Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 63/1014 İlkİlk ... 1353616263646573113163563 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 497 - 504 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Böyle poz vermişti, tutuklandı
    Aralarında çok sayıda polisin de bulunduğu mağdurlardan bazıları teslim almayı hayal ettikleri evlerin inşaatının önünde gözyaşlarını tutamadı. Mahkeme kararı ile işadamının şantiyelerinden birinin önündeki bazı malzemelere el konulurken, dolandırıldıklarını ileri süren hak sahipleri ise çaresiz gözlerle yaşananları izledi.
    http://www.hurriyet.com.tr/1-milyon-...dirdi-40404540

Yavaş yavaş, temelden alıp ucuza kapatacaklarmış akılları sıra ama elma çürük çıkmış. Önce çürük elmalar çöpe gidecek sonra sırayla içten içe çürüyen büyükler . Madem beton illa beton diyorsunuz bari beton sevdanızı BİTMİŞ den yana kullanınız. Olup bitenler gelecekte olabilecek daha kötülerin emaresidir tabi anlayabilene.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by uthmani Yazıyı Oku
    Aynen öyle.

Sana tavsiyem, en kısa zamanda kesin dönüş yapman, gavura hizmet yerine vatana direkt faydan dokunsun

Ben 3 yıl önce yaptım, Allah'a çok şükür, pişman değiliz. Tabi bazı şeyleri özlüyoruz ama o kadar da normal.
    Istanbula mi dondunuz baska bir sehiremi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    897
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    troll falan degilim

24 sene boyunca yuzemeyince siyiriyor insan.

TR de cingenelerin girdigi denize burada milyonerler giremiyor, nasil girsin yokki...

sonra gelde kafayi yeme...

cebinde parasi olup TR deki denize girecegine Miami ye tatile gelenleri dunyanin en aptal insani ilan ediyorum buradan
    Bence siz Türkiye'ye falan gelmeyin. 24 sene yurtdışında kaldıktan sonra Türkiye'ye uyum sağlayamazsınız.

Rusya'daki mühendis arkadaşlarımdan biliyorum. Adam 10 sene Rusya'da kaldıktan sonra Türkiye'ye yabancılaşmış hissediyor kendini. Rusya'da işsiz kalsalar bile, Türkiye'ye dönmüyorlar. Moskova'da takılıp, orada iş arıyorlar.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by soros74 Yazıyı Oku
    Bence siz Türkiye'ye falan gelmeyin. 24 sene yurtdışında kaldıktan sonra Türkiye'ye uyum sağlayamazsınız.

Rusya'daki mühendis arkadaşlarımdan biliyorum. Adam 10 sene Rusya'da kaldıktan sonra Türkiye'ye yabancılaşmış hissediyor kendini. Rusya'da işsiz kalsalar bile, Türkiye'ye dönmüyorlar. Moskova'da takılıp, orada iş arıyorlar.
    bunlar dogru degil

olay tamamen para ile alakali. Turkiye'de parayi bulan miras yada is yada vurgun farketmez herkes TR ye donup cok guzel yasiyorlar

BU turkiyeye donemem muhabbeti bizim gibi fakir fukaralara ait.

Parasi olana TR cennet.

Babam 1983 te Enka ile Suudi Arabistana gitmisti proje muduruydu. Orada yillarca calistiktan sonar dayanamayip dondu. O zaman kucuktum ama dediklerini hic unutmuyorum

Derdiki "ne kadar zavalli varsa yurtdisinda". Cunku size sehrin 100km otesinde bir santiyeye tikiyorlar ve haftada 1 gun o santiyeden cikma hakkin var. Efendim bankaya su kadar para yatiyormusta bilmemneymis. Hayatini satiyorsun daha ne olsun? Yani hapishane hayatindan farki ne?

Bana fotolari gostermisti oradaki arkadaslarinin muhendislerin iscilerin yemek yedikleri calistiklari yerler falan. Simdi dusunuyorumda dunyada ne kadar cok kole var.

Oysaki zengin insanlar bunlarla ugrasmaz. Boyle kolelikler yapmaz. Turkiyeye donemeyenler Turkiyede para kazanamayacaklarini bilenlerdir yoksa kultur uyusmazligi falan fasa fiso.

Kapitalizmde hersey para ve menfaate dayanir. ABD de binlerce Turk tanidim ne kadar zengin varsa dondu ne kadar fakir fukar ezik buzuk varsa buralarda.

5.  Alıntı Originally Posted by soros74 Yazıyı Oku

Ben 30 yıl yurtdışında yaşadım, ailece kültürümüzü ve dilimizi korumaya gayret ettik. Türkiye ile bağımızı koparmadık, tatile gidip geldik, yakından takip ederdik. Her zaman geri dönme isteğim vardı, gitgide bu hasret büyüyordu.

Sonunda çocuklarımın ve neslimin gavur topraklarında kaybolmasını istemedim. Bu topraklarda kendi evimizdeyiz gibiyiz, daha rahat hissediyoruz.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Istanbula mi dondunuz baska bir sehiremi?
    İstanbul'a döndük kardeşim. 10 yıllık tecrübeli makina mühendisiyim. İnanmayan inanmaz, ama iş bulmak bana burada daha kolay geldi Allah'a şükür.

6. Bankalar cep telefonuma elindeki satılık gayrimenkuller için sms atmaya başladı.

Daha önce hiç sms atmazlardı.

Sanırım Emlak sektöründe hava bozulmaya başladı.

7.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Bankalar cep telefonuma elindeki satılık gayrimenkuller için sms atmaya başladı.

Daha önce hiç sms atmazlardı.

Sanırım Emlak sektöründe hava bozulmaya başladı.
    Bana ilk defa dün TEB'den geldi.. maaş hesabım orada, yoksa hiç ilişkim yok.

Eğer bankalar ipotekli konutlar için sms atmaya başladıysa aman diyeyim şimdiye kadar beton almamışlar biraz daha bekleyin, naktinizi iyi koruyun, son yıllarda devamlı çıkan beton için betoon dibine kadar betoon diyenlerin , eğer yaşları gençse , görmedikleri günler gelecek ,geçmiş geleceğe her zaman ışık tutar kaçarı yok .

Sayfa 63/1014 İlkİlk ... 1353616263646573113163563 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •