Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 130/1014 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230630 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Siz zaten kendi sınırlarınızı çizerek kendi kendinizi sınırlamışınız. Bu şartlar altında ya elinizdeki parayı afiyetle yiyin yada gönlünüzde olan en azından kendi oturabileceğiniz bir ev varsa onu alın. Siz kendi paranızı değerlendirmez yada yemezseniz başkaları yüksek enflasyon ile tasarruflarınızı öyle yada böyle çalıp çırpacaklaradır.
    Aslında sınırlandırmak değilde doğru değerlendirmek için mantıklı yollar aradım ama dediğim gibi arazi işinde kurt kapanı var ve piyasayı fazlasıyla yükseltmişler, üstelik o fiyattanda alıcı buluyorlar, yani bize pazarlık şansı tanımıyorlar.
    Oturduğum bir evim var. Yatırım amaçlı düşünüyorum.
    Sizin fikriniz var mı? Bu arada meblağ çok yüksek birşey değil, 200k.

2. Gelecek projeksiyonlarina.gore ulkenin nufusu 90 milyondan sonra inise gececek. Tmm bosanmalar oluyor. Gencler ailesinden ayriliyor vs. Tum bunlara tmm ama zaten.bu ihtiyac kentsel donusume verilen emsal artislariyla fazlasiyla karsilanir diye dusunuyorum. Koyden kente goc edecek insanda kalmamis sonucta. iki yol kaliyor ya yurtdisindan nufus ithal edicez yada kentler arasinda nufus degisimi. Bu konuyu su nedenle yazdim. Adam 1970 te arsa almis. arsa muthis degerlenmis hep bu sekilde degerlenecegini dusunuyor. Bu ulkenin 70 lerdeki nufusu 30-35 milyondur maksimum. Bu senaryonun.tekrar etmesi icin.nufusumuzun 200 milyona falan cikmasi lazim. Ben boyle dusunuyorum.

MX5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

saadet zincirinin zirvede olduğu, beton ve türevlerinin tek hak yol olarak dayatıldığı bir kaç yıl öncesinde beton lobisi betonun yararlarından tutun ekonominin süper olduğuna kadar geniş yelpazedeki hayal güçlerini halka satıyorlardı.

onlara malzeme veren kişilerde vardı, mesela sürekli aldatılan mevcut zihniyet o zamanlarda 500 milyar dolar ihracat yapabileceklerini zannetmişlerdi. ancak bunun için rasyonel akla önem verilmesi gerekir diyenleri görmezden geldiler, milli ve dini duyguları sömürerek kendi ikballeri ve kolay zenginleşme aracı olarak betona yöneldiler.

geldiğimiz noktada halkın alım gücünü fersah fersah aşmış bir sektör var, şu anda bu lobinin gücü ve halkın öngörüsüzlüğü nedeni ile yağmalamaya en fazla katkı sağlayan "emsal artışları" olgusu bu saadet zinciri nedeniyle ortaya çıktı.

ancak sürdürülemez bir durum. ve işaretlerini sık sık görüyoruz. bu enkazdan kurtulmanın tek yolu rasyonel akıl ve çalışarak/okuyarak terlemektir. bu süreç sonunda ortaya çıkmasını umduğum "rasyonel insan" gelişmesini engelleyen hurafelerden kurtulacaktır ve kendisine dayatılan kümes gibi evleri de elinin tersi ile iterek modern insanın ruhunu da besleyen ve çevre iile bütünleşmesini sağlayacak tasarımların oluşmasına destek verecektir.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

4. pastaneciler işi gücü bırakıp betona girdiyse beklenen son yakın meşaleleri yakın.

kim demişti ayakkabı boyacısı benden hisse tavsiyesi istediği gün borsadan çıktım sonra borsa çöktü falan diye

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    pastaneciler işi gücü bırakıp betona girdiyse beklenen son yakın meşaleleri yakın.

kim demişti ayakkabı boyacısı benden hisse tavsiyesi istediği gün borsadan çıktım sonra borsa çöktü falan diye
    Bir gün, anılarından anladığımıza göre,geleceğin başkanı Kennedy`nin babası Joe Kennedy, şöyle dedi:

`Eğer ayakkabı boyacısı bile borsadan benim kadar anlıyorsa belki de benim için gitme vakti geldi.`

şu an sadece ev almak değil, herhangi bir yatırım yapmak mantıklı değil. özellikle referandum sonucunun başabaş çıkmasıyla birlikte. sanırım yeni bir seçim kapıda..

7.  Alıntı Originally Posted by markoekonomi Yazıyı Oku
    şu an sadece ev almak değil, herhangi bir yatırım yapmak mantıklı değil. özellikle referandum sonucunun başabaş çıkmasıyla birlikte. sanırım yeni bir seçim kapıda..
    Tam tersi düşünüyorum. 60 üstü evet çıksa iktidar gevşek davranırdı ekonomi ile çok ilgilenmezdi veya hemen seçime giderdi. Hayır çıksa evet çıkartana kadar gerginlik huzursuzluk olurdu. Böyle kıl payı evet bence ülke için en iyisi oldu.

Ha bana kalsa ekonomi bu halde iken siyasilerin referandum derdine düşmesi ( hele de seçime daha 2 sene varken ) çok çok gereksizdi enerji boşa harcandı. Bizi takan yok tabi

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Mağdurlara kulak vermek lazım nedir dertleri anlamak lazım.

https://www.facebook.com/Dapyapimagdurlari/
    abi ben simdi oradaki butun yorumlari okudum yine kafayi yedim

ya bu nasil bir ulkedir? Insanlara residans demisler ama adamlara otel odasi vermisler ve yuksek aidatla yildirmaya calisiyorlarmis

Bu nasil bir ulkedir hukuk yasa mantik hicbir sey yok. Beni bile soguttular Istanbuldaki emlak piyasasindan

Sayfa 130/1014 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230630 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •