Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 223/1014 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Sayın Discretus,katılıyorum,bugün nette gezerken Fransa nın Cannes kentine ait bir kaç görsele baktım,o ne güzellik,biz de İzmir dahil tüm sahil kentleri rant hırsıyla betonlaşmakta,adamların eski binaları gayet güzel restore edilmiş,çift yönlü yol ve hemen ilerisi plaj,bizde bunun neden olmayacağını siz anlatmışsınız zaten...

2.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Londra gibi bir ada imparatorluk baskentinde bile arka arkaya yasanan teror hadiselerinden sonra Avrupanin her sehri ve her ulkesi dugmeye basildigi an kaotik bir hale gelebiliyor......Her sey bir butona basmaya bagli.....Dunyada belki bu gidisle huzurlu ve sakin cok yer kalmayacak.....Avrupada beklenen ekonomik krizler, goc ve multeci, asiri sag hareketler, ezoterik dini orgutlerin yukselisi gibi sebepler siyasi, sosyal ve ekonomik istikrarin gittikce bozulacagi anlamina geliyor...Artik Avrupa ulkeleri arasinda bile siyasi bir birlik kurulamiyor......tersine cephelesmeler gittikce belirginlesmeye basladi...

Kabbalist derin dunya devleti uzun vadede butun dunyayi top yekun ekonomik, finansal, siyasi, dini, sosyo-kulturel ve askeri bir kaos ortamina goturmeye kararli...Bu defa Batiya bir ayricalik tanimayacaklar gibi gorunuyor....

Bence bu gidisata gore en az kotu etkilenecek ulkeler Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya gibi uzak ada ulkeleri olacaktir.....

Dunyanin pek cok ulkesinde varlikli ve elit insanlar daha huzurlu ve sakin bir hayat icin kendi ulkelerini terk edip baska ulkelerde ev alip yerlesmeye basliyacaklar......Tipki son zamanlarda hakli olarak Turkiyedeki kaotik siyasi ortamdan bunalan ve bikan hatiri sayili bir kesimin daha sakin ve huzurlu bir yasam niyeti yada yatirim amaciyla Ispanya, Yunanistan, ABD gibi ulkelerde ev almasi gibi.....

Ama bununda bir kurtulus yolu olmayacagini dusunuyorum....Hatta yagmurdan kacarken doluya yakalanma ihtimalleri bence epey yuksek........

Ben sahsen olsemde yansamda kendi ulkemde ve topragimda kaynamayi tercih ediyorum. is ve yatirim disinda baska ulkelerde ev alip yerlesmek kendi adima soyluyorum cok mantikli ve ilkeli bir tutum gibi gelmiyor......elbette baskalarinin tercihlerinede saygi duyuyorum...
    Bu olaydan sonra Londrada residans yangini cikti. Resmi rakamlara gore 88 gayri resmi iddialara gore 500 den fazla olu. Bu gecede yine teror olayi olmus.

Portekizde ise saibeli orman yangininda 60 tan fazla insan olmus..
    Avrupada metropollerinde olaylar artarak devam ediyor....Gidisat dahada kotusunu gosteriyor. Yaz aylarinda daha buyuk olaylar bekleniyormus....

Acaba su anda Londrada gayri menkul fiyatlari nu durumdadir??.....Londra bile bu hale gelebiliyorsa Barcelona neki..

Turkiyedeki gergin politik ortamdan kurtulup rahatlamak icin binlerce vatandas Batili ulkelerde Ev aldi.
    Bu iste birde yagmurdan kacarken doluya tutulma ihtimalide var.

sn abartin sanırım türkiyeyi süper güç falan sanıyorsunuz ? çok uzağa gitmeye gerek yok. yunanistan krizi yakın geçmişlerde. yunanistan krizinde bile yunanistan diyorum hani şu küçücük ada parçası.

borsalar tepetaklak olmuştu. ve en önemliside 1.5 sene belini doğrultamamışt borsalar.

londra gibi dünya para transferinin merkezinde bu tip olayların artması hatta ülkede yaşanmayacak seviyeye gelmesi durumunda sizce türkiyede nasıl bir etkisi olur ? veya avrupa birliği karışsa komple. vb..

yabancı ülkelerde terör saldırısı oluyor bakıyoruz okuyoruz % 80 bu olayı gerçekleştirenlerin mutlaka ortadoğu çıkıyor. ve sözde müslüman bunlar.

daha kesin bir ifade ile sorayım türkiyede taş üstünde taş kalır mı ?
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

buarada göktelen göz kararı baktım 30 35 katlı her katta 10 daire var gibi. yangın sabaha karşı herkes uyurken çıktı ise 400-500 kişi bile az kalır.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Londra yangını ile beraber Bbc Türkçede takip ettiğim kadarıyla zenginlerin istila ettiği bölgelerdeki dar gelirli insanların durumu , zenginlerin ve yöneticilerin dar gelirlilerin sıkıntılarına kulak tıkamasıda tartışılıyor.
    Aslında trump, brexit ve macrona bakarsak insanların mevcut düzenin değişmesini istiyorlar. Sıkıntının temelinde dünyadaki zenginliğin %45'nin milyonerlerde olması ve bu miktarın artması yatıyor. Gidişata bakarsak bu değişimlerin hayal kırıklığı olacağını ve radikalleşmenin artacağını öngörebiliriz.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Oturduğum dairenin üst katı satılık. 1850 tl kira veriyorum, üst kata 750k tl para istiyorlar. Göz var nizam var akıl var izan var...
    Ev çok olduğu ve alım gücü yüksek olmadığı için kiralar düşük kalmış durumda .

Yoksa ev fiyatları gibi artmış olsa idi son yıllarda. Kira İstanbul da 3000 liradan başlar nispeten nezih semtlerde yani eski yerleşim olan daha merkezi yerlerde .

Ama bakınca sıfır bina bile anca 3000. Ediyor oda dubleks vs olursa bizim burada .

Yoksa 1500 tl kiraya 3*1 100-120 m2 arası daire bulmak mümkün .

Bende küfür etmek gibi olmasın diye hiç mi teklif vermeyelim mi diyorum Kararsız kaldık

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Bu olaydan sonra Londrada residans yangini cikti. Resmi rakamlara gore 88 gayri resmi iddialara gore 500 den fazla olu. Bu gecede yine teror olayi olmus.

..
    adamlar ilk anda 10 kişi öldü dediler, olaydan 3-4 gün sonra kayıp olanların öldüğüne kanaat getirip rakamı 58 olarak açıkladı..

bizde olsa 5 dakka sonra internet trolleri yangında 2 bin kişinin öldüğünü, binada kaçak kalan 900 suriyelinin bu rakama dahil olmadığını, onların cesetlerinin tayyip'in emriyle kuyuya gömülüp üzerine beton döküldüğünü yazarlardı.. ingiliz muhalifler işi bilmiyor

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    ..

londra gibi dünya para transferinin merkezinde bu tip olayların artması hatta ülkede yaşanmayacak seviyeye gelmesi durumunda sizce türkiyede nasıl bir etkisi olur ? veya avrupa birliği karışsa komple. vb..

daha kesin bir ifade ile sorayım türkiyede taş üstünde taş kalır mı ?
    bu söylemi 2008-2009 finansal kriz günlerinden hatırlıyorum.. citibank'ın battığı bir dünyada garanti bank yada ziraat bank zaten batmış olduğu (hükmen yenik ilan edildiği) varsayılıyordu, türk banka sisteminin sağlam olduğunu söyleyenlerle alay ediliyordu.. alay edenlerin sattığı 1.50 TL garan yada 1.30 kchol hisselerini birileri topluyordu

sonra avrupa ve amerika'da anlı şanlı banka/finans devleri sürü halinde iflas ettiler- ve kamulaştırıldılar (yani devlet hazinesi tarafından kurtarıldılar).. türk bankalarına hiç bir şey olmadı hatta kar büyümeleri yıllık %30 üstündeydi.. türk hazinesinden bankalara tek kuruş kurtarma parası gitmedi..

Sayfa 223/1014 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •