Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 603/1014 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613653703 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,817 - 4,824 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Türkiye de bazı belediyeler de inanılmaz rüşvetler dönüyor.

İskan verilmeyecek uygunsuz yapılara iskan veriyorlar. Müteahhit rüşvet vermese birçok yapı iskan alamaz. Kalitesiz uygunsuz yapılar ileride deprem sırasında birçok insanı mağdur edecek.
    sistem sorunlu. Denetim firması hem müşteri almaya bakacak hem de onun maliyetini artırıcı eylem yapacak. Yer mi anadolu çocuğu?

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bence inşaat sektöründe batık çok olabilir.

Demir Çimneto ve Beton fiyatları roketledi.

Bir de işbilmez mesleği olmayan zırcahil müteahhitler var.
    aynen, bissürü gerizekalı olmayacak işlere kalkışmıştır, iyi bir yaprak dökümü sıhhatli olur

peki buradan fırsat çıkar mı ? daha doğrusu 'batan geminin malları' fiyatına mal gelir mi ? mesela şimdi dönüşüme verdikleri müteahhit batınca, mal sahiplerinin arsa payları baki olduğu için gidip başka bir müteahhitle anlaşırlar, marjlarından biraz fedakarlık ederler, kat karşılığından %70 alacaklarına %60 almış gibi olurlar.. müteahhit zaten %25 payla hem bütün inşaatı (yıkım/yapım) karşılıyor, üstüne de 10-15 puan kar koyuyor, yani inşaatın maliyeti biçilen arsa değerinin onda biri falan kadar..

habitat inşaatın hakkı olan extra daireler, projeyi devir alan yeni müteahhitin yerleri olacak, onlar da iskontolu mal vermez.. şöyle- gel vatandaş, normal zamanda 2 milyon çektiğimiz suadiye dairesi sana 600 olur, istemezsen alma vs- gibi fırsatlar çıkacağını sanmıyorum.. şu an piyasada zaten çekilen fiyatlar üzerinden %20-30 iskonto normal düzlem, rayiç fiyatı en az %30 indirtmeden almayanlardan başka alıcı yok piyasada.. ohaaa diyebilmek için %60-70 iskonto görmek lazım..

'batan geminin malları' bir atasözüdür, kelime oyunu zannedenler olabilir
    Son düzenleme : KaraKemal; 07-11-2017 saat: 01:37.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Istanbul da trafik NY tan yada Los Angeles tan daha kotu degil

Dunyadaki butun buyuk sehirlerde ayni. Evinide isinide metro dibinde bul arabani yalnizca sehir disi gezmeye kullan bitsin bu dert

Butun dunya boyle yapiyor
    Trafiği lafın gelişi sorunlardan biri olarak söyledim.
    Beni boşver. Bu şehrin belediye başkanlığını yapıp şu an da bu ülkeyi yöneten kişi bile , rabbim affetsin , İstanbul'a çok büyük kötülükler yaptık , katlettik falan .. kendisi dedi .
    Bu ülkedeki işsizliğin boyutunu görmeden,bilmeden ve her şeyden önemlisi yaşamadan , işini metro dibinde bul trafikten kurtul demeni elbette ben anlayabiliyorum. İnternette yazan %11-12 işsizlik rakamının olduğunu zannediyorsunuz siz. O istatistiğe girenler , İş ve işçi bulma kurumuna gidip kayıt edilenlerden çıktığını , geride hiç bir umudu olmadığı için kayıt olmayan 30 yaşına gelmesine rağmen baba harçlığına talim eden milyonlarca genç insan girmez o istatistiklere. Staj, çırak olarak bir fabrikada çalışanlardan dolayı sanki işsizlik %11-12 zannedilir. Hala bu toplumu ayakta tutan en en büyük olgunun,aile yapısı olduğu, bu aile yapısının varlığı nedeni ile, öyle batıdaki gibi 18 'ini dolduranın kıçına bir tekme vurulmadığından toplumsal kaos baskılanır bu topraklarda. Hala millet , memleketinden tarhana,et,bulgur,fındık,meyve vs.. getirtir. Bayramlarda otobüslerin bagajları memleketten getirtilen bu besinlerle doludur ki bizi bir arada tutan en önemli kültür , aile-akraba birliğidir bu işsizlik, geçim sıkıntısı olayını bir nebze de olsa azaltan . Hısım forumdaş demiş ki , evini teslim alan kişinin bilmem ne borusu patlarsa , o müteahhit yapmak zorundadır yoksa ebesinin ..ına Mart kar'ını yağdıracaklarından asla şüphe etmez diyen. Gel Türiye'nin herhangi bir yerinde bunu yap bakalım. Hukuk kalmadı bu topraklarda , Allah'a emanet yaşanır , başına bir şey gelse eskiden Marko paşalar varmış , artık onlar da kalmadı. Bak kış geliyor , kar yağsın , arabayı ****** et yola çıkarmayı , sokağına çıkarmak için bile uğraşıp didinecek yüzbinler olacaktır , şüphen olmasın.

Ne desem boş . Anlayamazsın . Anlayamazsın . Anlayamazsın ..

4. Bağdat Cad. de onlarca inşaatın yarım kaldığını duydum.

Sebeplerin başında;

Arsa sahiplerinin kendi aralarında anlaşmazlığa düşmesi

Sonra da;

Müteahhitlerin işi bitirememesi geliyormuş.

Ek bilgi; Habitat inş. ın bazı ortakları Ulusal Faktoring'in de ortakları imiş .
    Son düzenleme : british; 07-11-2017 saat: 07:07.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5. Bence konut sektöründe büyük yıkım olacak.

Çünkü iskan verilmemesi gereken uygun olmayan projelere iskan verilmiş.

Bunlar alanın elinde patlayacak. Faizler düşmedikçe de alan ne bakımını yaptırabilecek ne de kalanı tamamlayabilecek. Çıkmaz döngüye girilecek.

Geçen seneye göre konut fiyatları %25 düştü. Hala alıcı yok kaliteli olmayan projelerde.

Kalitesiz projelerden ev alanların dolar$ bazında paraları en az %50 eridi. Daha da erimeye devam edecek.

Bunun suçlusu bazı belediyeler, bazı TAPU çalışanları, ve bazı sahtekar Yapı Denetim Kuruluşlarıdır.

Rüşvet almış başını gitmiş.

Konutta tekrar 19 Ağıstos depremi öncesine geri döndük maalesef. Suçlu kimse hesabını vermeli!

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    aynen, bissürü gerizekalı olmayacak işlere kalkışmıştır, iyi bir yaprak dökümü sıhhatli olur

peki buradan fırsat çıkar mı ? daha doğrusu 'batan geminin malları' fiyatına mal gelir mi ? mesela şimdi dönüşüme verdikleri müteahhit batınca, mal sahiplerinin arsa payları baki olduğu için gidip başka bir müteahhitle anlaşırlar, marjlarından biraz fedakarlık ederler, kat karşılığından %70 alacaklarına %60 almış gibi olurlar.. müteahhit zaten %25 payla hem bütün inşaatı (yıkım/yapım) karşılıyor, üstüne de 10-15 puan kar koyuyor, yani inşaatın maliyeti biçilen arsa değerinin onda biri falan kadar..

habitat inşaatın hakkı olan extra daireler, projeyi devir alan yeni müteahhitin yerleri olacak, onlar da iskontolu mal vermez.. şöyle- gel vatandaş, normal zamanda 2 milyon çektiğimiz suadiye dairesi sana 600 olur, istemezsen alma vs- gibi fırsatlar çıkacağını sanmıyorum.. şu an piyasada zaten çekilen fiyatlar üzerinden %20-30 iskonto normal düzlem, rayiç fiyatı en az %30 indirtmeden almayanlardan başka alıcı yok piyasada.. ohaaa diyebilmek için %60-70 iskonto görmek lazım..

'batan geminin malları' bir atasözüdür, kelime oyunu zannedenler olabilir

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Trafiği lafın gelişi sorunlardan biri olarak söyledim.
    Beni boşver. Bu şehrin belediye başkanlığını yapıp şu an da bu ülkeyi yöneten kişi bile , rabbim affetsin , İstanbul'a çok büyük kötülükler yaptık , katlettik falan .. kendisi dedi .
    Bu ülkedeki işsizliğin boyutunu görmeden,bilmeden ve her şeyden önemlisi yaşamadan , işini metro dibinde bul trafikten kurtul demeni elbette ben anlayabiliyorum. İnternette yazan %11-12 işsizlik rakamının olduğunu zannediyorsunuz siz. O istatistiğe girenler , İş ve işçi bulma kurumuna gidip kayıt edilenlerden çıktığını , geride hiç bir umudu olmadığı için kayıt olmayan 30 yaşına gelmesine rağmen baba harçlığına talim eden milyonlarca genç insan girmez o istatistiklere. Staj, çırak olarak bir fabrikada çalışanlardan dolayı sanki işsizlik %11-12 zannedilir. Hala bu toplumu ayakta tutan en en büyük olgunun,aile yapısı olduğu, bu aile yapısının varlığı nedeni ile, öyle batıdaki gibi 18 'ini dolduranın kıçına bir tekme vurulmadığından toplumsal kaos baskılanır bu topraklarda. Hala millet , memleketinden tarhana,et,bulgur,fındık,meyve vs.. getirtir. Bayramlarda otobüslerin bagajları memleketten getirtilen bu besinlerle doludur ki bizi bir arada tutan en önemli kültür , aile-akraba birliğidir bu işsizlik, geçim sıkıntısı olayını bir nebze de olsa azaltan . Hısım forumdaş demiş ki , evini teslim alan kişinin bilmem ne borusu patlarsa , o müteahhit yapmak zorundadır yoksa ebesinin ..ına Mart kar'ını yağdıracaklarından asla şüphe etmez diyen. Gel Türiye'nin herhangi bir yerinde bunu yap bakalım. Hukuk kalmadı bu topraklarda , Allah'a emanet yaşanır , başına bir şey gelse eskiden Marko paşalar varmış , artık onlar da kalmadı. Bak kış geliyor , kar yağsın , arabayı ****** et yola çıkarmayı , sokağına çıkarmak için bile uğraşıp didinecek yüzbinler olacaktır , şüphen olmasın.

Ne desem boş . Anlayamazsın . Anlayamazsın . Anlayamazsın ..
    Anlayamadigin sey

Nasil oluyorda yurtdisina turist olarak giden Turk sayisinda son 30 yildir her sene ama hersene rekor kiriliyor?

Nasil oluyorda ozel ithalat konut satislari otomobil satislari cep telefonu satislari her sene ama hersene rekor kiriyor?

Diyeceksinki onlar borcla yapiyor kredi kartiyla yapiyor. Kardes bati dunyasinda bunlar nakit paraylami odeniyor? Sistem ayni sistem.

Insan gormek istedigini gorur. Yanlis tarafa bakiyorsun. Ezilen dusuk ucrete talim insanlara bakma. Birde obur tarafta sayisi az olmayan Turkiye nufusuna orani hicte az olmayan bir grup var geliri yuksek dunya ile entegre yasiyor. Kimbilir belkide Istanbulda yasamiyorsunuz ondan.

Not : AKP li degilim yobaz hic degilim. Ben kapitalistim. TR deki refah patlamasini buradan bile gorebiliyorum.

7. Here is how Canadians could walk away from their homes if house prices fall.

https://www.msn.com/en-ca/money/tops...cid=spartanntp

8. Borç yiyen kesesinden yer.

Herkes SANAL konut zengini veya müteahhit!

Konut balonu patladığında bunlar bırak yurtdışını Türkiye de bile tatile çıkamayacaklar!

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Anlayamadigin sey

Nasil oluyorda yurtdisina turist olarak giden Turk sayisinda son 30 yildir her sene ama hersene rekor kiriliyor?

Nasil oluyorda ozel ithalat konut satislari otomobil satislari cep telefonu satislari her sene ama hersene rekor kiriyor?

Diyeceksinki onlar borcla yapiyor kredi kartiyla yapiyor. Kardes bati dunyasinda bunlar nakit paraylami odeniyor? Sistem ayni sistem.

Insan gormek istedigini gorur. Yanlis tarafa bakiyorsun. Ezilen dusuk ucrete talim insanlara bakma. Birde obur tarafta sayisi az olmayan Turkiye nufusuna orani hicte az olmayan bir grup var geliri yuksek dunya ile entegre yasiyor. Kimbilir belkide Istanbulda yasamiyorsunuz ondan.

Not : AKP li degilim yobaz hic degilim. Ben kapitalistim. TR deki refah patlamasini buradan bile gorebiliyorum.

Sayfa 603/1014 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613653703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •