Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 102/1014 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 809 - 816 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Pardon ama EMLAK BALONU deyince bu anlaşılır zaten, yoksa kimsenin kaliteli konut sayısındaki artışa balon dediği filan yok. 40 katlı abuk binalarda , 20-25 m2 net alan, 400-500 Tl aylık aidatı olan 1+1 dairelere 400-500 bin Tl fiyat istemek BALON değilde nedir ?

Ağaoğlu Maslak 1453 Satılık En Uygun Fiyatlı Acil !!! Süper Lüx

520.000 TL m² 70
    Oda Sayısı 1+1
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...10931167/detay

AĞAOĞLU MASLAK 1453 DE 1+0 FIRSAT RAKAMLI ALTERNATİFLER -- RAC--
    520.000 TL m² 65
    Oda Sayısı 1
    Salon Sayısı 1
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...15337005/detay
    Sn.umutabi sende benle aynı fikirde sın.
    Benim lafım sizin gibi düşünenlere değil...
    Mantar gibi yapilasmaya hızla betonlasiyoruz bunun sonu balondur diye yorumlayanlara sesleniyorum.

Elbet suda bir gerçek ki..
    Her önüne gelen muteahitlige soyundu.
    Bunun acısı çekilecek..
    Kalitesiz yapilasma
    Kontrolsüz yapılasma
    Plansız yapilasma
    Finansal sıkıntılar sonucu muteahitlerin işi yarım bırakıp kaçması.
    Vs.Vs.Vs. uzar gider...

Türkiye'de tekrar söylüyorum.
    Konut balonu yoktur.

Sektörde plansız gelişme ve haksız rant olayı vardır.
    Bu rant algısı tersine cevrilebilirse, fiyatlar hakettiği seviyelere gerileyecektir.

Başımdan geçen bir arsa örneği verecem.
    2010 yilinda 550 m.kare 48k satilaga çıkarılan bir arsayı almadım.2016 yılında 250k ya satıldı..aradaki farka bakın.

Daha da başka bir şey söylemek istemiyorum.

Saygılar..

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    O değil de şu 1+1 evdeki +1 nerede?

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...10931167/detay

10 dakikadır fotoğrafları geçiyorum bulamadım Girişte soldaki oda banyo ise... Balkon mu +1 ?

O ev basbaya 1+0 otel odası. Satabiliyorsa helal olsun Ağaoğlu'na. Allah arttırsın.
    Yok Ağaoğlu zaten kakalamış , kakalananlar şimdi 2. el başkalarına kakalamaya çalışıyor. Forumda bazı forumdaşlar fiyatlar biraz daha gevşerse bu projeden daire alacağını söylüyor demek ki `her kör satıcının bir kör alıcısı var`mış.

Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Mantar gibi yapilasmaya hızla betonlasiyoruz bunun sonu balondur diye yorumlayanlara sesleniyorum.

Bunun acısı çekilecek..
    Kalitesiz yapilasma
    Kontrolsüz yapılasma
    Plansız yapilasma
    Vs.Vs.Vs. uzar gider...

Konut balonu yoktur.

Bu rant algısı tersine cevrilebilirse, fiyatlar hakettiği seviyelere gerileyecektir.

2010 yilinda 550 m.kare 48k satilaga çıkarılan bir arsayı almadım.2016 yılında 250k ya satıldı..aradaki farka bakın.

Saygılar..

İstanbulda ANTHILL RESIDENCE diye gökdelen proje var, buranın arsası bir Ermeni vatandaşındı, arsa yeşil alan olarak ayrılmıştı , 3 -5 milyon gibi bir paraya bugünkü sahibine satıldıktan sonra ne olduysa oldu arsa imara açıldı . Şimdi projede satılan en basit bir daire için istenen para 1 milyon civarı, sonra RANT hırsızlığı GELİŞME diye millete yutturuluyor.

SAHİBİNDEN SATILIK ANTHILL MANZARALI 2+1 FIRSAT 1.350.000 TL
    m² 121
    Oda Sayısı 2
    Salon Sayısı 1
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...08520406/detay

4.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    İstanbulda ANTHILL RESIDENCE diye gökdelen proje var, buranın arsası bir Ermeni vatandaşındı, arsa yeşil alan olarak ayrılmıştı , 3 -5 milyon gibi bir paraya bugünkü sahibine satıldıktan sonra ne olduysa oldu arsa imara açıldı . Şimdi projede satılan en basit bir daire için istenen para 1 milyon civarı, sonra RANT hırsızlığı GELİŞME diye millete yutturuluyor.

SAHİBİNDEN SATILIK ANTHILL MANZARALI 2+1 FIRSAT 1.350.000 TL
    m² 121
    Oda Sayısı 2
    Salon Sayısı 1
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...08520406/detay
    Frankfurt havalimanı çevresinde önce belli alanlar yeşil alan ilan ediliyor bir belediye meclis kararı ile. Sonra Merkel'in tanıdığı bazı kişiler bu alanları ucuzdan topluyor. Yesil alan zaten para etmez diye. Sonra o alanlar için yeni bir imar değişikliği. Hoooop ticaret + konut alanı oluyor...

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

İstanbul finans merkezi deyince paylaşayım dedim

"İstanbul içinse haberler iyi değil. 66. sıraya düşen şehrimiz böylece 9 sıra birden kaymış. Sadece 1 yılda İstanbul neredeyse 20 sıra çakılmış."

http://www.bloomberght.com/yorum/gok...finans-merkezi

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6. Güvenilir sektör uzmanlarına göre gayrimenkul balonu had safhada ve çok sert bir fiyat düzeltmesi kapıda...

Kira geridönüş süresi 15-20 yıl bandına inecek diyor uzmanlar şuan 25-40 yıl bandı ; yani uzmanlara göre il ve semt bazında 35%-50% fiyat düşüşü kaçınılmaz; birçok yerde fiyat düşüşleri başladı.

Ayrıca kiralarda da sert düşüş başladı 25% lerde düşüş var; bu da gayrimenkul fiyatlarındaki suni balonun sürdürülemez olduğunu iyice pekiştiriyor...

Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku

Bunun acısı çekilecek..
    Kalitesiz yapilasma
    Kontrolsüz yapılasma
    Plansız yapilasma
    Vs.Vs.Vs. uzar gider...

Konut balonu yoktur.

Saygılar..

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    sonunda adam akilli bir cevap geldi

thames nehri olsun Londra nin kendi olsun acirsiniz gidip gorun

sonrada Istanbula gelin

arada korkunc fark var
    şizofrenik üyelere sağlık kontrolünden sonra mesaj atma hakkı verilsin. "Londra nin kendi olsun acirsiniz gidip gorun" Amerika'da ne içiyorsunuz, kafalar 1500...

thames nehri kirli bir nehir tamam da *ok atarken elimizi vicdanımıza koyup atalım.

keşke akıla mantığa sığan birşeyler yazılmış olsa da adam akıllı bir cevap vermeye değer diyip cevap versek..

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    ev alana araba bedava tarzı reklamlarda görüyorsunuz mesela. buna benzer uygulamalar konut stoğunu eritmek için yapılan bir çok diğer uygulamaya ek olarak gündemde. yabancılara kolaylık, kdv indirimi, 240 ay kredi , konut sertifikası gibi konuları sık sık duyuyorsunuz.

tüm bunları aslında bir an önce nakite dönmeye çabalayan bir sektör ve bu sektöre göbekten bağlı mevcut zihniyetin adımları olarak görmek mümkün, aslında tok satıcı değiller, bir an önce nakite dönmek endişesi açıkça görülüyor. evet, bir süre bu pozu takındılar, ama geçen her süre ekonomik açıdan zarar ve bunun farkındalar.

ancak bariz olan bir şey var: halkta alım gücünün oldukça erimiş olması.bu konu faizler ile de yakından alakalı, enflasyon rakamlarının olduğundan az ilan edilmesi ve mevduatçıların birikimleri ile inşaat sektörüne ucuz fonlama imkanları oluşturulmaya çalışılması tasarruf sahiplerinin dikkatinden kaçmıyor.
    halkin alim gucu eriyor ama ufacik turkiye nin nufusu 90 milyona yaklasti Suriyelilerin cocuk dogurmalari sayesinde. Bu doganlarin buyuk cogunlugu Istanbula gelecek. Istanbul da ucretler ne kadar dusuk olursa olsun bu insan yiginin potansiyel talebi Istanbul ve civarindaki REEL fiyat artisini surekli hale getirir

Sayfa 102/1014 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •