı bekleyen ikinci el konutlar dahil değil.

Bu stoğun eritilmesi için tek çare faizlerin düşmesini beklemek. Bu da şu anki konjonktürde uzun bir zaman demek . (belki 3-4 yıl veya daha da fazlası)
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    bahsi geçen satışın- yok satan dükkanların- nef'in eşi dostu, çalışanların akrabalarına falan yapılan danışıklı bi iş olduğu, satın alanların kullandığı kredilerle aslında şirketin kredi kullanma amacı güttüğü, yani kredi geri ödemelerini de nef'in yapacak olduğu.. falan gibi rivayetler dolaşıyor..

binaenaleyh, bi saat içinde yok satan dükkanlar' kulağa pek inandırıcı gelmiyor

Sayfa 1010/1014 İlkİlk ... 10510910960100010081009101010111012 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •