Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 68/1014 İlkİlk ... 1858666768697078118168568 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 537 - 544 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Bu konuyu takip ettikçe gayrimenkul yatırımı sırasında ne kadar doğru seçimler yaptığımı bir kez daha anlıyorum.
    Yüksek aidatlı kibrit kutularından veya dağ başı projelerinden daima uzak dururum.
    Yatırımımı şehrin merkezindeki "mahalle arası binalara" yaparım.
    Her yere ulaşım kolay..
    Az komşu az problem..
    25-30 TL aidatlı, kapıcısız, asansörsüz..
    Ve bina küçük olduğu için müteahitin "tamamalayamama" gibi bir ihtimali yok.. İnşaat maliyeti 300 bin lira desek zaten müteahitin altındaki araba 150 bin eder.. Adam arabasını satsa inşaatı tamamlar..
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    120K ya California da hakikaten gercekten surunursun. Acinacak bir para o California icin. O yuzden ne kadar akli basinda adam varsa donuyor

Efendim kim aliyor bu evleri. Millet ana babasinin destegine guveniyor. Issiz kalsam bile onlar yardimci olur diyorlar

Ana baba fakirse o zaman adam ayda 15 bin TL kazansa yine yetmez

Benim amerikada tanidigim her ama her turk un istanbulda bir ev insaati var bunlarin bazilari hayatinda hic Istanbulu gormemis. Keza Alamancilar da oyle. Yurtdisinda cok fazla Turk var uzerine suriyeliler orta asyalilar balkanlardan gelenler iranlilar iraklilar varoglu var arti kara para sonra ISID

tevekkeli dolar bir turlu yukselmiyor eski degerine ulasmiyor TR de
    Çok iddialı söylemler bunlar. 120 K dediğiniz rakam brüt de olsa neti aylık 6700 civarı denebilir, Santa Clara civarında 2+1 düzgün muhitte 2500 dolara rahat ev kiraladın diyelim, hem de en iyi ilkokul barındıran mahallede. Geriye kalır 4200 dolar. Sürünmek için iyi para. Bunun yanında diyelim iki çocuğun var, TRde verdin özel okula, sanırım 60 K TL civarı, orada bu da yok. Sürünmek kelimesinin tanımı yapılırsa belki daha iyi anlarız.

3. İstanbuldan kurtulmaya çok az kaldı

Bursa görükleden 800 e 2+1 eşyalı ev buldum bakalım, Sn Drift ve Faruko Özlüceyi önermişti ama orada baktıklarım 1400-1500 civarındaydı neden öyle yüksek ne numarası var anlamadım,

Tek sıkıntı emlakçıya her ay kirayı elden verecek olmam.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    İstanbuldan kurtulmaya çok az kaldı

Bursa görükleden 800 e 2+1 eşyalı ev buldum bakalım, Sn Drift ve Faruko Özlüceyi önermişti ama orada baktıklarım 1400-1500 civarındaydı neden öyle yüksek ne numarası var anlamadım,

Tek sıkıntı emlakçıya her ay kirayı elden verecek olmam.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Valla elden verecek olmanız tam anlamıyla vergi kaçakçılığı, bunun cezası var , eğer siz ihbar eden olmazsanız yakalanma durumunda sizde ceza yersiniz. Neyse güzel ülkem de ne doğru ki bu işler doğru olsun, sonrada niye kimse yanlış yapan iktidarlara hesap sormuyor 14 yıldır iktidar oluyorlar diye vır vır konuşuruz.

5.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Valla elden verecek olmanız tam anlamıyla vergi kaçakçılığı, bunun cezası var , eğer siz ihbar eden olmazsanız yakalanma durumunda sizde ceza yersiniz. Neyse güzel ülkem de ne doğru ki bu işler doğru olsun, sonrada niye kimse yanlış yapan iktidarlara hesap sormuyor 14 yıldır iktidar oluyorlar diye vır vır konuşuruz.
    Vergiden ziyade emlakcıya 800 veriyorsam emlakcıda ev sahibine 700-750 veriyor belkide daha az. esas kazanç orada gibi.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Vergiden ziyade emlakcıya 800 veriyorsam emlakcıda ev sahibine 700-750 veriyor belkide daha az. esas kazanç orada gibi.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    Emlakçının ev sahibine ne verdiği sizi ilgilendirmez burada esas konu kontrat yapacakmısınız ve kontrat da ev sahibi mi yoksa parayı vereceğiniz komisyoncumu imza atacak ? Eğer komisyoncu imza atacaksa bu konuda vekaleti var mı ? Kirayı elden verme durumunda kontrat yapması pek mantıklı değil, yapabilir ama bu durumda kirayı`da düşük gösterebilir bu da sizin değil ev sahibinin gelecek yıllarda kira artışlarında anlaşmazlık olursa aleyhine bir durum olur. Ama burada esas konu vergi kaçakçılığıdır ,hala bunlara tenezzül ve cesaret eden ev sahipleri olduğunu görünce neden 14 yıldır aynı iktidarın devam ettiğini anlamak zor olmuyor. O yüzden bu kadar çok kesekağıdı vatan millet Sakaryacılar var demek...

7. bende % 70 betondayım ama genel ekseriyette 1+1 o yüzden fazla kafaya takmıyorum.
    Aidatlar ortalama 250 civarı. Halkalı atakent.
    Ama ev fiyatlarını yüksek buluyorum. Örneğin: Soyak Olympiakent 1+1 Brüt 60 m2. = 300 - 320 Bin TL.
    Atakent 3. Etap 47 - 57 m2 ler 210 - 260 Bin TL.
    Bu fiyatlar 1 - 1.5 sene evvel % 20 daha ucuzdu. Düşünüyorum şimdi 1 - 1,5 senede iyi giden ne oldu da yükseldi bu fiyatlar ?
    Bence % 25 - 30 balon olmasa da köpük var.
    Bakalım kredi muslukları kesilince neler olacak

Alıntı Originally Posted by demir113 Yazıyı Oku
    bende % 70 betondayım ama genel ekseriyette 1+1 o yüzden fazla kafaya takmıyorum.
    Aidatlar ortalama 250 civarı. Halkalı atakent.
    Ama ev fiyatlarını yüksek buluyorum. Örneğin: Soyak Olympiakent 1+1 Brüt 60 m2. = 300 - 320 Bin TL.
    Atakent 3. Etap 47 - 57 m2 ler 210 - 260 Bin TL.
    Bu fiyatlar 1 - 1.5 sene evvel % 20 daha ucuzdu. Düşünüyorum şimdi 1 - 1,5 senede iyi giden ne oldu da yükseldi bu fiyatlar ?
    Bence % 25 - 30 balon olmasa da köpük var.
    Bakalım kredi muslukları kesilince neler olacak
    Çok fazla irdelemek mantıksız, olay çok basit BOL PARA DÜŞÜK FAİZ ortamında beton iyi bir yatırım aracı olarak ortaya çıktı. Birde buna Türk insanının genlerine işlemiş `dünyada mekan ahirette iman` felsefesi eklenince yaşadığımız durum normal kabul ediliyor. Zaten faiz düşük kalmalı ısrarı bundan değil mi ? Hem oy veren taraflar hem oy alıp iktidarlarını sürdürmek isteyen taraflar bu işten memnun ama asıl memnun olan beton yapanlar tabi. Yalnız her trendin bir sonu gelir, anlaşılmak istenmeyen yada kabul edilmek istenmeyen husus bu.

Sayfa 68/1014 İlkİlk ... 1858666768697078118168568 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •