Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 625/1014 İlkİlk ... 125525575615623624625626627635675725 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,993 - 5,000 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    havayollarında yönetici bi arkadaşım var, son bir kaç senede en az on kere abd'ye gitti, söylediği- ortalıktaki hatunların berbat olduğu.. fat, ugly & stupid
    hayırdır ülkeye girerken arkadaşınıza bu yönde bir garanti mi verilmiş? bir de körle yatan şaşı kalkar, arkadaşınız mandrake Bey ile mi takılmış? Fat, ugly, stupid yazarken maşallah eliniz hiç titrememiş 👏🏻

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    bi başka arkadaş california napa vadisi mi ne, üzüm bağlarıyla meşhur bölgeye gitmiş, yaz günü saat 8'den sonra hayatın durduğuna hayret etmiş.. yemek yiyecek yer bulamamışlar akşam 9' .. ne umdum, ne buldum diye hayıflanıyor.. hayat yok
    Arama motorunda akşam 9 ve sonrasındaki açık restoranlar görülebiliyor. 💡

millete kayıtsız şartsız eleştirmeyin vs. diye bir paragraf tavsiye verirken arkadaşlarınıza da biraz fısıldayın beyefendi, yakın çevrenize de bir faydanız olsun 😉

http://evimyuksekdag.com/?utm_source...SAAEgLNvfD_BwE

Şantiyeden naklen yayında var bir bakın bakalım bu BETONLAR biterde millet içine girer mi ! Bu projeden beton alan varsa olurda teslim edilirse içinde oturmaya başladığında bizle paylaşsın bende yerin dibine girip mahçup olayım. Düşenin dostu olmaz, helede bunca uyarılara rağmen illa düşeceğim diyorlarsa yarın öbür gün sakın ola ağlayıp sızlamasınlar.

3.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    Bankalara ait 10 bin gayrimenkul satışta!

Ödenemeyen kredilerin teminatı olarak bankalara geçen ve satışa çıkarılan gayrimenkul sayısı 8 bin 412 olarak açıklandı. Henüz satışa konulmayan ve birkaç bankanın elinde bulunanlar ile birlikte bu rakam 10 bini geçiyor.

https://emlakkulisi.com/bankalara-ai...satista/553109
    Mütahitlere yeni rakip geldi hem de hiç ummadıkları yerden

Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    Mütahitlere yeni rakip geldi hem de hiç ummadıkları yerden
    Ama bankacılık da düzenleme yapılmış, bankaların ellerindeki gm leri 3 yıl içinde elden çıkarma zorunlulukları kaldırılmış. Yoksa piyasa çoktan banka satışlarıyla dolmuş olurdu. Saklasınlar bakalım satmasınlar birazda onların mötüne girsin beton .

5.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Ama bankacılık da düzenleme yapılmış, bankaların ellerindeki gm leri 3 yıl içinde elden çıkarma zorunlulukları kaldırılmış. Yoksa piyasa çoktan banka satışlarıyla dolmuş olurdu. Saklasınlar bakalım satmasınlar birazda onların mötüne girsin beton .
    Elden cikartma sansi yok ki Bankanin. kim alacak. ?

Ornek dairede Banka'nin zarari diyelim ki 100.000 TL. banka verdigi paraya faiz isletir, bir sene sonra o daireye 140.000 TL. ister, daha gecen yil o konuta 100.000 veren yoktu ki, buna 140 verecek alici ciksin.

Bunlar bir punduna getirir, devlete satar bu konutlari, lojman mojman kullansinlar diye.

Yoksa hicbir sekilde satis sanslari yok.

Burada defalarca yazdik, 100.000 ISYAT senede 15.000 TL. getirir, bunun aylik getirisi 1.250 TL. kira gibi dusunulebilir dedik.

ISYAT'i ben aldim, konutu banka, bunda bir terslik yokmu sizce ?

Ben enter'e basip bi tamam parami aliyorum, banka devlete gidip agliyor. Bu zarari millet sok diye.

Iyi laf.

mötüne girsin beton senin.

Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Elden cikartma sansi yok ki Bankanin. kim alacak. ?

Ornek dairede Banka'nin zarari diyelim ki 100.000 TL. banka verdigi paraya faiz isletir, bir sene sonra o daireye 140.000 TL. ister, daha gecen yil o konuta 100.000 veren yoktu ki, buna 140 verecek alici ciksin.

Bunlar bir punduna getirir, devlete satar bu konutlari, lojman mojman kullansinlar diye.

Yoksa hicbir sekilde satis sanslari yok.

Burada defalarca yazdik, 100.000 ISYAT senede 15.000 TL. getirir, bunun aylik getirisi 1.250 TL. kira gibi dusunulebilir dedik.

ISYAT'i ben aldim, konutu banka, bunda bir terslik yokmu sizce ?

Ben enter'e basip bi tamam parami aliyorum, banka devlete gidip agliyor. Bu zarari millet sok diye.

Iyi laf.

mötüne girsin beton senin.
    Elinden çıkarma şansı var, ben 1998 - 2002 de gördüm , daha önce YİMPAŞ`ın yaptığı tanesine 450 bin Dolar istenen daireler bankalar tarafından 120-150 Bin Dolar arasında satılmıştı. Ben bunu demek istedim mötlerine girsin derken. Akılları sıra ilk öten horoz olup piyasayı bozmayalım derdindeler ama geçti Bor`un pazarı sür eşeğini Niğde`ye. Öğrenmeleri zaman alsada mötlerine girdiği an ite ite satacaklar o betonları.

Sayın HISIM,

31.08.2017 ISYAT birim değeri: 1,450081 TL
    17.11.2017 ISYAT birim değeri: 1,478254 TL
    Portföyün kabaca yarısı yabancı menkul kıymet
    Sözkonusu dönemde 0,019 artış oranı
    Aynı dönemde USD ve EURO kur artışı %10'lar civarında.
    Yabancı menkul kıymet portföyünde TC eurobond ağırlığı fazla olabilir. Faiz artışı eurobond değerlerini düşürdüğünden kur artışı portföy TL değerine yeterince yansımıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Sayın HISIM,

31.08.2017 ISYAT birim değeri: 1,450081 TL
    17.11.2017 ISYAT birim değeri: 1,478254 TL
    Portföyün kabaca yarısı yabancı menkul kıymet
    Sözkonusu dönemde 0,019 artış oranı
    Aynı dönemde USD ve EURO kur artışı %10'lar civarında.
    Yabancı menkul kıymet portföyünde TC eurobond ağırlığı fazla olabilir. Faiz artışı eurobond değerlerini düşürdüğünden kur artışı portföy TL değerine yeterince yansımıyor.
    Hocam bilmiyoruz bu konuyu, ihtimaller uzerine konusmak bizi takip edenleri yanlis noktalara goturur.

Eurobond faizleri 3 ayda bir doviz odemeli, ana para ile birlikte geri odemeler yil sonuna dogru yogunlasiyor.

Benim tek bildigim, bunlar ne TL. ne de Doviz uzerinden risk almazlar.

Bu kiymetleri alirken de, dovizin yil sonu degerini dogru hesaplayarak islem yapmislardir.

O nedenle bizlerin cok net bilgiler olmadan yorum yapmamiz dogru olmaz diye dusunuyorum.

Sayfa 625/1014 İlkİlk ... 125525575615623624625626627635675725 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •