Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 152/1014 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. ---- DEVEYE DİKEN İNSANA ....... YARANIR ----- Atasözünün doğruluğunu test ettim.
    38 daireli apartmanda tek emekli ( yaşlı ) benim. Sokağımıza ve apartmanımıza doğalgaz yeni geldi. Müteahhit yönetici ve iki dairesi var. Isınma merkezi sistem ama mutfak - banyo da elektrikli ve tüplü sistem. Müteahhit 'e ( yöneticiye ) '' apt. na kolon hattı döşetelim, isteyen daireler mutfak ve banyo için gaz hattını kendisi yaptırır. Bunun için bir Kat malikleri toplantısı yap'' dediğimde ; '' Abiciğim, bu millete iyilik yaramaz. Uğraşırız, yaptırırız bir de iftiraya uğrarız '' dedi. Ben , anadolunun saf insanı olarak '' Olur mu öyle şey, insanlar yoğun çalışıyor, ben ve sen de zaman çok.Armut.com ' a bir ilan verelim , teklifleri alalım, en uygun fiyat verene yaptıralım. Rahatlığı ve ekonomikliği gören komşular teşekkür ederler '' dedim. kendisi de - tamam abi sen hallet bana düşen neyse yaparım. dedi.
    8 tane firma ile yüz yüze görüşerek 2 tanesini apt. da dairesine doğalgaz alacak olanlarla toplantı düzenleyerek fiyat kırdırmak ve şeffaf pazarlık istedim. Akşam 21 de toplandık. 23 komşu katıldı. Herkes sorularını, ödeme şartlarını ve özel istediği ( şofben markası gibi ) söyledi. Bireysel sözleşmeler hazırlandı. Tam dağılacak ken , dairesine doğalgaz istemeyen bir komşu '' Yahu bu kadar koşturmacayı, emeği, eforu bir çıkarın olmasa neden yapasın ? Sen dairen için para ödeyecekmisin yoksa komisyon olarak mı yapacaklar ? '' demesin mi. O anda bütün beynim uyuştu ve kontrolden çıktım. Yöneticinin neden bu işe soğuk baktığını anladım. Diğer insanlara dönerek '' hadi bu adam provakatör diyelim , siz neden tepki vermiyorsunuz, oysa ben zaten daireme doğalgaz bağlatmayacaktım, bunu çoğunuz biliyorsunuz '' dedim ve firmalara - bu insanlarla artık alakamın olmadığını, kendilerine daire başına 300 tl. fiyat kırdırdığım için özür dilediğimi, artık çekildiğimi- söyleyince çantalarını toplayarak gittiler.

Nankörlük artık çok yayılmış.

2. KENDİME YAZILAR - Mahfi Eğilmez yazıları: Konut ve Balon Meselesinin Analizi
    http://www.mahfiegilmez.com/2017/05/...-meselesi.html

3. vay be, dünyanın en güzel üç şehrinden biri...Barselona da satılan evlerin %12 sini türkler almış...ingilizlerden sonra en fazla konut alan yabancılar türkler olmuş...tebrik ediyorum, güzel tercih yapmışlar..muhtemelen ortalaması 1 milyon euro filandır.

Sen elin arap zengini ülkenden emlak alsın diye vergiyi sıfırla, vatandaşlık ver...ama senin ülkenin zengini, kendini daha rahat ve özgür hissedeveği barcelona ya kaçsın...işte akılsızlık böyle bir şey.

Bu arada barcelona ya kaçan yunanistana kaçan gibi değildir...yunanistana filan giden muhtemelen orta halli, beyaz yaka kesimdir...ama barcelona ya giden bildiğin zengin kesimdir...dışardan para gelsin diye her türlü şaklabanlığı yapıp, kendi zenginimizi kaçırmak büyük başarı...şimdi çıkar iki embesil, ya sev ya terket der...işine gelmeyen gitsin der!!!

http://www.hurriyet.com.tr/turkler-b...-aldi-40450512

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    vay be, dünyanın en güzel üç şehrinden biri...Barselona da satılan evlerin %12 sini türkler almış...ingilizlerden sonra en fazla konut alan yabancılar türkler olmuş...tebrik ediyorum, güzel tercih yapmışlar..muhtemelen ortalaması 1 milyon euro filandır.

Sen elin arap zengini ülkenden emlak alsın diye vergiyi sıfırla, vatandaşlık ver...ama senin ülkenin zengini, kendini daha rahat ve özgür hissedeveği barcelona ya kaçsın...işte akılsızlık böyle bir şey.

Bu arada barcelona ya kaçan yunanistana kaçan gibi değildir...yunanistana filan giden muhtemelen orta halli, beyaz yaka kesimdir...ama barcelona ya giden bildiğin zengin kesimdir...dışardan para gelsin diye her türlü şaklabanlığı yapıp, kendi zenginimizi kaçırmak büyük başarı...şimdi çıkar iki embesil, ya sev ya terket der...işine gelmeyen gitsin der!!!

http://www.hurriyet.com.tr/turkler-b...-aldi-40450512
    500binlik ev alana vatandaşlık bedava abicim kim istemez barcelonada yaşamayı? Beyin bedava

5.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    500binlik ev alana vatandaşlık bedava abicim kim istemez barcelonada yaşamayı? Beyin bedava
    500 bin tl değil değil mi? 😣😣😭😭😭

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    500 bin tl değil değil mi? ����������

Keşke TL olsa TL olsa bu forumda işim ne? şimdi sangriam önümde puromu tüttürüyodum Barcelona'da.

EURO malesef. 10 seneye biriktiririm diye umuyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Keşke TL olsa TL olsa bu forumda işim ne? şimdi sangriam önümde puromu tüttürüyodum Barcelona'da.

EURO malesef. 10 seneye biriktiririm diye umuyorum.
    TL deseydiniz hemen burdaki evin satış ilanını veriyordum...😁😁

8.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    TL deseydiniz hemen burdaki evin satış ilanını veriyordum...����

Benim evim olsa yine veririm. Satarım minimum fiyatla yaşayabileceğim bir yer alırım. Kaçan kaçana Likid en önemli varlık şu an.

Sayfa 152/1014 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •