Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 54/1014 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 425 - 432 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Ne güzel hesap kitap yapılıyor...reel getiri işine gelince dolar üzerinden, isine gelince enflasyon üzerinden hesaplanıyor.

Hatta bazı Kayserili tüccar arkadaşlar var, dolar artmazken enflasyon üzerinden hesap yapıyor, 2013 sonrası dolar coşunca dolar a dönüyor, ne güzel hesap.

İki turlu hesap yapılır, ya uzun vadeli(en az 10 sene) döviz artısı+enflasyon farkı,,,ki burada da dolar+Euro kullanılmalı en azından...öyle dolar güçlenince dolara, Euro güçlenince Euro ya göre hesap yapmak yok!!!

Ya da tufe ye bakarsın. Buna göre hesap yaparsin.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    İşte bunu diyorum. Yurtdışında yaşayıp TR'yi öve öve bitiremeyenlere "e gel o zaman" derseniz hepsinin bir bahanesi vardır mutlaka....

Sizin gerekçeniz gerçekten haklı ve makul olabilir. Ancak sizin durumunuzdaki herkesin bir bahanesinin olması çok ilginç.
    SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Oyle bir yaziyorsunki sanki esasinda biz batida cok mutluymusuz cok para kazandigimiz icin hicbir sorunumuz yok laf olsun diye buralara yaziyoruz.

Hayir efendim. Yurtdisinda yasayan Turkler mutlu degiller. Eger mutlu olmaya baslamissa zaten Turklugunu kaybetmistir

Etrafimda "ayda su kadar para onerselerde Turkiye de gidip calismam delimisin" diyen bir suru insan var ama bakiyorsun hepside gitmis hayatlarinda gormedikleri yasamadiklari Istanbuldan kooperatiflere girmisler.

Soruyorum "hem gitmem asla diyorsun hemde gidip oradan ev aliyorsun?" diye. Cevap: E nasil olsa bir gun donecegiz.

3.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Oyle bir yaziyorsunki sanki esasinda biz batida cok mutluymusuz cok para kazandigimiz icin hicbir sorunumuz yok laf olsun diye buralara yaziyoruz.

Hayir efendim. Yurtdisinda yasayan Turkler mutlu degiller. Eger mutlu olmaya baslamissa zaten Turklugunu kaybetmistir

Etrafimda "ayda su kadar para onerselerde Turkiye de gidip calismam delimisin" diyen bir suru insan var ama bakiyorsun hepside gitmis hayatlarinda gormedikleri yasamadiklari Istanbuldan kooperatiflere girmisler.

Soruyorum "hem gitmem asla diyorsun hemde gidip oradan ev aliyorsun?" diye. Cevap: E nasil olsa bir gun donecegiz.
    Çok mutlusunuz demedim. Ama TR'ye dönüp burda çalışmaya ve yaşamaya başlasanız orda olduğunuzdan daha mutsuz olacağınızı düşündüğünüz için dönmüyorsunuz.

2. Yurtdışında mutlu olmanın Türklüğü kaybetmekle ilgisi yok bence. Ayak uydurmak başka bişeydir. Benliğini korumak başka.
    3. İstanbuldan kooperatif meselesi: Bi ik yıl Uganda'da kalan bir arkadaşım anlatmıştı. Adam İngiliz, ingiltere'de emekli olunca birikimi ile Uganda'da kocaman bir çiftlik alıyor. Onlarca çalışan hizmetçi vs. tutuyor. Birikimi İngiltere'de kalksa Londra'da sıradan bir ev alacak kadar. Ama kur farkı, ülkenin sagp falan girince işin içine Uganda'da ağa gibi yaşıyor.
    Sizin o tanıdıklarınız da orda kalsa ortalama bir hayatları olur. Ama buraya gelince direkt birkaç üst sınıfa çıkıyorlar...

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Çok mutlusunuz demedim. Ama TR'ye dönüp burda çalışmaya ve yaşamaya başlasanız orda olduğunuzdan daha mutsuz olacağınızı düşündüğünüz için dönmüyorsunuz.

2. Yurtdışında mutlu olmanın Türklüğü kaybetmekle ilgisi yok bence. Ayak uydurmak başka bişeydir. Benliğini korumak başka.
    3. İstanbuldan kooperatif meselesi: Bi ik yıl Uganda'da kalan bir arkadaşım anlatmıştı. Adam İngiliz, ingiltere'de emekli olunca birikimi ile Uganda'da kocaman bir çiftlik alıyor. Onlarca çalışan hizmetçi vs. tutuyor. Birikimi İngiltere'de kalksa Londra'da sıradan bir ev alacak kadar. Ama kur farkı, ülkenin sagp falan girince işin içine Uganda'da ağa gibi yaşıyor.
    Sizin o tanıdıklarınız da orda kalsa ortalama bir hayatları olur. Ama buraya gelince direkt birkaç üst sınıfa çıkıyorlar...

1) bunun adi belirsizlik. BUrada oturmus duzen var oraya gidersem ne olacak diye herkeste bir korku var. Hele su sosyal medya yokmu insani iyice TR den sogutuyor. O yuzden sosyal medyaya girmiyorum artik

2) Bir insan hem ecnebi kulturune ayak uydurup hemde Turklugunu koruyamaz. Bunun imkansiz oldugunu 24 yildir ABD de yasayinca anladim gordum bizzat tatbik ettim. Biraz dusunurseniz sizde anlarsiniz.

Yada benim gibi yapacak. Amerikalilara ben Amerikaliyim Turklere ben Turkum muslumanlara ben muslumanim ateistlere bende ateistim diyeceksin. Herhalde ayak uydurmak bu oluyor.

Oysa Turkiye de ne kadar guzeldi bunlara hic gerek yoktu cunku zaten herkes bana benziyor orada. Su hale bak nelerle ugrasiyoruz. Gurbetcilik fakir fukara isi. Bize gore degil.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    1) bunun adi belirsizlik. BUrada oturmus duzen var oraya gidersem ne olacak diye herkeste bir korku var. Hele su sosyal medya yokmu insani iyice TR den sogutuyor. O yuzden sosyal medyaya girmiyorum artik

2) Bir insan hem ecnebi kulturune ayak uydurup hemde Turklugunu koruyamaz. Bunun imkansiz oldugunu 24 yildir ABD de yasayinca anladim gordum bizzat tatbik ettim. Biraz dusunurseniz sizde anlarsiniz.

Yada benim gibi yapacak. Amerikalilara ben Amerikaliyim Turklere ben Turkum muslumanlara ben muslumanim ateistlere bende ateistim diyeceksin. Herhalde ayak uydurmak bu oluyor.

Oysa Turkiye de ne kadar guzeldi bunlara hic gerek yoktu cunku zaten herkes bana benziyor orada. Su hale bak nelerle ugrasiyoruz. Gurbetcilik fakir fukara isi. Bize gore degil.
    Siz birde bizim buralara gelin, sıkıyorsa ateistim, yada ne bileyim falanca inançtanım deyin neler oluyor görürsünüz. Bizim buralarda teröristi bile pipisinin sünnetli olup olmadığına göre sınıflandırıyorlar.

6.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    ...Hele su sosyal medya yokmu insani iyice TR den sogutuyor. O yuzden sosyal medyaya girmiyorum artik

2) .... 24 yildir ABD de yasayinca....
    Hocam o sosyal medyadaki insanların çoğu biçim günlük hayatta karşılaştığımız insanlar. Düşünün halimizi.
    2) 24 yıl önceki TR çok iyiydi diyemem ama bugünkü halinden iyiydi. Yolu köprüsü azdı belki ama insanların birbirine saygısı çoktu.
    Ben küçük şehirde büyüdüm. Orda ramazanda tektük açık olan lokantalar kimsenin zorlaması olmadan camekanı gazete ile kapatırdı. Yılbaşını kutlayana da içkisini içene de kimse laf etmezdi.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ne güzel hesap kitap yapılıyor...reel getiri işine gelince dolar üzerinden, isine gelince enflasyon üzerinden hesaplanıyor.

Hatta bazı Kayserili tüccar arkadaşlar var, dolar artmazken enflasyon üzerinden hesap yapıyor, 2013 sonrası dolar coşunca dolar a dönüyor, ne güzel hesap.

İki turlu hesap yapılır, ya uzun vadeli(en az 10 sene) döviz artısı+enflasyon farkı,,,ki burada da dolar+Euro kullanılmalı en azından...öyle dolar güçlenince dolara, Euro güçlenince Euro ya göre hesap yapmak yok!!!

Ya da tufe ye bakarsın. Buna göre hesap yaparsin.
    Sadece Türk halkı değil kurumlarda uyanıktır, daha önce hac fiyatını avro belirleyen diyanet avro/dolar paritesi dolardan yana dönünce hemen dolara geçti aynı şekilde sözde milli hava yolu olup yurtdışındaki bir çok yere sponsor olan şirkette aynı dönemde dolara dönüverdi...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

8. Biz buna şark kurnazlığı diyoruz. Bu bir kültür dür...ve maalesef bu kültür tüm yurdu isgal etmiş durumda, başta ülkeyi yöneten kurumlarda bu kültür hakim artık.

Sayfa 54/1014 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •