Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 564/1014 İlkİlk ... 64464514554562563564565566574614664 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,505 - 4,512 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    Çinliler durmaksızın alıyor

11 trilyon dolarla ABD'nin ardından dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin, yönünü Avustralya'ya çevirdi. Çinli yatırımcılar son yıllarda Avustralya'da tarımdan turizme, limanlardan gayrimenkule kadar durmaksızın alım yapıyor.

http://www.haberturk.com/cinliler-du...683444-ekonomi

Çinlilerin İstanbula Geldiğini bir düşünün ...Fiyatların hangi seviyeye gelebileceğini hayal edebiliyor musuz?

Tıpkı yabancı parababalarının Londrada yaptıkları gibi...
    aynen

burada kac defa tekrarladim cinliler ve hintliler dunya turizmine ve emlak piyasasina cok buyuk yon verecek ikisinin de beher nufusu 1 milyardan fazla

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Insanin ici gidiyor valla ne kadar kolay ve tatli paralar kazaniyorlar

-----------------------------------

Kuyumculardaki kuyruklar

Hâlin çevresinde, özellikle Anafartalar Caddesi üzerinde onlarca kuyumcu vardır.

Bazılarının kapısında uzun kuyruklar...

“Bu kadar insan altın mı alıyor” ya da “Millet altınını mı bozduruyor” diye düşünüyorsunuz manzarayı ilk gördüğünüzde. Ama yaklaşıp içeride olan biteni görünce anlıyorsunuz iÅŸin aslını. Yıllardır devam eden, ‘kredi kartıyla nakit para alma’ çarkı dönüyor kuyumcularda.

Nakit paraya sıkışan vatandaÅŸ kuyumcuya gidiyor, misal 100 TL’ye ihtiyacı var...

Yüzde 2, 3, 5; artık ne ise belli bir komisyon oranı karşılığında, 6, 8, 10, 12 ay taksit yapılıyor.

Kredi kartıyla, taksitli altın alışveriÅŸi yapılmış gibi gösteriliyor kayıtlarda. Ama ortada altın yok. Faizcilik mi dersiniz, tefecilik mi bilmem; böyle bir ‘para satma’ uygulaması var.

100 TL’ye ihtiyacı olan vatandaÅŸ, kartından mesela - 105 TL çektiriyor, 100 TL’sini alıyor. Sonra bankaya taksitle ödüyor borcunu.

Kuyumcu komisyondan kazanıyor, vatandaş da bankadan kredi kartıyla nakit avans çekse ödeyeceği faiz ve çekim ücretinden daha az bir maliyetle parasını alıyor.

Sistem böyle işliyor.
    Adam fatura kesiyor bankaya komisyon ödüyor hem de şu anda 4 taksit var . Sadece cebe atmıyor ki parayı

Bunu en çok cep telefonunda vardı onlar da sık yapardı oda kaldırıldı zaten .

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Hepsi zengin idi.

TR yi transit olarak kullandılar .
    fakirleri hala geliyor

bizim kayserideki annemin dokuntu evine bakmaya gitmistim hem kirayi alacaktim hem akraba ziyareti falan

eve bir girdim zaten kotu mahalle tamam ama halida uyuyan iki kiz gordum biri sagir sanirim engelli oburude kansermis ama ucak muhendisi

neyse Turkce anlamadilar dedigimi ama muhendis olan Ingilizce anliyor cat pat

sonra anladimki kiraci onlar degilmis bizim kiraci gitmis daha yuksekten bunlar kiraya vermis

kizla konusmam dan sunu anladim. Kayseri de bile bunlara bakan para yardimi yapan Unesco mu united nations mi adini unuttugum bir uluslararasi kurulus yardim ediyormus cunku kirayi nasil odediklerini sordum bu kurumdan bahsettiler

Aldik kizlari 3-4 aylik kirayi toptan almak icin bu kuruma gittik. Bildigin ishaninda bir ofise geldik. Oranin manageri bize parayi vermeyi kabul etmedi bizde kizlari disari atariz dedik. Daha kizlarin kira kontrati bile yok kiraci nerede belli degil

neyse akrabalar araya girdi kizlar bir lokantada kacak calisarak kirayi oderiz falan diyince biraktim

Amerikadan gelip nelerle ugrastim yarabbi. Sene 2008

Kizlar ellerindeki butun parayi essekciye vermis. Essek ustunde daglardan Iran TR siniri arasinda gecis yaptiranlara bu ad veriliyormus flan filan. bilmem kac yuz dolar vermisler. Nereden buldunuz o kadar parayi dedim kiz suratima bakip tuhaf bir sekilde gulumsedi. Neyse anladim ben olayi

Hayat cok tuhaf, hersey tuhaf.

Millet bodrum da beach club a giderken ben nelerle ugrastim.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Adam fatura kesiyor bankaya komisyon ödüyor hem de şu anda 4 taksit var . Sadece cebe atmıyor ki parayı

Bunu en çok cep telefonunda vardı onlar da sık yapardı oda kaldırıldı zaten .

hayalimdeki is bu

TR ye bir doneyim kesin bu isi yaparim ben. Yok boyle tatli para. Alan memnun satan memnun

ama yasadisi buyuk ihtimal ancak nasil yasadisi yani hangi yasaya karsi geliniyor onu anlamadim

5. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    hayalimdeki is bu

TR ye bir doneyim kesin bu isi yaparim ben. Yok boyle tatli para. Alan memnun satan memnun

ama yasadisi buyuk ihtimal ancak nasil yasadisi yani hangi yasaya karsi geliniyor onu anlamadim
    Tabi hemen yap bence de .

Sermaye koymazsın sahte altın koyarsın vitrine ile bankalarda hemen pos verirler Emin’im zaten

6. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Tabi hemen yap bence de .

Sermaye koymazsın sahte altın koyarsın vitrine ile bankalarda hemen pos verirler Emin’im zaten

KDV var gelir vergisi mi de unutma bu arada .

Ben yapmış olsam %25 keserdim en az elini korkak alıştırma mandrake aldığın riske değsin değil mi

Hepsiburada altın alabilirsin kredi kartı ile orada hesabına yolluyorlar altını banka hesabından bozdur sonuçta serbest demek ki o kadar büyük firma izin veriyor değil mi .

Buna ne diyorsun peki

7.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Hepsi zengin idi.

TR yi transit olarak kullandılar .
    Şimdi gelenlerin hepsi aç.

Daha bu akşam metroya giderken gördüm, 6-7 tane genç, üstbaş felaket, ayaklarda tokyo, Haliç Köprüsünden boş boş Haliç'in mis gibi sularını seyrediyorlardı.
    Üzüldüm.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Zamanında biri demişti sanırım her çinliye bir portakal satsak 1 milyar portakal eder

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O sözü söyleyenler Çinlilerin tatlı şeylerden hoşlanmadığını bilmiyordur.

Sayfa 564/1014 İlkİlk ... 64464514554562563564565566574614664 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •