Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 537/1014 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547587637 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,289 - 4,296 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Dün bir arkadaşım pazar günü olduğu için trafik sorunu yaşamayacağını düşünerek arabası ile çıkmış. (istanbul) Ciddi bir trafikte kalmış. Sonra trafiğin polis tarafından yola enlemesine parkedilmiş bir çekici ile özellikle yavaşlatıldığına şahit olmuş. Muhtemelen tem'deki trafiği yavaşlatarak, araçları 3. köprüye yönlendirmeye çalışıyorlar demişti. Abarttığını düşünmüştüm. Bugün sabah tem'de normal trafiğin üstünde bir trafikte kaldım. Maslak köprüsü altına gelince trafiğin dört şeritten tek şeride, yola bir trafik çekicisinin enlemesine parkedilerek (polis tarafından) tıkandığını kendim gördüm. Herhangi bir asayiş kontrolü yada kaza yoktu. Radyo trafik bu tip durumlarda kaza, yada protokol geçişi vb konuları anında takip eder. Radyo trafikte konuyu biliyor ve yorum getiremiyordu. Bu durum hakkında bilgisi olan varmı?

JET FIDIL`ın İstanbul Bayrampaşada`ki GOLD CAPRICE otel projesinde beton`a para yatıran uyanıklar ne alemde acep? JET FIDIL `ın ne mok olduğunu bile bile paralarını bu herife kaptıranlara diyecek tek lafımız olsun KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ ...

Fadıl Akgündüz'ün Caprice Gold'una fetva veren Cübbeli: Ben de kandırıldım
    http://odatv.com/fadil-akgunduzun-ca...003161200.html

Bu cübbelinin ÖBÜR TARAFTA yatacak yeri varmıdır acep !... Gitti 72 HURİ hayalleri şaklabanın...

JET FADIL gibilere para kaptıranların beyinlerinin çalışma şekilleri incelenirse insanlık adına faydalı olacağını düşünmekteyim.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    suriyelilere kaç tane ev satılmış ?

bu soru doğru bir soru değil, zira tapu kanununa göre 1939 yılından veri TC sınırları içinde suriyelilerin gayrimenkul satın alması yasaklanmıştır.. yasaktır..
    sakami bu?

Peki gazetelerde devamli aldiklari dukkanlar magazalar evler hep haber oluyor

yoksa bir uckagidimi var bu isin?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    türkiye çapında markalı konutların toplama oranı %5, istanbul'da daha yüksek olabilir, diyelim ki %10
    istanbul'da hanehalkı sayısı 5 milyon dolayında olduğuna göre, markalı sitelerdeki konut sayısı 500 bin kadar olabilir, diyelim ki 50 bin satılamamış markalı konut olsun, toplam içinde nedir ki ? 3-5 boş site gördüm diye 'kriz var' diye hükme varılmaz..

mesela japonya'da şu an 8 milyon boş konut var, hiç duyuyor musun- japon emlak piyasası krizde vs

kriz olması için birincil kural- ortada bir borç olması lazımdır.. ya evleri satın alanların mortgage borcu olmalıdır (2008-abd) yada inşaat şirketlerinin kredi kullanarak inşa ettikleri evleri satamayıp tıkanması lazımdır (2011-ispanya).. şu an türkiye'de bu iki borç türü de mevcut değil, mortgage borcu %6 ($50 bn) takibe düşen oranı <%1 ile yer kürenin en düşüklerinden.. müteahhitler ise arsaya para ödemedikleri için (kat-karşılığı) ciddi bir borç taşımıyor..

bir kaç müteahhit sıkışır batar vs bunlar normal piyasadır, hesabını doğru yapamayan gider- onun boşluğunu hesabı doğru yapanlar doldurur.. şu an anadolu'dan bis sürü paralı tip gelip istanbul'da inşaat işine girmeye heves ediyor, çinliler bu sektöre girmek için fırsat kolluyor.. falan filan.. yanlış şehirde kriz bekliyorsunuz, gidin tokyo'da bekleyin
    buna katiliyorum

ABD de emlak krizini cikaran sebep bos evler degildi odenemeyen konut kredileriydi

TR de satilan evlerin yuzde kaci konut kredisi ile satiliyor? Satilsa bile vadesi cok kisa sanirim cogu 10 yillik.

ABD de 40 yil konut kredisi alan arkadaslarim oldu. Turkiye kapitalizmde inanilmaz geriden geliyor. ben size diyeyim 100 yil geriden

Ama bunun ne kadar iyi bir sey oldugunu ileride anlayacaksiniz.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Kuzuyu KURDA teslim etmek için ya akıl sağlığından yoksun olmak lazım yada YANDAŞ olmak lazım ki yandaşlık da geçicidir daha doğrusu YANDAŞ olanlar FIRILDAK olur çoğu zaman, rüzgar tersine dönmeye başladığında G... kılı olacak bir diğerini çok çabuk bulurlar.
    Kısacası bu ortamda 500 kg çok bile çıkmış altın toplama işinden .
    bizim millet cin gibi verirmi altinini devlete hic?

Malum kisi dovizlerinizi bozdurun dedi bizim hemseriler yani Kayserililer dovizlerini bozdurmak icin kuyruga girdiler

ertesi gun de o dovizleri geri almislar

Yermi lan bizimkiler.... Maksat dost alisveriste gorsun

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Realtor Yazıyı Oku
    Dün bir arkadaşım pazar günü olduğu için trafik sorunu yaşamayacağını düşünerek arabası ile çıkmış. (istanbul) Ciddi bir trafikte kalmış. Sonra trafiğin polis tarafından yola enlemesine parkedilmiş bir çekici ile özellikle yavaşlatıldığına şahit olmuş. Muhtemelen tem'deki trafiği yavaşlatarak, araçları 3. köprüye yönlendirmeye çalışıyorlar demişti. Abarttığını düşünmüştüm. Bugün sabah tem'de normal trafiğin üstünde bir trafikte kaldım. Maslak köprüsü altına gelince trafiğin dört şeritten tek şeride, yola bir trafik çekicisinin enlemesine parkedilerek (polis tarafından) tıkandığını kendim gördüm. Herhangi bir asayiş kontrolü yada kaza yoktu. Radyo trafik bu tip durumlarda kaza, yada protokol geçişi vb konuları anında takip eder. Radyo trafikte konuyu biliyor ve yorum getiremiyordu. Bu durum hakkında bilgisi olan varmı?
    sorunda burada

Tokyo da hickimse arabayi sehir ici icin kullanmaz keze NY keza San Fransisco

Istanbulda toplu ulasima karsi bir nefret var garip bir nefret. Herkesin altina bir filo arabasi vermisler araba bedava kasko bedava benzin bedava o yuzden metroya binmiyorlar buda trafigi mahvediyor

metro elbette heryere gitmiyor ama metro+otobuse binmiyor filo arabasi olan. Istanbula gittigimde dikkatimi cekmisti kiminle konussam trafikten sikayet ediyor. neden metro kullanmiyorsun diye soruyorum. Ama oraya metro gitmiyorki.

Yahu metroyla gidecegin yere kadar git oradan taksi minibus herneyse. Yook beyefendi alismis sirketin arabasina asla vazgecilmiyor

8.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    sorunda burada

Tokyo da hickimse arabayi sehir ici icin kullanmaz keze NY keza San Fransisco

Istanbulda toplu ulasima karsi bir nefret var garip bir nefret. Herkesin altina bir filo arabasi vermisler araba bedava kasko bedava benzin bedava o yuzden metroya binmiyorlar buda trafigi mahvediyor

metro elbette heryere gitmiyor ama metro+otobuse binmiyor filo arabasi olan. Istanbula gittigimde dikkatimi cekmisti kiminle konussam trafikten sikayet ediyor. neden metro kullanmiyorsun diye soruyorum. Ama oraya metro gitmiyorki.

Yahu metroyla gidecegin yere kadar git oradan taksi minibus herneyse. Yook beyefendi alismis sirketin arabasina asla vazgecilmiyor
    Şakamı yapıyorsunuz. hariçten gazel okuyorsunuz bu sabah arkadaşımın metrobüse binebilmesi 40 dakika sürmüş. toplu taşıma dediğiniz şey istanbulda insanları hayvan gibi biryerden bir yere nakletmek için var sanki.

GT-I9300 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 537/1014 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547587637 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •