Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 3/1014 İlkİlk 1234513531035031003 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 17 - 24 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. İstanbul anadolu yakasında - ataşehir, tuzla- maltepe- bölgelerinde 2+1 daire yatırımı hakkında fikirlerinizi almak isterim.

hayırlı olsun ...

son günlerde bakanlık tarafından kentsel dönüşüm sürecinin yanlış ilerlediğine ve bunun düzeltileceğine dair beyanlar görüyoruz. özellikle nufusun yoğunluğu ve park/bahce gibi donatıların eksik/yetersiz olması gibi unsurlar ciddi eleştiri konusu.

bu nedenle onumuzdeki donemde şimdi gördüğümüz kumes benzeri yuksek katlı ve yuksek aidatlı evlerin cazibesini yitireceğini söylemek mümkün. zira kentsel dönüşüm devam edecek ancak şu anda nefes almayı imkansızlaştıran yapı yogunluğunu azaltacak bir yöne gitme ihtimali var, özellikle yeni bir finansman modeli kurgulanabilirse, bu ise daha yasanabilir ve cazip ünitelerin inşa edilmesine neden olur, ki bu takdirde 20-30 katlı binalardaki kümes gibi dairelerin yatırım açısından cazibesi daha da azalır.
    Son düzenleme : discretus; 19-02-2017 saat: 20:49.

4.  Alıntı Originally Posted by okan20 Yazıyı Oku
    gecen sene almıştım ben evimi. dolar bazında hesaplarsak çok ciddi zarar var. tl olarak düşünursek aldigım fiyaya anca satarim herhalde gene zarar var. benim tesellim oturmak icin aldim ilk evim onun için fazla düşünmüyorum. ama ikinci ev olarak yatırım için iki kere düşünmek gerek. kira çarpanları çok yüksek. ve su durumda cokta satiliyor gibi gelmiyor daireler. her gün etraftaki satilik sayisi artiyor. fiyatlardada durgunluk hatta gerileme var gibi.

Sent from my GT-I9500 using Android mobile app
    bence yanlış yapıyorsun..zaten oyurduğun ev, satmayı da düşünmüyorsun...neden dolar bazlı zarardayım diyorsun, mesela evin piyasası 100 bin usd olsun, satmak istediğin anda satabileceğin fiyat....sen mesela de ki benim evim 150 bin usd, fiyatı bu...kafana vuran yok, mal senin, keyif senin.

böylece, dlar bazında ciddi zarar değil, kar bile etmiş olursun...mutlu olursun, keyfine keyif katarsın...bak gayet ciddiyim aslında...sen burada evim şu kadar eder, 2 yılda ikiye katlandı diyenlerin nasıl hesap yaptığını sanıyorsun

5.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    son günlerde bakanlık tarafından kentsel dönüşüm sürecinin yanlış ilerlediğine ve bunun düzeltileceğine dair beyanlar görüyoruz. özellikle nufusun yoğunluğu ve park/bahce gibi donatıların eksik/yetersiz olması gibi unsurlar ciddi eleştiri konusu.

bu nedenle onumuzdeki donemde şimdi gördüğümüz kumes benzeri yuksek katlı ve yuksek aidatlı evlerin cazibesini yitireceğini söylemek mümkün. zira kentsel dönüşüm devam edecek ancak şu anda nefes almayı imkansızlaştıran yapı yogunluğunu azaltacak bir yöne gitme ihtimali var, özellikle yeni bir finansman modeli kurgulanabilirse, bu ise daha yasanabilir ve cazip ünitelerin inşa edilmesine neden olur, ki bu takdirde 20-30 katlı binalardaki kümes gibi dairelerin yatırım açısından cazibesi azalır.
    bence hayal aleminden çıkmalısın...bazen günah çıkarma seansı yapıyor istanbulun içine edenler, sen de adamların ciddi ciddi özeleştiri yaptığını sanıyorsun..yanılıyorsun...bunlar gaz alma lafları, kızan-gücenene-bu kadar da olmaz diyenlere mavi boncuk...önemli bir seöim var 2 ay sonra, seçime doğru bu tür gaz alma beyanları sıklaşabilir...dikkate almamak lazım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    897
    2 yılda evin değerinin nasıl arttığının hesabını yaptım. Anlayan anladı, herkesin anlaması lazım değil zaten:D:D

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    bence yanlış yapıyorsun..zaten oyurduğun ev, satmayı da düşünmüyorsun...neden dolar bazlı zarardayım diyorsun, mesela evin piyasası 100 bin usd olsun, satmak istediğin anda satabileceğin fiyat....sen mesela de ki benim evim 150 bin usd, fiyatı bu...kafana vuran yok, mal senin, keyif senin.

böylece, dlar bazında ciddi zarar değil, kar bile etmiş olursun...mutlu olursun, keyfine keyif katarsın...bak gayet ciddiyim aslında...sen burada evim şu kadar eder, 2 yılda ikiye katlandı diyenlerin nasıl hesap yaptığını sanıyorsun
    eyvallah ustadim. dedigini yapacam zaten satma gibi niyetim yok en azindan mutlu olurum hoş üzuldugumde yok kira derdi bitsin yeterki

Sent from my GT-I9500 using Android mobile app

8. Yeni forum ve topik hayırlı olsun.
    Dost dediğin düştüğünde yanında olan değil,kalkman için el uzatandır.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Sayfa 3/1014 İlkİlk 1234513531035031003 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •