Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 836/1014 İlkİlk ... 336736786826834835836837838846886936 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 6,681 - 6,688 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
    Beyler

Annemiz vefat etti daha once soylemistim burada ev bos su anda. Kosturmaktan evi kiraya veremedik satmadikta, her ay 120 TL kisinda 400 TL aidat veriyoruz. Suyu elektrigi falan kapattik oradan fatura gelmiyor ama icinde bir suru mobilya var.

Simdi yazin geldigimde ben bu mobilyalari nereye satabilirim. TR de boyle bir sistem yokmus millet cope atiyormus dogrumu?

Ikincisi kapiciyla konustum kiralar binada 2000-2500 arasiymis. Evin konumu cok guzel bina icinde hem guneye bakiyor hem 6. kat. Evde her beyaz esya zaten var. Kozyatagi metroya da 2 sokak otede.

Esim diyorki kiraciyla ugrasilmaz basina bela alirsin.. Bende soyle mantik yuruttum. Ucuza verirsem belki kiraci cikmaz. 3+1 120 metrekare 3 balkonlu ferah bir ev. Kiraya versek 2 bin liraya ogrenci olmasin diyorum.

Siz ne dersiniz? Satmaya kalksak 600 bin TL etmiyor. Belki anca eder. Ama satmak istemiyorum cunku Istanbul bedavaya hani ondan

şimdi sana akıl verirdim ama . gidip tersini yapacan nede olsa.

gerek yok
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Beyler

Annemiz vefat etti daha once soylemistim burada ev bos su anda. Kosturmaktan evi kiraya veremedik satmadikta, her ay 120 TL kisinda 400 TL aidat veriyoruz. Suyu elektrigi falan kapattik oradan fatura gelmiyor ama icinde bir suru mobilya var.

Simdi yazin geldigimde ben bu mobilyalari nereye satabilirim. TR de boyle bir sistem yokmus millet cope atiyormus dogrumu?

Ikincisi kapiciyla konustum kiralar binada 2000-2500 arasiymis. Evin konumu cok guzel bina icinde hem guneye bakiyor hem 6. kat. Evde her beyaz esya zaten var. Kozyatagi metroya da 2 sokak otede.

Esim diyorki kiraciyla ugrasilmaz basina bela alirsin.. Bende soyle mantik yuruttum. Ucuza verirsem belki kiraci cikmaz. 3+1 120 metrekare 3 balkonlu ferah bir ev. Kiraya versek 2 bin liraya ogrenci olmasin diyorum.

Siz ne dersiniz? Satmaya kalksak 600 bin TL etmiyor. Belki anca eder. Ama satmak istemiyorum cunku Istanbul bedavaya hani ondan
    Kirası en az 2000 tl ise...600 bine rahat gitmesi lazım...bence 610 a satılığa çıkar, 600 e ver gitsin...abd den kira vs uğraşma.

nother kısmına değinmek isterdim ama özetleyim.

belli başlı işlerde kesinlikle şart ve gerekli bir kurum. ama % 90 civarında kesinlikle gereksiz. saymakla bitmez. devlet bir şekilde size her türlü para harcatmasını bilir.

mesela "imza aslı" boşa para.

gidiyorsun kağıta imza atıyorsn 25-30 gayme bayılıyorsun .. bu benim imzamdır diye

sanki nother benim gerçek imzamı biliyormuş gibi tasdik ediyor.

oraya bişey saçma karalasam onuda tastikleyecek .

vekalet için kesinlikle gerekli bir kurum.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

5. Yazdığım mesajlar şahsi görüşlerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

6. 3. Havalimanı bakın gerçekten ihtiyaç, ok.

Marmaray ok.

3. Köprü ehhh 2.5 tan 3 ok değil de işte...

de bu kanal işini gerçekten havsalam almıyor. Neden ihtiyaç var? Boğazı geçmek isteyip geçemeyen gemi mi var? 65 milyar dolar diyor, tarihi yarımada bu proje ile ada olacak. Istanbul zaten savunmasız, iyice savunmasız kalacak. Allah göstermesin afet olsa kaçacak yer yok savaş çıksa 10 milyon insan iğne atsan yere düşmeyecek bir tek adada...

Olan trafiği katlayacak bir proje...

Forumdaşlardan bu projenin mantığını anlayan ve anlatmak isteyen var mı? Tam olarak ne kazandırması hedefleniyor? Imar rantı demeyin üç kuruşa yalı alabiliyorsunuz daha boğaz bitmedi neyin rantı...

7. Kanal İstanbul'a ben de karşıyım hocam. Haberi paylaştım sadece.

Bu proje hayata geçerse İstanbul Avrupa yakası 10 yıl sürecek dev bir şantiyeye dönecek. Artık hiç yaşanmaz İstanbul'da...

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    3. Havalimanı bakın gerçekten ihtiyaç, ok.

Marmaray ok.

de bu kanal işini gerçekten havsalam almıyor. Neden ihtiyaç var? Boğazı geçmek isteyip geçemeyen gemi mi var? 65 milyar dolar diyor, tarihi yarımada bu proje ile ada olacak. Istanbul zaten savunmasız, iyice savunmasız kalacak. Allah göstermesin afet olsa kaçacak yer yok savaş çıksa 10 milyon insan iğne atsan yere düşmeyecek bir tek adada...

Forumdaşlardan bu projenin mantığını anlayan ve anlatmak isteyen var mı? Tam olarak ne kazandırması hedefleniyor? Imar rantı demeyin üç kuruşa yalı alabiliyorsunuz daha boğaz bitmedi neyin rantı...
    Yazdığım mesajlar şahsi görüşlerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    3. Havalimanı bakın gerçekten ihtiyaç, ok.

Marmaray ok.

- Boşta kalan harfiyat kamyonları ?
    - Coğrafya değiştirmek bknz corinth geçiti, suveyş
    - Boğazı tehlikeli gemi trafiğinden korumak

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

Sayfa 836/1014 İlkİlk ... 336736786826834835836837838846886936 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •