Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 93/1014 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 737 - 744 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yükselen ve ileride dahada yükselme potansiyeli taşıyan faizler nedeniyle bankalar uzun vadeli düşük faizli konut kredisi vermek istemiyor. Bu durumdan dolayı oluşan boşluğu gayrimenkul sertifikası ile kapatmaya çalışıyorlar. Sertifikayı alanlar bankaların zarar etme riski nedeniyle sağlayamadıkları TL ye endeksli düşük faizli uzun vadeli bu krediyi sağlayacak olanlar gibi gözüküyor.
    Bankalar yeni projelere kesinlikle kredi desteği açmıyorlar, verdikleri eski mevcut projeler

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    daha once de dedigimiz gibi kiralar maaslarla fiyatlar sermaye hareketleriyle orantili sanki

O yuzden kira carpanlari uctu gitti

Kara para yolsuzluk aldi basini gidiyor ama maaslar yerinde sayiyor

bu benim teorim
    Hocam iki örnekte de kiralar farklı şehirlerde farklı tarihlerde ama yaklaşık asgari ücret seviyesinde.
    Eğer fiyat/kira çarpanı artmışsa bu durumda asıl artış fiyatta gibi...

Herkese hayırlı kandiller.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Amerikada bollaşan para , sıfıra yakın faizlerin beslediği emlak piyasası

İngilterede satılan emlağın emsalsiz olması , sağladığı değere göre fiyatının ucuz olması ( bu ingiltereye özel bir durum bence)

Avrupada yakın geçmişte sosyal/demografik/regulatif/ekonomik sebeplerin birlikte sağladığı uzun dönemli düşük fiyat seviyeleri

Türkiyede yakın geçmişte alınan ucuz döviz kredilerle yapılan inşaatlar, yaratılan sahte zenginlik hissiyle pompalanan emlak balonu

...

Şahsi düşüncem bunların normalleşmeye başladığını çok yakın vadede göreceğiz. Benim beklentim Avrupada fiyatların hızlı artarken Türkiyede ise tersi olması , hem tl hemde $ bazında

DAP yapı 1 milyonluk evleri 750 bine satıyormuş adına da çadır kampanyası demiş. Koş vatandaş koş bitmeden tükenmeden al DAP yapıdan bir tane, ama bendensize umut abi hatırlatması DAP `a güvenmeden önce bir zahmet kendinizi yorun ve internetten DAP tan daha önce konu aldıklarını sananların nasıl `DAP` landıklarını oku ve öğren. Hayır ben PARAMLA REZİL OLAMAK istiyorum diyorsan da git bu %25 lik indirimden yararlan bir an önce , bitmeden , tükenmeden...

Ahmetg Guest
    Keske ABD deki bazi eyaletlerde oldugu gibi evlerin gercekten kac paradan satildigini ogrenebilsek ne guzel olurdu

6.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    DAP yapı 1 milyonluk evleri 750 bine satıyormuş adına da çadır kampanyası demiş. Koş vatandaş koş bitmeden tükenmeden al DAP yapıdan bir tane, ama bendensize umut abi hatırlatması DAP `a güvenmeden önce bir zahmet kendinizi yorun ve internetten DAP tan daha önce konu aldıklarını sananların nasıl `DAP` landıklarını oku ve öğren. Hayır ben PARAMLA REZİL OLAMAK istiyorum diyorsan da git bu %25 lik indirimden yararlan bir an önce , bitmeden , tükenmeden...
    Dün birisi artan konut reklamlarını imar bankası reklamlarına benzetmişti de başka biri konut kriz anında konut alanların mağdur olmayacağını en fazla müteahhitlerin etkileyeceğini belirtmişti.
    Sizin yorumunuzu okumalı...

7. Kitabını okumuştum. Bu da güzel bi özet yapmışlar...

https://youtu.be/St6glEjfdgY

Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Kitabını okumuştum. Bu da güzel bi özet yapmışlar...

https://youtu.be/St6glEjfdgY

`Düşünelim, sorgulayalım ve irademizi ona göre kullanalım`. O halde DAP yapıdan vaya Ağaoğlu 1453 den ucuz ucuz kümesleri alalım , düzene ÇOMAK SOKMAYALIM. Ha ! birde sakın ola düzenin devamına hatta daha beterine `HAYIR` demeyelim, EVET diyelim sonra da LAYIĞIMIZI bulalım, ama sonuçlarına katlanalım, sakın ola AĞLAŞMAYALIM, adama BAŞKA KAPIYA derler, birde poposuna TEKME atarlar kendi toprağında seni köle yaparlar.

Sayfa 93/1014 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •