Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 69/1014 İlkİlk ... 1959676869707179119169569 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 545 - 552 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    3 5 bin de değil şimdi. Işinde iddialı bir mühendis için 5+ yıl tecrübe de varsa net 10k altı eline geçmemesi gerekir. Odtü boğaziçi itü piyasası böyle en azından...

Bu da benim hesabımla california için 120k brüt gibi paralara denk geliyor. Arkadaşım mesela 120k ile bir startup a başladı (sf), bu paralar için gelmeye hiç gerek yok diyor çünkü tr de paranın sana sağladığı yaşam abd ye göre çok daha iyi... az kazansan bile daha iyi yaşıyorsun...

O değil de ayda evine 15 - 20 bin üstü para giren insanlar ev almıyor / alamıyor, kim alıyor arkadaş bu evleri...
    hangi muhendis 10bin $ maas aliyormus turkiyede? hem de 5 yillik tecrubeyle.ben bir tane vile itu lu odtulu tanimiyorum o maasi alan.
    abd icin 120 surunurmus sun.yok 1 milyon versinler.
    siz ne kadar maas aliyorsunuz merak ettim.

2.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Çok fazla irdelemek mantıksız, olay çok basit BOL PARA DÜŞÜK FAİZ ortamında beton iyi bir yatırım aracı olarak ortaya çıktı. Birde buna Türk insanının genlerine işlemiş `dünyada mekan ahirette iman` felsefesi eklenince yaşadığımız durum normal kabul ediliyor. Zaten faiz düşük kalmalı ısrarı bundan değil mi ? Hem oy veren taraflar hem oy alıp iktidarlarını sürdürmek isteyen taraflar bu işten memnun ama asıl memnun olan beton yapanlar tabi. Yalnız her trendin bir sonu gelir, anlaşılmak istenmeyen yada kabul edilmek istenmeyen husus bu.
    Güzel yorum olmuş , Her Rus Kürklü bir Palto her Türk Başını sokacak bir ev ister

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    ben amerikadayim dediklerniize inaniyorum

ama Avustralyada issiz muhendis olup yilda 100 bin dolara isbulma potansiyelin varken TR ye gelip ayda 3-5 bine talim kim tercih eder

hemde Istanbul gibi dunyanin en pahali sehirlerinden birinde

ama cocugum icin bende donmek istiyorum ve bende 3-5 bine talim edecem
    turkiyede 3 bin dolar amerikada avustralyada 15 bin dolara denktir.burda yazanlar ne muhendis ne okumus.okumus adam bunlari yazmaz.issiz muhendsilerin oldugu ulkede maaslar nasil yuksek olabiliyor.hay bu foruma bakmaz olaydim.

4.  Alıntı Originally Posted by uthmani Yazıyı Oku
    Ben 30 yıl yurtdışında yaşadım, ailece kültürümüzü ve dilimizi korumaya gayret ettik. Türkiye ile bağımızı koparmadık, tatile gidip geldik, yakından takip ederdik. Her zaman geri dönme isteğim vardı, gitgide bu hasret büyüyordu.

Sonunda çocuklarımın ve neslimin gavur topraklarında kaybolmasını istemedim. Bu topraklarda kendi evimizdeyiz gibiyiz, daha rahat hissediyoruz.

İstanbul'a döndük kardeşim. 10 yıllık tecrübeli makina mühendisiyim. İnanmayan inanmaz, ama iş bulmak bana burada daha kolay geldi Allah'a şükür.
    ben de vir muhendis olarak size katiliyorum.suana kadar atip tutanlar bunu okusun.forum yonetimi de o sallayanlarin yazilarini bir zahmet silsin ki forum vazifesinden uzaklasmasin.

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Emlakta yeni fırsatlar

Bakan Kaynak'tan '3 milyon yeni mülteci gelebilir' uyarısı
    Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak 3 milyon kişilik yeni bir göç dalgasının Türkiye’ye doğru hareketlenme içinde olduğunu söyledi.

http://mobil.hurriyet.com.tr/bakan-k...arisi-40407278

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Emlakta yeni fırsatlar

Bakan Kaynak'tan '3 milyon yeni mülteci gelebilir' uyarısı
    Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak 3 milyon kişilik yeni bir göç dalgasının Türkiye’ye doğru hareketlenme içinde olduğunu söyledi.

http://mobil.hurriyet.com.tr/bakan-k...arisi-40407278

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Paraları varsa ne güselll ne güselll !.. Lakin malumunuz üzere paralılar çoktan medeni ülkelere gitmiş bulunuyor, bize kalanlar çulsuzlar,bu nedenle emlakta yeni fırsatlar derken bu çulsuzlara yardım paraları için TÜRK insanı yeni vergilere hazır olsun. Alışıkdır benim Türk insanım , bağırında beslediği ayrılıkçı teröristin kaçak elektrik faturasını öder, baldırı çıplak Suriyelinin 10 çocuk yapsın diye mama parası öder , öderde öder anasını satayım, ne sesi çıkar ne soluğu, tam aksine bunları ona layık görenleri tam gaz destekler.

7. Eurobond faizleri 6.0-6.5% seviyelerinde dengeleniyor; konut kira geridönüş süresi de muhtemelen 100/6.0 = 16.6 yıl ; 100/6.5= 15.3 yıl aralığında dengelenebilir.

Eurobond faizleri 3.5%-4.5% bandına gerilemişti 2012-2015 yılları arasında ve konut kira geridönüş süresi 25-30 yıllara şişmişti...

YTD

Alıntı Originally Posted by HubFund Yazıyı Oku
    Eurobond faizleri 6.0-6.5% seviyelerinde dengeleniyor; konut kira geridönüş süresi de muhtemelen 100/6.0 = 16.6 yıl ; 100/6.5= 15.3 yıl aralığında dengelenebilir.

Eurobond faizleri 3.5%-4.5% bandına gerilemişti 2012-2015 yılları arasında ve konut kira geridönüş süresi 25-30 yıllara şişmişti...

YTD
    Bu durumda ya kiralar artacak yada konut fiyatları düşecek başka bir şık olmadığına göre...

Sayfa 69/1014 İlkİlk ... 1959676869707179119169569 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •