Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 5/1014 İlkİlk ... 3456715551055051005 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 33 - 40 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by investment Yazıyı Oku
    Ben Kiralık Bmw 1.16d joy plus kullanıyorum
    anahtar teslim fiyatı 160 binlerde gözüküyor

http://www.bmw.com.tr/tr/fastlane/bm...1ldGVyLnNlcml9

Aylık 590 euro (kdv dahil ) senelik 25.000 km limiti ile yakıtını koyup biniyorum ...

Avantajlımıdır bilmem ancak ben banka kredisi kullanmıyorum ...

160 bin liranın ticaret yapıyorum senelik %15 maliyeti olsa 24.000 bin liraya geliyor .
    arabanın her sene değer kaybı var
    bakımı kaskosu trafik sigortası
    lastik değşimi
    ayrıca ödediğim kirayı masrafa atıyorum
    2270 tl ye geliyor aylık kiraniz.
    Eğer sadece yakıt koyup biniyor olsanız bile bence biraz pahalı gözüküyor.
    Ancak kaskolu olması sizin için çok büyük avantaj.
    + Nakit iniz cebinizde duruyor.
    +++ Benimle aynı dusuncedesiniz.Kutlarım.😉

Sent from my HTC Desire 816 using Android mobile app

2. Yeni forum hayırlı uğurlu olsun.Çok uzun zamandan beri forumu zevkle takip ediyordum, ben de aranıza katılayım dedim. İzmirde yaşıyorum, İzmir emlak piyasası ile ilgili sorularınıza cevap verebilirim.

3.  Alıntı Originally Posted by smyrna35 Yazıyı Oku
    Yeni forum hayırlı uğurlu olsun.Çok uzun zamandan beri forumu zevkle takip ediyordum, ben de aranıza katılayım dedim. İzmirde yaşıyorum, İzmir emlak piyasası ile ilgili sorularınıza cevap verebilirim.
    Hoşgeldiniz....

Sayın Drift özletti kendini umuyorum oda bir an önce katılır aramıza

4.  Alıntı Originally Posted by smyrna35 Yazıyı Oku
    Yeni forum hayırlı uğurlu olsun.Çok uzun zamandan beri forumu zevkle takip ediyordum, ben de aranıza katılayım dedim. İzmirde yaşıyorum, İzmir emlak piyasası ile ilgili sorularınıza cevap verebilirim.
    sn. smyrna35 , izmir de koordinat diye bir proje sürekli reklamları var internette. Aidatsız, mobilyalı, kira garantili diye..... bu reklamda sanki gizli bir şeyler var gibi.. şeffaf değiller. Nasıl oluyor kira garantisi, aidatsız felan.. aklım yatmadı. Bilginiz varsa paylaşırmısınız ?

5. Hoşbulduk,teşekkür ederim.Proje lokasyon olarak güzel bir yerde ancak 5 yıl kira garantisi nasıl veriliyor anlayamadım.Bana pek gerçekçi gelmedi açıkçası.Ayrıca 1+1 285 bin,2+1 daireler 462 bin TL.2018 Mart ta teslim deniliyor.Oraya yatırım yapılacağına gelişmekte olan bölgelere yatırım öneririm.Kuzey bölgesinde fiyatlar durmadan yükseliyor ancak hala cazip.Devlet yatırımlarının çoğu da o bölgeye yapılıyor.Katip Çelebi ve Bakırçay üniversiteleri,400 yataklı Çiğli Bölge hastanesi,Menemen Plastik Organize Sanayi,15 şubatta ihalesi yapılan Çiğli-Çandarlı otoyolu,Çandarlı Limanı,Aliağa bölgesine yapılan yatırımlar....Bunlar devasa yatırımlar.Seyrek Villakentte 250 bin liraya tripleks bahçeli evler var hala, İzmir-İstanbul otoyolu ilerledikçe buraya ilgi artıyor.3 yıl sonra bu yatırımların çoğu bitmiş olacak.Şu an bu bolgelerden tarla bile alan kazançlı cıkacaktır diye düşünüyorum.Ayrıca Alaçatı ve Seferihisar gibi patlayacak bir yer var Çandarlı diye.Aklınızın bir köşesinde bulunsun.

6.  Alıntı Originally Posted by smyrna35 Yazıyı Oku
    Merhaba sayın smyrna35 ben emekli olup İzmir e yerleşmeyi düşünüyorum bütçem 300-350 bin arası güvenli nezih bir yer olsun isterim nerelerini tavsiye edersiniz. Teşekkür ederim.

Sent from my LG-K535 using hisse.net mobile app

7.  Alıntı Originally Posted by smyrna35 Yazıyı Oku
    Hoşbulduk,teşekkür ederim.Proje lokasyon olarak güzel bir yerde ancak 5 yıl kira garantisi nasıl veriliyor anlayamadım.Bana pek gerçekçi gelmedi açıkçası.Ayrıca 1+1 285 bin,2+1 daireler 462 bin TL.2018 Mart ta teslim deniliyor.Oraya yatırım yapılacağına gelişmekte olan bölgelere yatırım öneririm.Kuzey bölgesinde fiyatlar durmadan yükseliyor ancak hala cazip.Devlet yatırımlarının çoğu da o bölgeye yapılıyor.Katip Çelebi ve Bakırçay üniversiteleri,400 yataklı Çiğli Bölge hastanesi,Menemen Plastik Organize Sanayi,15 şubatta ihalesi yapılan Çiğli-Çandarlı otoyolu,Çandarlı Limanı,Aliağa bölgesine yapılan yatırımlar....Bunlar devasa yatırımlar.Seyrek Villakentte 250 bin liraya tripleks bahçeli evler var hala, İzmir-İstanbul otoyolu ilerledikçe buraya ilgi artıyor.3 yıl sonra bu yatırımların çoğu bitmiş olacak.Şu an bu bolgelerden tarla bile alan kazançlı cıkacaktır diye düşünüyorum.Ayrıca Alaçatı ve Seferihisar gibi patlayacak bir yer var Çandarlı diye.Aklınızın bir köşesinde bulunsun.
    Çandarlı tavsiyenizi anlıyorum. Ancak bence hiç bir zaman alaçatı, seferihisar gibi değerleneceğini düşünmüyorum. Zira denizin içine girmiş, rutubetli bir yer. Sahili pek yok. Aliağa sanayi şehri, bir de çandarlı limanı oldu mu , kirlilik, keşmekeş olur. Çiğli ve villakent için ciddi potansiyel olabilir. Ben seferihisarı 2006 yılı depreminde keşfetmiştim. Herkes satarken almıştım. Ama ben de 2012 de ( erken ) sattım. Esas primi 2014 de yaptı. Şu anda artık kar satışları yoğun.
    Verdiğiniz güzel öneriler için çok teşekkür ederim. Esen kalınız.

8. bir müteahhit kira garantisi veriyorsa- o kiraya konu olan miktarı fiyatın içine baştan koymuş demektir..

başka açıklaması olamaz..

Sayfa 5/1014 İlkİlk ... 3456715551055051005 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •