Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 864/1014 İlkİlk ... 364764814854862863864865866874914964 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 6,905 - 6,912 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    dükkanları kapatıp internetten satış yapacaklar diye bir haber okudum. eğer doğruysa artan kira maliyeti/düşen avm ziyaretçi sayısından kaçıyorlar. Şehir dışında depo tutup ordan satmak çok daha ekonomik nede olsa. Totalde ciro azalsada maliyetler de ciddi oranda düşecektir.

Bence Zara önümüzdeki dönemde artacak bir trendin ilk temsilcisi. AVM'ler adam gibi kira indiremiyorlar çünkü yatırımı döviz cinsinden borçla yapmışlar, mecbur döviz cinsinden gelir hesabı yapmak zorundalar. Gelecek bir kaç sene içerisinde kapanan AVM'lerde görebiliriz...
    sen dovizi sucluyorsun ama doviz son iki senedir adam gibi artmadi

benim gibi yurtdisindan dovizle gelen herkes sikayetci cunku cebimizdeki dolarlarin TR de pek bir degeri kalmadi. Dolar 5 TL olacakta eski alim gucune ulasacagiz. Ama bu kadar kara para TR ye akarken zor

2.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    -Arsa sahibi bir proje firmasına gider, fizibilitesi yapılır

-Bankalar (kreditörler) bulunur(yurtdışı finansman)

-İnşaatçıya verilir

-Perakendeciler bulunur(kiracılar)

-Döviz bazlı kontratlar yapılır (bankanın borcu döviz olduğu için)

-Bankalar kiraları temlik alır ........

HAVA GÜNEŞLİYKEN sistem yürür !
    valla ben hava güneşliyken de bu işe girmezdim. İnsan borcu ve gelirini aynı cinsten yapamıyorsa currency swap ile durumu dengelemeye çalışmalı. Ama yatırımcı uluslararası büyük oyuncu değilse, bu tarz finansal enstrümanları kullanmak çok maliyetli ve zahmetli olabilir, yani işin astarı yüzünü geçebilir.

Mesela gene döviz cinsinden borçlanarak GES yaptıran yandaşlar mala vurdular hemde sıfır riskle. Çünkü devlet 10 sene alım garantisi verdi dolar olarak, ve bugüne kadar enerji projelerinde bu garantiler hep ödenmiş. Hele erken 2013 gibi bu işe yüksek teşvik ve düşük faizle girenler 5 sene gibi sürelerde yatırımlarını çıkardılar kalan beş senede süper karlar yapacaklar/yapıyorlar. Keşke bi menzilci dayım olsaydıda bende girebilseydim diye çok içimden geçirdim...

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    valla ben hava güneşliyken de bu işe girmezdim. İnsan borcu ve gelirini aynı cinsten yapamıyorsa currency swap ile durumu dengelemeye çalışmalı. Ama yatırımcı uluslararası büyük oyuncu değilse, bu tarz finansal enstrümanları kullanmak çok maliyetli ve zahmetli olabilir, yani işin astarı yüzünü geçebilir.

Mesela gene döviz cinsinden borçlanarak GES yaptıran yandaşlar mala vurdular hemde sıfır riskle. Çünkü devlet 10 sene alım garantisi verdi dolar olarak, ve bugüne kadar enerji projelerinde bu garantiler hep ödenmiş. Hele erken 2013 gibi bu işe girenler yüksek teşvik ve düşük faizle 5 sene gibi sürelerde yatırımlarını çıkardılar kalan beş senede manyaklar karlar yapacaklar/yapıyorlar. Keşke bi menzilci dayım olsaydıda bende girebilseydim diye çok içimden geçirdim...
    oyle tam mala vurmuyorlar

kazandiklarinin %10 u TUGEV e

sonra her calisan malum partiden ve yuksek maastan olmak zorunda

ha bir de bu %10 duyduguma gore yukselebiliyormus. Yani oyle kolay paza kazanma yok

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    oyle tam mala vurmuyorlar

kazandiklarinin %10 u TUGEV e

sonra her calisan malum partiden ve yuksek maastan olmak zorunda

ha bir de bu %10 duyduguma gore yukselebiliyormus. Yani oyle kolay paza kazanma yok
    lisansız santraller o kadar büyük değiller (benim/sizin için büyükler ama Limak, Cengiz, vs. için değiller), reisin haberi bile yoktur ki bahşiş istesin..

bi rant paylaşımı varsa bakanlıkta çalışanlar arasında olur ki var zaten. Çantacılar tarla dahil 60bin TL'ye mal ettikleri bağlantı izinlerini 600bin TL'ye satıyorlar. kim ne kadar alıyor bilemiyorum ama dağıtım firması, tedaş, teiaş işin içinde olanlar.

Reis zaten ufak işlerden pay alamadığı için 2018 itibari ile lisansız GES ve RES projelerini öldürdü alım garantisini düşürerek. Bundan sonra sadece büyük projeler yapılacak Siemens'e verilen ihale gibi. Yada 20-30 sene dönüşle isteyen lisansız yaptırabilir tabi

Ahmetg Guest
    Istanbul kanal projesi hakkinda son yillarda okudugum en guzel akademik bilgi dolu yazi

http://www.arkitera.com/gorus/408/ba...m-unutun-dedim

Ahmetg Guest
    Rahmi Koç: Artık yatırımlar yurt dışına

http://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi...isina-2178743/

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    tam linki atarsan yazariz ama link eksik

https://www.zillow.com/homes/for_sal...917_rect/6_zm/

Ahmetg Guest
    Aylik aidat

HOA Fee: $794/mo (ayda 794 dolar)

Bunun icinde tahmin ediyorum yalnizca bahce bakimi tanzim falan belki guvenlik cop toplanmasi var o kadar

1983 yilinda yapilmis ve bu ev florida da yani hamambocekleriyle arkadas olacaksin baya. Cunku ev 35 yillik ve ahsap

Sayfa 864/1014 İlkİlk ... 364764814854862863864865866874914964 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •