Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 151/1014 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Dogru eskidende bu tur isler vardi..Ama ne bu kadar yaygin nede bu kadar olcusuz ve mafya vari yapilirdi....Bunun en onemli sebeplerinden baslicasi son 10 yil icinde cok basli devletin kendi icinde yasadigi kaos ve savas halidir......Yasalari uygulayacak kurumlar adeta felc olmus durumda....En basta yargi kurumu olmak muzere butun resmi kurumlar agir hasar ve zarar gordu......Bundan boyle her sey yolunda gitse bile resmi kurumlarin tekrar dogru sekilde calismaya baslamasi en az 5-10 yili bulur..iste bu tur kaotik ortamlar yolsuzluk ve kacakciligin kamuoyunun gundeminden dustugu, tavan yaptigi ve altin cagini yasadigi zamanlardir...Mesela devlet otoritesinin zayifladigi yada gevsedigi zamanlarda Doguda kacakcilik zirve yapiyor...Son bir yilda hizla inise gecti..Benzer durum Batida yolsuzluklar icin soz konusudr.......

Abicim bu yazdiklariniz yasaya gore noktasi ve virgulune kadar dogrudur...Ama ne yazikki sadece kagit uzerinde gecerlidir...Bundan oteye hukmu gecmez...

İmar planı belediyelerin yetkisinde...Belediyeler istediği zaman ve istedigi sekilde imar plani degistirme gucune sahipler...izin almasi gereken diger kurumlarada elleri ulasabiliyorlar.....yazdiklarimin hepsi cevremde yasanilan ve sahit oldugumuz seyler......az bile yazmisim aslinda....Gecen bir tanidigim ayni sorunlari yasiyordu...Birisinde islek bir caddede bulunan arsasina harac almak icin koyulan yesil alan kararinin kaldirilmasi icin digeride ta 2003 de yaptigi bir binaya iskan izni almak icin..isini halletti ama adamida yolunmus tavuga cevirdiler......Belediyelerin imar planinda H(yukseklik) pek konusulmaz...Torba ve posetlere koyulacak para konusulur..H sinirlari orada bitiyor....Bu isler artik mafyavari dereceye kadar geldi...Belediyelerde rusvet almayan ve simdilik almaya imkani olmayan bir copculer kaldi......Bugun bazi ilce belediye baskanlarinin akrabalarinin adina kayitli oldugu mal varliklarin degeri insani hayrete dusuruyor.......Ulkenin icine dustugu kaotik ve olagan ustu hal durumunda kim bunlari gundeme getirebilir?..Gundeme getirsen bile kamuoyunun ne kadar dikkatini ceker...yada herkesin birbirini sucu bucu diye yaftalandigi bu hassas surecte hangi yargi bu isin pesine dusmeye cesaret edebilir?.....
    İmar planı yetkisi belediyelerde olsa da dediğiniz işlerin 2000 den once olduğu kadar kolay olduğunu sanmıyorum.Akp li bir büyükşehirde sehrin ortasında 3 dönümlük çarşı imarlı bir arsayı 15 yıldır konut imarına dönüstüremediğimize şahidim.Hatta akp ye yakın müteahhitlerde işin icine girmesine rağmen onlarda yapamadı.Rüsvet vb..ile kesinlikle çözülemedi.Onlarca müteahhit ilgilendi hicbiri yapamadı.Basit bir imar planı değişikliği üstelik..Önünde bir engel filan da yok.Arsanın bulunduğu alan zaten konut alanı ve işyerlerinin orada iş yapması mümkün degil.Tabii bu demek değil ki rüsvet vb. belediyelerde yok ama soylediginiz kadar yaygın olduğunu hic sanmıyorum.Güneysu'nun söylediklerine aynen katılıyorum.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yazılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.Yazılarım kişisel görüşlerimden ibaret olup size uygun olmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by ihtiyar Yazıyı Oku
    Sn. M3RT85 , benden alıntı yaparak cevap yazmışsınız. Ama yanlış alıntı yapmışsınız. Benim asla böyle bir yazım yok. Lütfen düzeltiniz. Benim adımı almış, başkasının da yazısını alarak aynı kareye koymuşsunuz. İçeriği önemli değil ama şık olmamış.
    Haklısınız. Realtor isimli kullanıcıya ait yazı alıntı yap seçeneğine tıklayınca sanki sizinmiş gibi gösteriyor.Kusura bakmayın, kasıt yoktu.

3.  Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    İmar planı yetkisi belediyelerde olsa da dediğiniz işlerin 2000 den once olduğu kadar kolay olduğunu sanmıyorum.Akp li bir büyükşehirde sehrin ortasında 3 dönümlük çarşı imarlı bir arsayı 15 yıldır konut imarına dönüstüremediğimize şahidim.Hatta akp ye yakın müteahhitlerde işin icine girmesine rağmen onlarda yapamadı.Rüsvet vb..ile kesinlikle çözülemedi.Onlarca müteahhit ilgilendi hicbiri yapamadı.Basit bir imar planı değişikliği üstelik..Önünde bir engel filan da yok.Arsanın bulunduğu alan zaten konut alanı ve işyerlerinin orada iş yapması mümkün degil.Tabii bu demek değil ki rüsvet vb. belediyelerde yok ama soylediginiz kadar yaygın olduğunu hic sanmıyorum.Güneysu'nun söylediklerine aynen katılıyorum.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Siz muhtemelen istanbul disindaki bir buyuk sehirden bahsediyorsun....Imar Yolsuzlukluklarin ve rusvetin cigirindan ciktigi sehirler Istanbul ilceleri ve kayyum atanmadan onceki HDP belediyeleri idi...Anadolunun geneli bu kadar kotu olmadigini bende boliyorum......Aldigim son duyumu soyluyorum...Anadolu yakasinda yiyiciligi ile meshur, yeni gelisen vede ismi degismis bir ilce belediye baskani is ortaklari ile birlikte Silivri de 50 donumu imarli 450 donumu imarsiz bitisik 500 donum arazi almis...Su anda o araziye villa imari cikarmak icin ugrasiyorlar....Bu kadar devasa bir araziye imar cikarsa bu o arsanin sadece imar degisikliginden dolayi oldugu yerde 300-400 milyon prim yapmasi demektir.....

4.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Siz muhtemelen istanbul disindaki bir buyuk sehirden bahsediyorsun....Imar Yolsuzlukluklarin ve rusvetin cigirindan ciktigi sehirler Istanbul ilceleri ve kayyum atanmadan onceki HDP belediyeleri idi...Anadolunun geneli bu kadar kotu olmadigini bende boliyorum......Aldigim son duyumu soyluyorum...Anadolu yakasinda yiyiciligi ile meshur, yeni gelisen vede ismi degismis bir ilce belediye baskani is ortaklari ile birlikte Silivri de 50 donumu imarli 450 donumu imarsiz bitisik 500 donum arazi almis...Su anda o araziye villa imari cikarmak icin ugrasiyorlar....Bu kadar devasa bir araziye imar cikarsa bu o arsanin sadece imar degisikliginden dolayi oldugu yerde 300-400 milyon prim yapmasi demektir.....

Kayyum atanan belediyelerden kaç tanesinin başkanı hakkında imar yolsuzluğu ve rüşvetten dolayı dava açılmış?

Ortada dolaşan bir danıştay raporu var, bir belediyenin çalışanlarından ayda 20 tl dernek kesintisi yapılması ve usulsüz personel ataması iddiaları dışında sizin bahsettiğiniz türden iddialar yok.

Personel atamaları zaten her zaman usulsüzlük iddialarına açıktır. Diyarbakır'ın kayyumunun ilk işi de AKP'li Ensarioğlu'nun yeğenini belediyeye müdür yapmak olmuş zaten.

5.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Kayyum atanan belediyelerden kaç tanesinin başkanı hakkında imar yolsuzluğu ve rüşvetten dolayı dava açılmış?

Ortada dolaşan bir danıştay raporu var, bir belediyenin çalışanlarından ayda 20 tl dernek kesintisi yapılması ve usulsüz personel ataması iddiaları dışında sizin bahsettiğiniz türden iddialar yok.

Personel atamaları zaten her zaman usulsüzlük iddialarına açıktır. Diyarbakır'ın kayyumunun ilk işi de AKP'li Ensarioğlu'nun yeğenini belediyeye müdür yapmak olmuş zaten.
    Hocam malum medya atıyor yalanı. Bunlar da sazan gibi alıyor.
    Yolsuzluk vs durumlarda kayyuma falan gerek yok ki.
    İçişleri başkanının doğrudan görevden uzaklaştırma yetkisi var....

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku

Kayyumdan once HDP belediyelerindeki harcamalar, kadro alimlari, imar ve insaat ruhsatlari vs isler tamamen PKK tarafindan karar verilirirdi. Belediye Baskanlari birer kukla yada militan idi...Orgutun binlerce sehir milisi disardan maasa baglanmisti.

7.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    ???? belediyelerindeki harcamalar, kadro alimlari, imar ve insaat ruhsatlari vs isler tamamen ????? tarafindan karar verilirirdi. Belediye Baskanlari birer kukla idi....
    ??? yerine hangi iki kelimeyi koyarsanız anlam bozulmaz...
    😂😂😂

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bu sürece gelene kadar devlet ne yapıyordu. ?

onlarda başka arsalarlamı ilgilenmekle meşguldü ozaman yazdıklarınızdan böyle çıkıyor.

Sayfa 151/1014 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •