Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 602/1014 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,809 - 4,816 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Rüşvetin önünü kesmeden düzelme olmaz!

Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Almanyayi bilmem, ama Kanada'da proje degeri kadar nakit teminati koyamayan insaat filan yapamaz.

Yapilan isi kamu otoritesi adim adim takip eder, onaylar. Begenmezse yiktirir yeniden yaptirir.

Yani ben bu isten kazanmadim, birakip giderim yok.

Evi teslim aldiniz, bilmem ne borusu patladi, eger yapan sirketi ararsaniz, aninda gelip tamir eder yeniler, yoksa sigorta sirketi o insaat firmasinin cigerini soker.

Dunya da yok oyle, elinde keser, Hemsin City'den geldim, ortanca kariyi aldim, milletin a... koydum.

2.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Rüşvetin önünü kesmeden düzelme olmaz!
    Olmaz tabi.

Ancak PC kullanan sistemde, kim aliyor takibi cok kolay.

Istenirse onu alinabilir.

Hukuka islerlik kazandirilabilir, bunu Ingiltere nasil yapiyor, incelemek yeter.

Hanefi AVCI'nin bir kitabi vardi orada yazar, " bizim polis cikari yoksa, parmagini oynatmaz..!" diyordu.

Yillarin polis sefi, bilmez mi ?

Hukuksuzluk, ondan nemalananlar oldugu icin var.

3. Sistem rüşvet alanı ve rüşvet vereni cezalandırmak istiyor mu gerçekten? İsterse anında bulur.

Olmaz tabi.

Ancak PC kullanan sistemde, kim aliyor takibi cok kolay.

Istenirse onu alinabilir.

Hukuka islerlik kazandirilabilir, bunu Ingiltere nasil yapiyor, incelemek yeter.

Hanefi AVCI'nin bir kitabi vardi orada yazar, " bizim polis cikari yoksa, parmagini oynatmaz..!" diyordu.

Yillarin polis sefi, bilmez mi ?

Hukuksuzluk, ondan nemalananlar oldugu icin var.

Almanyayi bilmem, ama Kanada'da proje degeri kadar nakit teminati koyamayan insaat filan yapamaz.

Yapilan isi kamu otoritesi adim adim takip eder, onaylar. Begenmezse yiktirir yeniden yaptirir.

Yani ben bu isten kazanmadim, birakip giderim yok.

Evi teslim aldiniz, bilmem ne borusu patladi, eger yapan sirketi ararsaniz, aninda gelip tamir eder yeniler, yoksa sigorta sirketi o insaat firmasinin cigerini soker.

Dunya da yok oyle, elinde keser, Hemsin City'den geldim, ortanca kariyi aldim, milletin a... koydum.
    Ya hocam, gerçekten ciddi misiniz? Rüya gibi bir şey bu.

Müteahhit , yapacağı projenin bedeli kadar hem de nakit teminat ortaya koyacak. İnşaat bittikten sonra da öküz öldü , ortaklık bitti yapma olmayacak.

Şimdi İstanbul da yaşayan biri olarak (Türkiye de dahil) bu mantığı algılayamıyorum ve anlayamıyorum gerçekten.

Tıpkı , yazdıklarından yıllardır Türkiye ve İstanbul ile ilgili tecrübesi , yaz tatillerinde , trafiğin kısmen de olsa daha rahat olduğu dönemlerde kısa süreli gelip gezmek dışında yaşanmışlığı olmayan bazı forumdaşlar gibi , buralarda neler yaşandığı ile ilgili uzaklardan gazel okuyanların , İstanbul da yaşamanın özellikle son 15 yılda nasıl değiştiğini algılayabilmelerinin olasılık dışı olması gibi.

Bir söz vardır.
    Ancak , yaşayan bilir.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Düşük olduğunu bildiğim için somut bir örnek duymak istedim.
    Biri daha yazmış. Adam eve kira ödese 100 lira ödeyecekken 40 yıllık mortgage ile 50-60 lira ödüyor geçiyor.
    Faizi vs vergiden düştüğünü bilmiyordum.
    Bu da bizim devletin ayıbı.
    X holding gidip bina alsa faizini vs. vergiden düşüyor ama ben her halükarda aynı vergiyi ödüyorum m...

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ya bunu bende dusundum

TR de konut kredisi faizleri yillik %3 olsa yada ne bilim 40 seneye izin verseler faizi vergiden dusmeye izin verseler falan o zaman heralde Istanbul dan Agriya heryer beton bir blok sekline donerdi

Istanbul betonbul olurdu

Faizler boyle astronomik yuksekken her taraf insaat dolu acaba dusse ne olur?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku

Bu arada (rüşvet alan da veren de cehennemliktir) İslamiyete göre.
    aksam aksam iyi kahkaha attim

hala inanan varmi boyle seylere? Kimse inanmiyorsa neden kafayi takiyorsunuz?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Ya hocam, gerçekten ciddi misiniz? Rüya gibi bir şey bu.

Müteahhit , yapacağı projenin bedeli kadar hem de nakit teminat ortaya koyacak. İnşaat bittikten sonra da öküz öldü , ortaklık bitti yapma olmayacak.

Şimdi İstanbul da yaşayan biri olarak (Türkiye de dahil) bu mantığı algılayamıyorum ve anlayamıyorum gerçekten.

Tıpkı , yazdıklarından yıllardır Türkiye ve İstanbul ile ilgili tecrübesi , yaz tatillerinde , trafiğin kısmen de olsa daha rahat olduğu dönemlerde kısa süreli gelip gezmek dışında yaşanmışlığı olmayan bazı forumdaşlar gibi , buralarda neler yaşandığı ile ilgili uzaklardan gazel okuyanların , İstanbul da yaşamanın özellikle son 15 yılda nasıl değiştiğini algılayabilmelerinin olasılık dışı olması gibi.

Bir söz vardır.
    Ancak , yaşayan bilir.
    Istanbul da trafik NY tan yada Los Angeles tan daha kotu degil

Dunyadaki butun buyuk sehirlerde ayni. Evinide isinide metro dibinde bul arabani yalnizca sehir disi gezmeye kullan bitsin bu dert

Butun dunya boyle yapiyor

8.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    ya bunu bende dusundum

TR de konut kredisi faizleri yillik %3 olsa yada ne bilim 40 seneye izin verseler faizi vergiden dusmeye izin verseler falan o zaman heralde Istanbul dan Agriya heryer beton bir blok sekline donerdi

Istanbul betonbul olurdu

Faizler boyle astronomik yuksekken her taraf insaat dolu acaba dusse ne olur?
    Mesele bu zaten.
    Ev almak şuanki sartlarda gerçekten zor bişey olduğu için herkes az biraz peşinat bulup alabilme derdinde. O kadar kolay olsa kimse bu kadar acele etmez.
    Ikinci olarak alma imkani kolaylaştıkça insanlar kümes gibi evlere razı olmaz artık.
    Onlarda müstakil bahçeli evler vs ister.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 602/1014 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •