Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 424/1014 İlkİlk ... 324374414422423424425426434474524924 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 3,385 - 3,392 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    bu evleri kim alıyor arkadaş.300 e aldığın ev iki sene sonra 600 bin 5 seneye 1 milyon mu olacak.milyon olursa hangi maaş ile ev alacak insanlar.kime satacaksın o evi
    Yer Aydın merkez...sıfır..site.. fiyat 360..
    kira çarpanına şuyuna buyuna bakmıyor insanlar..büyük geniş ferah, istanbulda olsa milyona alamayacağın evleri insanlar alıyor(yatırım değil).. biraz aileden destek biraz birikim biraz kredi..
    herkesin kafası farklı çalışıyor lakin insanlar evvela rahatını düşünüyor.. satılıyor da.. ege de genel olarak sorun yok sanki..aksine fiyatlar şimdilik halen artmakta...

çok pahalı dediğimiz istanbulun bazı bölge fiyatları çokta pahalı gelmiyor gözüme artık..

2. ..biraz aileden destek biraz birikim biraz kredi..

Konusulan rakkam 360.000 TL.

Satiliyor da, demissiniz, size oyle geliyor olmasin.

360.000 i bir araya getirecek kisi sayisi degil Aydin'da, Turkiye'de cok az.

Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    ..biraz aileden destek biraz birikim biraz kredi..

yoo gayette gerçek...mütahitte iki tane kaldı bildiğim..

bu arada topicte emlak konularına rakamlarına ağırlık versek güzel olur...

4.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    ..biraz aileden destek biraz birikim biraz kredi..

burada çoğumuzun atladığı bir nokta var, şu an 50 yaş ve üstü olan insanlar çok kaotik ortamlar gördüğü, internet yaygın olmadığı vb.. sebeplerle mevcut nesil kadar tüketim odaklı değildi.

çocuklarıma birşeyler kalsın psikolojisi ile yaşıyorlardı ( büyük çoğunluğu), ayrıca hiçbirinin emkli olunca dünya turuna çıkmak gibi bir planı da yoktu.

dolayısı mevcut nesil geçmişten gelen birikimi de az veya çok kullanıyor, iyi bir tarla varsa o satılıyor, annenin bilezik satılıyor babanın emekli maaşı kullanılıyor vs...

kalanı içinde x yıl vadeli kredi çekiliyor.

çarklar bu şekilde birkaç yıldır dönüyor ama iki üç neslin birikimini betona gömmenin acısını hep beraber çekeceğiz.

kimse 360 ı bir araya getirmiyor, aileden 100 geliyor, kendilerinde 50 oluyor, kalanı kredi, arada krediyi babalar ödüyor vs...

5.  Alıntı Originally Posted by ryland Yazıyı Oku
    yoo gayette gerçek...mütahitte iki tane kaldı bildiğim..

bu arada topicte emlak konularına rakamlarına ağırlık versek güzel olur...
    gercek olamaz.sonucta turkiye de alim gucu alamanyadan dusuk
    halen Hayal dunyasinda yasayip ulkeyi donanimhaber veya cogu forumda oldugu gibi bitik sanan kesimleri gordukce gulup geciyorum.Bugun ilk evini alanlarin % 90 i evi begenip cebi de uygunsa dusunmeden aliyor.2. ev ile beraber kira carpani vb bakmak durumlari basliyor yatirim amacli alindigindan.
    Benim 780 bin tl lik ev ilanimi 700 e dusursem 10 kere satilmisti simdiye dek.Ve de kasim 2014 te 380 bin tl ye aldim bu evi.
    Insanlar halen 360 bin tl lik evi alacak parayi kim verecek kimsede o kadar yok diyorlar.Fakat sunu unutuyorlar ki ben bu 380 bin tl lik evi sadece 100 bin tl ile aldim.
    Hangi yatirimi veya doviz alimini 1/4 para ile yapabilirsiniz bu ulkede emlak haric?

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    burada çoğumuzun atladığı bir nokta var, şu an 50 yaş ve üstü olan insanlar çok kaotik ortamlar gördüğü, internet yaygın olmadığı vb.. sebeplerle mevcut nesil kadar tüketim odaklı değildi.

çocuklarıma birşeyler kalsın psikolojisi ile yaşıyorlardı ( büyük çoğunluğu), ayrıca hiçbirinin emkli olunca dünya turuna çıkmak gibi bir planı da yoktu.

dolayısı mevcut nesil geçmişten gelen birikimi de az veya çok kullanıyor, iyi bir tarla varsa o satılıyor, annenin bilezik satılıyor babanın emekli maaşı kullanılıyor vs...

kalanı içinde x yıl vadeli kredi çekiliyor.

çarklar bu şekilde birkaç yıldır dönüyor ama iki üç neslin birikimini betona gömmenin acısını hep beraber çekeceğiz.

kimse 360 ı bir araya getirmiyor, aileden 100 geliyor, kendilerinde 50 oluyor, kalanı kredi, arada krediyi babalar ödüyor vs...
    Karı koca çift maaş alanlar bi maaşı krediye gömüp alıyorlar. Ancak sonrasında gelirin bir kısmı krediye bağlanınca mutsuzluk katsayısı artıyor. İş yerinde ve evde huzursuzluk artıyor. Benim gözlemlediğim sistem tersine döndü insanlar eskiden emekli ikramiyesi ile ev alırken şimdi çocuk olmadan önce ev alıp krediyi bitirmeye bakıyor.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    O egeli ben değilim

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Karı koca çift maaş alanlar bi maaşı krediye gömüp alıyorlar. Ancak sonrasında gelirin bir kısmı krediye bağlanınca mutsuzluk katsayısı artıyor. İş yerinde ve evde huzursuzluk artıyor. Benim gözlemlediğim sistem tersine döndü insanlar eskiden emekli ikramiyesi ile ev alırken şimdi çocuk olmadan önce ev alıp krediyi bitirmeye bakıyor.

bu durumun gayet basit bir açıklaması var, gelecekte emekli ikramiyesi gibi bir gelir ya olmayacak olsa bile geçmişe kıyasla çok düşük olacak.

yazdığınız diğer hususlara da katılıyorum, yine de imkanı olanın çocuk için çok beklememesini öneririm.

8. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Kimsenin derdi maasli kesimi ev sahibi yapmak degil emin ol..
    ben is verenim.
    1 sene once dolar kuru 2.8 lerdeyken ve enflasyon bu kadar yokken misal diyorum 2 lira cirom varken bugun ayni musterilerle cirom 4 lira oldu.Cunku gelen her zammi mecburen yansitiyorsunuz ve cironuz buna bagli olarak katlaniyor.
    3 sene once cektigim kredinin aylik odemesi 4000 tl ve o zaman oturdugum evin kirasi 1800 liraydi.su an odedigim kredi ayni ancak oturdugum evin kirasi 3000 tl oldu.
    ..

Burada evden kar ettim derken kirası 3000. evi satarken 2500e oturmaya devam ederim

2yıl önce 625K ya satılıktı 2 yılda satılamadı
    Şimdi 780K

Ticaretten anlamıyorum ama hadi senle ticaret yapalım
    Ben 3000tl kiracım olman karşılığında 625K fiyata bu eve takipim

Zaten sahibindende emsalleri de bu fiyat ama "sen yabancı değilsin"

SAHİBİNDEN SAKLIHAN KONAKLARI NDA
    İlan No: 222462839
    http://www.sahibinden.com/ilan/emlak...22462839/detay

Sayfa 424/1014 İlkİlk ... 324374414422423424425426434474524924 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri